Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:15
Corsa B 1.2 16V Szarpie na zimnym silniku
Autor Wiadomość
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 11 Maj 2012, 08:10   Corsa B 1.2 16V Szarpie na zimnym silniku

Witajcie,
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jestem posiadaczem corsy od niedawna. Ostatnio pojawił się problem z pracą silnika.
Gdy auto stoi noc po odpaleniu nie da się jechać... Dławi się, pluje szarpie... Oczywiście wszystko odbywa się na benzynie. Po przejechaniu 1 km skaczącym autem gdy auto minimalnie się rozgrzeje wszystko wraca do normy.
Byłem ostatnio u gazownika bo chciałem ustawić gaz. Powiedział że mam opóźnienie wtryskiwaczy paliwa 4,5 a powinna z przodu być 3 i on nie ustawi mi gazu dopóki nie będzie wszystko cacy na benzynie. Raz jakiś miesiąc temu w trasie do poznania przy 160 km/h zapaliła się kontrolka check engine, ale po ponownym odpaleniu auta znikła i już nigdy się nie pojawiła...

Nie wiem z której strony ugryźć temat. Z jednej strony czytając inne posty patrzę w stronę lambdy... Z drugiej strony chodzi mi po głowie przepływomierz...

Co myślicie ?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Maj 2012, 11:12   
   Moje auto: ASTRA G


Podepnij auto pod komputer diagnostyczny, o tego zacznij.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Maj 2012, 22:17   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


To Ze kontrolka check zgasła nie oznacza że błędu nie da się odczytać, będzie on w pamięci sterownika.
Na pewno nie będzie to lambda, przepływomierz wydaje mi się też nie ma z tym nic wspólnego.
Bez kompa chyba się nie obejdzie.
 
 
     
 ryth



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 37
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 20
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 23 Listopad 2012, 11:17   

Problem rozwiązany. Przyczyną była sonda lambda. Po wymianie i nowej adaptacji auto śmiga. Pojawiły się natomiast nowe problemy jak to na 14 letnie auto przystało... Auto ciężko zapala. Tzn muszę zapalać z gazem w podłodze bo inaczej nawet nie zaskoczy. Silniczek krokowy ? Drugim problemem jest tak jak by zalewanie się silnika... Tzn auto jak zimne śmiga aż miło. Samo przełącza się na gaz i wszystko jest pięknie do czasu osiągnięcia ok 90 stopni. Wtedy np jak stoję w korku i po chwili chce ruszyć auto szarpie i zaczyna jechać od 3 tyś...

Może macie jakieś pomysły ? :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1.2 16V Szarpie na zimnym silniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.