Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:26
Mechanicy rozkładają ręce opel corsa b 1.4
Autor Wiadomość
 hyundai


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Leszno
Wysłany: 15 Listopad 2012, 19:58   Mechanicy rozkładają ręce opel corsa b 1.4

Witam wszystkich forumowiczów w Was nadzieja na moje sprawne autko.
Mam opla corsę b z silnikiem 1.4 na wtrysku. Jakieś 2 tygodnie temu walnęła mi uszczelka pod głowicą auto oddane do mechanika niby wszystko zrobione ale silnik nie chodzi tak jak przed awarią. Rano mam wielkie problemy z wyjechaniem z garażu, silnik nie trzyma obrotów, wyjeżdżam praktycznie na sprzęgle... (wcześniej takiej sytuacji nie było), gdy się rozgrzeje to np przy dodaniu gazu lub redukcji biegu występuje dławienie tak jak by było coś nie tak z mieszanką paliwa.

Auto pojechało do następnego mechanika który wymienił sondę, przewody i świece, ustawił zapłon, podobno wyregulował zawory, wymienił nawet filtr paliwa. Problem nie zniknął.
Czy macie jakieś pomysły co dalej sprawdzać , co może być przyczyną. Wszystkie naprawy wyniosły mnie już ponad 1000zl a była to tylko uszczelka...
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 16 Listopad 2012, 19:38   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


1.Kolego to nie ten dział to jest dział o CORSIE A
2. Zmień mechanika bo ten cię w ch... robi, nie jest w stanie wyregulować zaworów bo w twoim silniku są hydrauliczne kasowacze luzu i tego sie nie reguluje.
3. odczytaj błędy ,jak nie umiesz jedz na komputer prawdopodobnie czegoś nie podpięli (ja odstawiam czujnik położenia przepustnicy)
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 17 Listopad 2012, 11:15   
   Moje auto: VW Golf 4


dzyna2000 napisał/a:
1.Kolego to nie ten dział to jest dział o CORSIE A
- Przeniesione
A co do usterki to być może uszkodzony potencjometr przepustnicy.Lub uszkodzone kable do jego sterowania.Mi kiedyś zgniły kable i nie trzymała corsa obrotów.
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Listopad 2012, 12:26   

Albo rozrząd źle poskładali, mogli walnąć się o 1 ząbek skoro i na ciepłym i zimnym źle chodzi albo jak koledzy wyżej napisali, może czegoś nie podpięli. Zacząłbym od podpięcia pod kompa, może coś wyjdzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Mechanicy rozkładają ręce opel corsa b 1.4
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.