Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B
Autor Wiadomość
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 7 Październik 2010, 18:52   

Ja mam dar helix 62.1 i nie było żadnych problemów. Ta rura o której wspomniałeś w niczym nie przeszkadza, po zamontowaniu dystansów wszystko ładnie pasowało.
 
 
     
 Pabulon


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Październik 2010, 19:07   

Ja z tymi głośnikami 61mm głębokość montażowa miałem spore problemy ale koniec końców udało się. Odstaje trochę ta obudowa ale ładnie to zamaskowałem :hurra: muszę tylko wyjąć korbki i troche zeszlifować bo ocierają.
Także moja opinia jest taka, że ok polecam ale na własne ryzyko. bo grają dobrze ale jednak montaż jest dość uciążliwy.
Małysz nie wiem co za dystanse miałeś, ale ja takie zwykłe mdf z allegro i brakowało około 3-5mm grubości.
 
 
     
 malysz01



Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Pruchnik
Wysłany: 10 Październik 2010, 17:39   

Pabulon napisał/a:

Małysz nie wiem co za dystanse miałeś, ale ja takie zwykłe mdf z allegro i brakowało około 3-5mm grubości.

Dystanse dedykowane do corsy B, były za dopłatą razem z głośnikami
 
 
     
 donkarollo


Informacje
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25 Listopad 2012, 16:09   

Witam
Czy te głośniki http://allegro.pl/show_item.php?item=2818227671 wraz z załączonymi dystansami będą pasować bez problemu do Corsy B? Wystarczy przykręć i podpiąć je na miejsce seryjnych i gotowe?
 
 
     
 blaszczu


Informacje
lodzkie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Listopad 2012, 15:14   

donkarollo napisał/a:
Witam
Czy te głośniki http://allegro.pl/show_item.php?item=2818227671 wraz z załączonymi dystansami będą pasować bez problemu do Corsy B? Wystarczy przykręć i podpiąć je na miejsce seryjnych i gotowe?


Wszystko masz kolego opisane w temacie - musisz zwrócić uwagę na głębokość montażową.

Swoją drogą nie lepiej poszukać jakiegoś zestawu odseparowanego? Do 200 zł pod samo radio już coś znajdziesz np. Helixy ;)
 
 
     
 hifty


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 13:45   

Czołem koledzy!

To mój pierwszy post na forum i dlatego witam wszystkich i pozdrawiam z Oleśnicy:) [ Byłem już w powitalni ]
Jeżdżę corsą z 1995r wersja grand slam, 5 drzwiowa, silnik 1.4i :)

Piszę ten post ponieważ potrzebuje pomocy w temacie głośników oraz radia.
Radio które jest założone to seryjny blaupunkt car 300

http://codedradio.info/pics/BLAUPUNKT/car300.jpg

Głośniki to oczywiście seria i nie było tam nic nigdy grzebane. Sprawa jest taka, że membrany w głośnikach przednich są już popękane i głośniki warczą, buczą. Nie ma mowy o trochę głośniejszym słuchaniu muzyki bo jest to nie do zniesienia dla uszu( mówiąc głośniejsze słuchanie nie mam na myśli odkręcania na full aż szyby popękają albo żeby całe osiedle słyszało tylko trochę głośniej aby delektować się muzyką,). Dlatego pomyślałem o zmianie głośników na nowe lepsze niż seria. Z racji takiej że do corsy można wejść za pomocą nawet śrubokręta... Nie zamierzam kupować nowego radia ani żadnych drogich głośników. Myślałem raczej o pozostawieniu seryjnego radia, a wymianie jedynie głośników przód i tył. Mam jeszcze 2 inne opcje ponieważ posiadam takie radia( fotki poniżej ) które mógłbym zamontować, no i tu potrzebna mi wasza pomoc.

http://imageshack.us/phot...djcie0506s.jpg/

http://imageshack.us/phot...djcie0127e.jpg/

Z racji tego że jestem totalnie zielony w sprawach "car audio" nie wiem który z tych odtwarzaczy jest lepszy. Dlatego prosiłbym kogoś o podpowiedź ;) Głośniki jakie chciałbym kupić mają być takiej wielkości jak seryjne, nie chce nic ciąć ani przerabiać. Nie chce też kupować żadnych wzmacniaczy ani nic z tych rzeczy. Zależy mi na czystym i ładnym dźwięku i żebym mogł czasem głośniej posłuchać. Chciałbym was prosić o podanie przykładowych głośników które mogłbym zakupić w przypadku:
a) pozostaję przy seryjnym radiu
b) zakładam 1 z 2 wyżej wymienionych

Chyba że ktoś pomoże dobrać mi głośniki które będą grały z każdym z 3 odtwarzaczy i będzie możliwośc np. zmiany radia z seryjnego na SONY , a głosniki będą grały dobrze i czysto.

