Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:23
Wolne nagrzewanie OPEL CORSA OPC
Autor Wiadomość
 vee


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Łańcut
Wysłany: 17 Kwiecień 2012, 18:48   Wolne nagrzewanie OPEL CORSA OPC
   Moje auto: Opel Corsa D 1.6 OPC


Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem Opla Corsy D OPC Z16LER 192 KM z 2008 roku.
Zauważyłem że silnik do 15-20 km jest strasznie ospały i pedał gazu dość nieresponsywny, powiedziałbym wręcz że tępy,nie czuć w ogóle tej mocy i z oporem wkręca się na wyższe obroty.
Po około 20 km kiedy jest już nagrzany pedał gazu reaguje na lekkie muśnięcie, dynamika nieporównywalna i autko zaczyna zapierdzielać jak szalone.
Czy specyfika i konstrukcja tego silnika sprawia że tak się zachowuje, że mimo tak małej pojemności tak wolno się nagrzewa i jest po prostu ospały.
Wcześniej miałem Ibizę Cuprę 6L 1.9 TDI 160KM i tam silnik po przejechaniu kilku prostych był już gotowy do dynamicznej jazdy.
Będę wdzięczny za jakieś sugestię.
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 19 Kwiecień 2012, 21:27   

Możliwe, że elektronicznie komputer ogranicza osiągi, aby nie uszkodzić elementów silnika przed rozgrzaniem go do optymalnej temperatury? Celowo to robione by dokładnie wysprzęglać biegi itp.? Taki system jest między innymi w BMW 1M :piwko:
 
 
     
 Krzychuziom



Informacje
Klub: Astra Club
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Mysłowice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Lipiec 2012, 18:11   

Moja nagrzewa się raz dwa :) może termostat masz walnięty ?
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 09:09   

witam, mam pytanie o czas po jakim silnik powinien osiągnąć temperaturę 90 stopni, moja corsa 1.4, temperaturę 90 stopni przy -10 stopni na zewnątrz łapie dopiero po przejechaniu 10 km, a przy 0 stopni na zewnątrz po 6 km, czy to nie jest oznaką uszkodzonego termostatu? dodam, że jeżeli silnik osiągnie 90 stopni to wtedy temperatura utrzymuje się 88-92 stopnie, z góry dziękuję za pomoc,
 
 
     
 Krzychuziom



Informacje
Klub: Astra Club
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Mysłowice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 11:11   

Moim zdaniem jest ok :) a jak sie zagrzeje leci ciepłe powietrze?
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 6 Grudzień 2012, 14:42   

ciepłe powietrze zaczyna dmuchać po przejechaniu kilometra, oczywiście nie dmucha od razu z temperatura która mu ustawiam, ale czuc ze jest cieple, a po nagrzaniu silnika, powietrze dmucha gorące.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Wolne nagrzewanie OPEL CORSA OPC
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.