Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:35
problemy z przednim zawieszeniem
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Listopad 2012, 23:37   problemy z przednim zawieszeniem

Witam. Czytałem już trochę na forum o przegubach ale piszę bo chciałbym się upewnić co dokładnie mam kupić i wymienić. Mam w autku kilka objawów a mianowicie:
-chrobotanie w kołach przy ostrych skrętach (w prawym głośniejsze)
-podskakiwanie przodu samochodu podczas gwałtownego ruszania
-bicie na kierownicy podczas hamowania
Czy temu wszystkiemu będą winne przeguby? Sprawdzałem, szarpałem i amortyzatory ani drgną na boki, maglownica nie ma luzów, tarcze hamulcowe mają tydzień (na starych było to samo), klocki też są nowe.
Luźne są tylko półosie. Da się nimi poruszyć o jakieś 2-3 mm. Domyślam się, że ten luz nie powinien istnieć.
Czy będę musiał wymieniać także półosie?
I Jeśli ktoś już robił taką wymianę prosiłbym o jakieś podpowiedzi.
Dziękuję:)
 
 
     
 boniek1993


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 23
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 28 Listopad 2012, 17:43   

Ja też miałem bicie w przednich kołach, trzęsło mi kierownica jak hamowałem, wymieniłem koła na zimowe i okazało się że któraś z felg była krzywa i stąd to bicie, teraz jest już wszystko ok, co do chrobotania obstawiam przeguby zewnętrzne
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Listopad 2012, 17:51   

tak jak kolega wyżej napisał przeguby zewnętrzne co do chrobotania, jeśli chodzi o bicie to ciężko stwierdzić bo przyczyn może być dużo końcówki, drążki kierownicze, sworznie, felga krzywa, łożyska, więc do tego musisz sam dojść.

Półoś posiada taki luz jeśli mówimy to o ruchach na boki.
 
 
     
 lukas2226


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Siedlce
Wysłany: 28 Listopad 2012, 21:38   

Jeżeli kierownica drży podczas hamowania objaw może być taki że masz wyrobioną piastę. miałem również tak samo i po wymianie piasty mam spokój. można też oddać do przetoczenia jeżeli się nada. A chrobotania itp. przy skręcaniu to zapewne przeguby. najpierw bym zaczął od przegubów. Może to coś zmieni.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 29 Listopad 2012, 12:08   

jeśli chodzi chodzi o chrobotanie to przysłuchałem się dokładniej z kolegami temu dźwiękowi i to bardziej brzmiało jak ocieranie. Okazało się dziś rano jak zaglądałem pod samochód, że to po prostu koło ocierało o plastikowe nadkole w środku (wypadła zaślepka trzymająca i plastik wisiał) Ale zauważyłem taką rzecz, że koła za bardzo się skręcają tzn kiedy przekręcam kierownicę na opór (od położenia 0 na wprost, 2 obroty np w lewo) to maglownice tak jakby ciągnie o kilka mm do przodu. Stąd ocieranie o plastik i o stabilizator. Myślę żeby wkręcić bardziej końcówki drążków na drążki o kilka mm. Wtedy tak jakby szerokość maglownicy zmniejszy się i koła nie będą tak mocno skręcać. Co o tym myślicie?
Jeśli chodzi natomiast o bicie na kierownicy podczas hamowania: czy może być ono spowodowane wybitymi gumami na stabilizatorze? Gumy są chyba wybite bo poprzedni właściciel musiał tam coś kombinować. w niektórych miejscach pod tymi gumami rurka jest owinięta taśmą izolacyjną:/
 
 
     
 boniek1993


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 23
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 29 Listopad 2012, 19:55   

A jakie masz profil opony?
 
 
     
 lukas2226


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Siedlce
Wysłany: 29 Listopad 2012, 20:30   

Jak to chcesz bardziej wkręcić końcówki w drążki na maglownicy? Zmienisz wtedy zbieżność. Musisz mieć za szerokie koła w takim układzie. Jak ja założyłem większe koła to jak skręciłem kierownicą na max w prawo lub w lewo to drążek stabilizatora przesuwał mi odważniki na feldze podczas jazdy i musiałem na nowo wyważać koła ponieważ rzucało mi samochodem przy większej prędkości i również słyszałem ocieranie. A jeżeli masz standardowe koła to trzeba dalej szukać. Osłona tarczy hamulcowej też sobie nawalać ale to nawet na prostych kołach byś tak miał.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 29 Listopad 2012, 22:55   

Po prostu chyba wymienię te drążki. Do końca nie wiem czy zbieżność jest ok bo jak wjadę w koleiny to wyrzuca mi auto na środek drogi. Dodatkowo jadąc na prostej równej drodze ściąga mi lekko na lewo. Dziś ściągało mi przez chwilę nawet na prawo.. Teraz mam alufelgi oryginalne oplowskie z tego modelu i jest dokładnie to samo. Sprawdzę jeszcze sworznie czy nie mają luzu. A do wymiany chyba będą jeszcze tulejki oprócz końcówek drążków i gum stabilizatora.
letni profil 195/50R15
zimowy 185/60R14
 
 
     
 lukas2226


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Siedlce
Wysłany: 30 Listopad 2012, 21:23   

Możesz spróbować zawsze może to coś pomóc. A nie masz za szerokich opon letnich? Czy na zimowych masz tak samo?
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Listopad 2012, 22:52   

letnie koła teraz będę zmieniał na mniejsze bo te są troszkę za duże. Na zimowych dzieje mi się to samo
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Grudzień 2012, 16:45   

Drogi asfaltowe są zazwyczaj wyprofilowane ze spadkiem także może Ci ściągać auto w lewo lub prawo w zależności od strony spadku spróbuj przejechać się na takiej drodze która jest mniej więcej wypoziomowana wtedy zobaczysz czy ściąga. A co do wyrzucania samochodu z kolein to nie ma się co dziwić przy tych rozmiarach opon które napisałeś jest to normalne, Corsa nie jest dużym autem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » problemy z przednim zawieszeniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.