Teraz podam jakieś przykładowe głośniki z alledrogo i proszę nie krytykujcie mnie bo nie znam się totalnie ! :)
1) http://allegro.pl/2-glosn...2842964851.html
2) http://allegro.pl/nowe-bo...2830137019.html

Powinienem określić się ile pieniędzy mogę przeznaczyć na zakupy, ale nie wiem który sprzęt jest dobry i czym się tu kierować... ceny są dość różne.

Pozdrawiam!
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 10:45   

Witamy na Forum:)

Wracając do Twojego postu, chciałbym Cię zmartwić jeśli chciałbyś zostawić seryjne radio to szukaj na allegro seryjnych głośników a nie zestawów za 50-60zł ponieważ wszystko co podmienisz będzie gorzej grało bo albo będzie za mocne dla radia albo porostu totalny shit, ja polecam głośniki z Merivy niczym się nie różnią tylko tym że są nowsze a grają rewelacyjnie. Oba radia które pokazałeś są już wiekowe ale wg danych Sony rzekomo jest mocniejszy. Głośniki nie baw się w zestawy za 50zł bo nie będzie to grało. Czystego i idealnego dźwięku nie wydobędziesz z samego radia coś musi napędzać te głośniki, druga sprawa czystego i pełnego dźwięku i bassu to wygłuszenie bez tego ani rusz może ktoś jeszcze coś doda.

Ja mogę poradzić tylko tyle jak chcesz tylko słuchać muzyki kup serie i słuchaj na tym co masz, odradzam kupowania peyinga czy boshmanna. Jak już kupować głośniki to Pioneer, JBL, Infinity, itd. coś z półeczki więcej niz 300zł jeśli oczywiście chcesz się zachwycać dźwiękiem
 
 
     
 hifty


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 7 Grudzień 2012, 23:13   

Dzięki za odp.
A możesz mi powiedzieć jakie głośniki musiałbym kupić ( podaj parametry proszę ) aby grały one dobrze z:
a) seryjnym radiem
b) sony
c) blaupunkt
d) ze wszystkimi trzema
e) sony i blaupunkt

Mówiąc dobrze mam na myśli to aby nie były zbyt mocne lub zbyt słabe do wybranego radia. Ogólnie żeby nic się nie uszkodziło.

Edit. Wracając do pkt. a to pewnie głośniki z opla merivy byłyby najodpowiedniejsze ?
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 00:24   

Powiem Ci że to ciężko określić ja mam teraz seryjne z merivy i fajnie grają na radiu http://images.kenwood.eu/...l/KDC-5047U.jpg takim jak w linku wcześniej miałem głośniki hertz DSK165 i już tak fajnie nie grały bynajmniej bez wzmacniacza, bo jak się zaaplikowało wzmacniacz to inna bajka. także nie wiem co Ci poradzić. Jeśli szukasz czystego dźwięku i głębokiego basu to seria wystarczy ale musiałbyś zaaplikować mały piecyk do bagażnika ewentualnie dwa jajka na półkę które tak naprawdę i tak potrzebują mocy. Jeśli chcesz tyko posłuchać w miarę rozsądnie muzyki w aucie to szukaj jakiś JBL będą grały dobrze na każdym sprzęcie aczkolwiek jak chciałbyś wyciągnąć więcej musisz pobawić się w wzmacniacz. Wszystko co nie jest serią i ma inne parametry potrzebuje mocy taka prawda. Co do seryjnych głośników także będą grały na każdym z wyżej wymienionych sprzętów tylko że do pewnych granic, ponieważ nie są za mocne ale także nie są aż tak mocne żeby trzeba było instalować wzmacniacz jak nie jesteś wymagający to wystarczy.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 12:47   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja Mam Seryjne radio i głośniki z Merivki (choć lepsze były by z Astry III bo mają rozsądniejszą głębokość montażową i inny dystans... ) i grają bardzo przyjemnie Miałem to spięte z Pionierem DEH 2900 na seryjnej instalacji to Kolega Darx może potwierdzić bez wzmacniacza przyjemnie się słuchało ;)

Tył Jeśli seryjnie były kabelki i Głośniki można wrzucić na w miarę seryjnych Parametrach( 45/50W) jakieś Nowsze 13 cm i Gra naprawdę dobrze ja Kupiłem za 50 zł alpharty 50W i bardzo przyjemnie dopełniają .. brakuje czasem podbicia basu ale jak nie chcesz się bawić w wzmacniacze to wystarcza a i gra w porządku ;)
 
 
     
 hifty


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 14:45   

DAMIAN1991, coś nie bardzo zrozumiałem, bo piszesz że masz seryjne radio i głośniki z merivy a dalej że
DAMIAN1991 napisał/a:
to spięte z Pionierem DEH 2900
. Nie łapie coś. Ogólnie domyślam się, że po wsadzeniu głośników z merivy będą one grały z seryjnym radiem całkiem w porządku ?

