Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:48
świsty i hałasy nie do zniesienia zza deski rozdzielczej
Autor Wiadomość
 purgalka


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Wro
Wysłany: 28 Listopad 2012, 12:12   świsty i hałasy nie do zniesienia zza deski rozdzielczej

Jestem kobietą - proszę o wyrozumiałość:D

Problem jak w temacie - straszne świsty dochodzące zza deski rozdzielczej (najprawdopodobniej). zaczynają się przy 20km/h, apogeum przy 100km/h - wrażenie jakby auto miało się za chwilę rozlecieć a porozumiewanie się z towarzyszami jazdy lub słuchanie radia jest niemożliwe. Przeszukiwałam już forum pod kątem tego problemu, niestety nie znalazłam odpowiedzi. Opony, felgi, łożyska - sprawdzone. Mechanik zasugerował wymianę linki prędkosciomierza - wymieniona (zamiennik) ale problem wciąż istnieje, smiem twierdzić,że nawet się nasila. Wszelkie liczniki działają bez zarzutów (wskazówki nie drgają, wszystko wydaję się OK).

Może ktoś bardzo pomocny zaproponuje jakiś pomysł - co zrobić, sprawdzić, zmienić?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 28 Listopad 2012, 22:26   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja bym proponował podnieść przód auta, oprzeć na jakiś cegłówkach tak, by koła były w powietrzu, odpalić, wrzucić 5 bieg, nieco gazu i jeśli będzie słyszeć świst, to wtedy możesz spokojnie szukać skąd dokładnie dochodzą te dźwięki - czy bardziej gdzieś od środka, czy może jednak bardziej gdzieś od skrzyni/silnika itd
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » świsty i hałasy nie do zniesienia zza deski rozdzielczej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.