Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:23
Ogromny problem ze spalaniem...Na granicy utopienia auta...
Autor Wiadomość
 Swayze


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Patryk
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 25 Październik 2012, 11:10   Ogromny problem ze spalaniem...Na granicy utopienia auta...
   Moje auto: Corsa B 1.4i X14SZ


Witam.

Corsa B 1.4i 60KM X14SZ

Jestem tu nowym użytkownikiem. Bardzo prosiłbym o pomoc, gdyż mam niewiarygodny problem z moja Corsiną :(

Zacznę od początku. Samochód kupiłem mniej więcej 3 lata temu od teraz, od początku były z nim problemy (trefny model). Po kupnie samochód odprowadzony do mechanika na remont generalny. Szlifowanie tłoków, wymiana pierścieni, rozrządu, oleju, filtrów, płynów, kabli, świec, hamulców (tarcze, klocki, szczęki), stabilizatorów, amortyzatorów, gum itd itp. A więc praktycznie połowa samochodu...
Od początku samochód palił dużo LPG. Spalanie po mieście 12-13 litrów w trasie od 8-10. Zależy jaki miał kaprys (tutaj nie żartuje, sprawdzane na tym samym odcinku drogi raz spalil 8,5litra a raz 9,3l). Parownik był raz regenerowany ale nic nie pomogło, po pewnym czasie w końcu padł na dobre więc wymieniłem na TOMASSETO 100HP, wcześniej był LOVATO. Instalacja II-generacji ale wyjęty został krokowiec z instalacji, więc regulacją śrubą( nie ma wpływu na spalanie gdyż jest identyczne). Od pewnego czasu auto pali 14l gazu po miescie, 11-12l w trasie.

Kombinowałem już ze wszystkim, wymieniany był przepływomierz przepustnicy, gdyż nierówno chodził i wybity przytkany katalizator.
Świece i filtr powietrza wymieniane 2 miesiące temu,
Proszę a raczej "Błagam" o pomoc. Jestem już naprawdę załamany tą sytuacją gdyż czasem jeżdżę Omegą 2.5 V6 i po mieście mieszczę się w 16l gazu...
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Październik 2012, 13:38   

Swayze,

Widzę że naprawdę Corsa pochłonęła ogrom pracy mechanika no i gotówki z Twojej strony. Jednakże spróbował bym jeszcze zajrzeć na sondę lambdę czy ona dobre dane podaje do komputera, a także warto podłączyć auto pod komputer w celu wystrojenia gazu bo być może lekko się rozregulował co skutkuje tym, że zaczął więcej spalać.
 
 
     
 Swayze


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Patryk
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 25 Październik 2012, 13:50   
   Moje auto: Corsa B 1.4i X14SZ


Parownik był wymieniony niecały miesiąc temu wiec od razu był regulowany. Sonda raczej nie ma nic do tego gdyż wybity jest czujnik na wężu od gazu regulujący dawkę paliwo/powietrze...

Nie mam już kompletnie pomysłów co do tego :( A spalanie nie maleje mimo ze jeżdżę jak żółw :(
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Październik 2012, 15:32   
   Moje auto: Porshe 911


w/g mnie nie jest dobrze parownik wyregulowany, oraz nie jest zestrojony sterownik. Zmień gazownika. Jedź i spróbuj wyregulować gdzie indziej. 1.4 palą dużo, ale nie aż tak. Druga kwestia. Czy śmierdzi ci gazem koło auta? czy instalacja jest szczelna?
Pamiętam, że a astrze kamień uderzył w przewód pod autem i są minimalnie sączyło, spieprzało ok 2L gazu dziennie.
 
     
 Swayze


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Patryk
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 12
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 26 Październik 2012, 08:15   
   Moje auto: Corsa B 1.4i X14SZ


Byłem już u dwóch. Jeden ustawiał na analizatorze spalin to nie schodziłem z 12 po mieście ale jeszcze na starym parowniku Lovato. Drugi teraz na parowniku TOMASSETO ustawiał ręcznie na "śrubę" gdyż wyjął mi tak jak wspominałem wyżej ten silniczek odpowiedzialny za dawkę paliwo/powietrze.
Instalacji nie sprawdzałem nigdy. Cała instalacje ogólnie mam Lovato wiec może to chodzi o dupną instalkę? Nie mam już kompletnie pomysłów :( Wyskakuje mi na komputerze błąd od sterownika silnika. Czy to mogłaby być przyczyna nadmiernego spalania w przypadku gazu?

Ile ona powinna mi palić?
 
 
     
 scubzik



Informacje
lodzkie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 47
Skąd: Pabianice
Wysłany: 30 Listopad 2012, 22:26   
   Moje auto: Nissan Sunny GA14DS+


Swayze, przede wszystkim sprawdź jak auto zachowuje się na benzynie ,.Jeśli wsio będzie ok .. to dopiero szukaj w instalacji LPG.. Jak to jest instalka 2 gen .. to nie wiem czy pobiera dane z sondy lambda - jeśli jest to zwykła instalacja to jedyna elektronika jaka tam jest to ta od aitomatycznego przełączania źródła zasilania czyli PB/LPG..
Przyczyna (jeśli na PB jest ok) może leżeć w źle dobranym parowniku. Generalnie doradzam zastąpienie nędznego miksera w układzie dolotowym BLOS-em .. Urządzenie to (taki gaźnik do gazu) nie wymaga żadnej elektroniki i podciśnieniowo samo dobiera ilość pobieranego gazu w zależności od zapotrzebowania silnika. Jedna dobra regulacja i zapomnisz o problemie..
Najpierw spradź najprostrze rzeczy czyli działanie na PB , układ zapołonowy (LPG jest wyczulone na to) czyli przewody WN, kopułkę, palec, świece i kąt wyprzedzenia zapłonu (dla LPG zalecane jest większe przyspieszenie niż na PB)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Ogromny problem ze spalaniem...Na granicy utopienia auta...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.