Ok, czyli mogę wrzucić spokojnie 13cm lub 16cm o mocy 45 lub 50W i będzie mi to grało spokojnie z seryjnym radiem ? A gdybym włożył np.radio sony o którym mowa wyżej to też spokojnie zagra?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 9 Grudzień 2012, 14:52   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Mam Dwie Corsy ... Jedna ciągnie na seryjnym radio a druga na Radiu Pionka

Wymiarowo to 16 cm przód 13 tył ... Jeśli chodzi o Seryjne radio grać bedzie ale jakoś bedzie słaba jak byś nowe głośniki zakupił... A Radio Jakieś Lepsze byś Kupił najlepiej z 4x50 to bedzie wszystko ok ..
 
 
     
 Matiq


Informacje
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Grudzień 2012, 13:21   

Witam serdecznie. Także jestem nowy i mam pytanie. Przepraszam jeżeli na forum już to było, ale nie znalazłem nic co by pasowało akurat dla mnie. Zakupiłem sobie do corsiny wczoraj nowiutkiego Pioneera MVH-150UI . Jest to wersja dla iPodów i na podłączanie USB. Była promocja w sklepie, więc skusiłem się na zakup. Tutaj moje pytanie. Na głośniczkach seryjnych przy podkręceniu volume do 22-24 zaczyna strasznie charczeć i nie da się tego słuchać. Radyjko ma skręcone basy na 0, a mimo to wytrzymać nie sposób. Do normalnej jazdy niby starczy, ale potrzebuję czegoś więcej. Radyjko jest 4x50W, więc coś się pewnie podpiąć pod nie da. Jeżeli ktoś mógłby mi polecić głośniczki na przód do zabudowy seryjnej bez przerabiania i na tył coś w półkę to byłbym bardzo wdzięczny. Wydać nie mogę na to wielkich pieniędzy, ale do 300-350pln coś się powinno znaleźć z tego co sam oglądałem po sklepach. Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Grudzień 2012, 20:21   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Matiq napisał/a:
Przepraszam jeżeli na forum już to było, ale nie znalazłem nic co by pasowało akurat dla mnie

zła odpowiedź.
Było na forum wałkowane 100 razy. :nocom:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 9 Marzec 2013, 17:47   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Up.
Może mi ktoś doradzi jakie głośniki wybrać? Trochę czytałem opinii i zdania są podzielone
Głośniki te będą grać z org. radiem Delco CDR500 i na wygłuszonych drzwiach, więc zastanawiam się czy zainwestować od razu w jakieś lepsze czy jakiś (standard)
http://allegro.pl/zestaw-...3044170893.html

http://allegro.pl/glosnik...3086523081.html
czy jest sens wsadzać te Hertze pod te radio? A radia raczej nie będę zmieniał ponieważ i tak nie słucham głośno, a te co siedzą teraz to są za słabe i już charczą przy większej głośności.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Marzec 2013, 18:58   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


O tych hertz zapomnij, bo mają po 80W RMS, a samo radio ma może ze 20, 30 watt na kanał. Niepotrzebnie będziesz katował radio.
Albo kupisz oryginalne głośniki, albo zmienisz też radio.
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 10 Marzec 2013, 19:29   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ok rozumiem, to jeszcze zapytam o te głośniki w tylnej półce pod szyba. Też myślałem nad ich wymiana i być może wygłuszeniem, tam idą 13cm? i czy spokojne wsadzę inne o tej średnicy? czy są tam jakieś specjalne mocowania / dystanse ?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Marzec 2013, 23:58   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


dudu napisał/a:
O tych hertz zapomnij, bo mają po 80W RMS, a samo radio ma może ze 20, 30 watt na kanał. Niepotrzebnie będziesz katował radio.
Albo kupisz oryginalne głośniki, albo zmienisz też radio.

Bzdura.
Waty na głośniku określają maksymalną moc którą głośnik może przyjąć, i czy będzie on miał 30W , 80 czy 150 to obciążenie radia będzie takie same.
Zaleca się żeby głośnik miał więcej niż sprzęt do którego jest podłączany, tym bardziej że podawane parametry na głośnikach często są zawyżane przez producentów.
W przypadku CDR500 głośnik 40W zupełnie wystarczy , jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby zamontować głośnik 80W, jego moc co najwyżej nie zostanie w pełni wykorzystana.

[ Dodano: 11 Marzec 2013, 00:54 ]
Raf02 napisał/a:
Up.
a te co siedzą teraz to są za słabe i już charczą przy większej głośności.

Głośniki nie są za słabe tylko wyeksploatowane, prawdopodobnie ze starości sparciało zawieszenie górne głośnika.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Marzec 2013, 15:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


yosh napisał/a:
dudu napisał/a:
O tych hertz zapomnij, bo mają po 80W RMS, a samo radio ma może ze 20, 30 watt na kanał. Niepotrzebnie będziesz katował radio.
Albo kupisz oryginalne głośniki, albo zmienisz też radio.

Bzdura.
Waty na głośniku określają maksymalną moc którą głośnik może przyjąć, i czy będzie on miał 30W , 80 czy 150 to obciążenie radia będzie takie same.
Zaleca się żeby głośnik miał więcej niż sprzęt do którego jest podłączany, tym bardziej że podawane parametry na głośnikach często są zawyżane przez producentów.
W przypadku CDR500 głośnik 40W zupełnie wystarczy , jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby zamontować głośnik 80W, jego moc co najwyżej nie zostanie w pełni wykorzystana.


Chyba na odwrót. Głośniki są tak kontruowane, że ich moc nie jest wyssana z palca, tylko obliczana w dość profesjonalny sposób. Wyobraź sobie kolesia, który podłącza pod radio samochodowe głośnik niskotonowy, dajmy na to aliante 12 si, bo przecież lepiej mieć mocniejszy głośnik, niż źródło zasilania.
Parametry głośników zawyżają producenci "bazarowi". Nie wyobrażam sobie, aby firma hertz pozwoliła sobie na zawyżanie parametrów głośnika (że już nie wspomnę o parametrach TS).
Fundamentr reguły car audio jest jeden: mieć troche LOGIKI w głowie.
Porównaj sobie dwa głośniki z tego samego przedziału cenowego, o tej samej średnicy, ale o różnej mocy. Zauważysz między nimi różnicę nie tylko w napisach na magnesie trwałym, ale również w konstrukcji zawieszenia membrany, wadze membrany, sposobu wykonania cewki i jej karkasu, na wartości pola magnetycznego magnesu trwałego kończąc.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Marzec 2013, 18:45   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


dudu napisał/a:
Chyba na odwrót. Głośniki są tak konstruowane, że ich moc nie jest wyssana z palca, tylko obliczana w dość profesjonalny sposób.

Nie zawsze, bywa że głośnik nie wytrzymuje połowy zadeklarowanej mocy np. "tonsil suprima"
Nie jest to może najlepszy przykład bo dotyczy kolumny stacjonarnej ale produkt ten pochodzi od niewątpliwie znanego i cieszącego się dobrą opinią producenta.
Bywają też sytuacje zupełnie odwrotne, mam zestaw kolumn opartych na głośnikach z pierwszych zestawów "elizabeth hi fi" , w kolumnie są po cztery sztuki "tonsil 10W" a najmłodszy z głośników ma wybitą datę 1974r. , kolumny dudnią jak subwoofer i od 20lat są zajeżdżane na wzmacniaczu 2x100w

dudu napisał/a:
Wyobraź sobie kolesia, który podłącza pod radio samochodowe głośnik niskotonowy, dajmy na to aliante 12 si, bo przecież lepiej mieć mocniejszy głośnik, niż źródło zasilania.

Rzecz jasna wszystko w granicach rozsądku, nie musimy brnąć w absurd.

dudu napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, aby firma hertz pozwoliła sobie na zawyżanie parametrów głośnika (że już nie wspomnę o parametrach TS).

Nie twierdzę że tak jest z każdą firmą , nie sugerowałem żadnej marki.

dudu napisał/a:
Porównaj sobie dwa głośniki z tego samego przedziału cenowego, o tej samej średnicy, ale o różnej mocy. Zauważysz między nimi różnicę nie tylko w napisach na magnesie trwałym, ale również w konstrukcji zawieszenia membrany, wadze membrany, sposobu wykonania cewki i jej karkasu, na wartości pola magnetycznego magnesu trwałego kończąc.
"Dudu" ja naprawdę wiem czym się różnią głosiki pod względem mocy , nie zgadzam się jedynie z opinią że że mocniejszy głośnik bardziej obciąża końcówkę radia , to przecież nie żarówka żeby pobierać więcej wraz ze wzrostem watów, jeśli rezystancja głośnika jest dobrana właściwie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby mocy było w zapasie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.