Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:56
Pływak
Autor Wiadomość
 armin84


Informacje
LPG: Nie
Imię: Dominik
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 14
Skąd: Radzionków
Wysłany: 12 Listopad 2012, 08:14   Pływak
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam, czy sam pływak w Corsie B, '99, 1000 cm3, 12 V - można wymienić? Czy trzeba pływak + pompkę paliwa? Wymieniłem ostatnio przepływomierz powietrza, bo pokazywał błędy na komputerze. Niestety nadal przekłamuje wskaźnik stanu paliwa :( i ile tak będzie kosztować nowy pływak a ile mnie skasuje za usługę mechanik? Jak nie pływak, to co jeszcze może być?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Listopad 2012, 11:21   
   Moje auto: AG Z14XEP


sprecyzuj co dokładnie znaczy 'pokazuje źle'?
W CB wskaźnik paliwa do dokładnych raczej nie należy, daje jedynie informacje poglądowe dla kierowcy.
i nie widzę związku między wskaźnikiem paliwa a przepływomierzem...
Jeśli nie pływak, to wskaźnik w liczniku może być walnięty. Inne wskaźniki na zegarach działają prawidłowo?
 
 
     
 armin84


Informacje
LPG: Nie
Imię: Dominik
Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 14
Skąd: Radzionków
Wysłany: 12 Listopad 2012, 11:40   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Podzcas jadzy pokazuje 15 l np, po chwili jak jade jest 10 l, potem znow 15. Wiem, ze tak nie musi byc, bo tata tez ma CB i mu tak nie skacze ten licznik. Inne liczniki dzialaja poprawnie. Poza tym nidzie nie moge dostac plywaka do tej corsy :/ co w liczniku moze sie popsuc?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Listopad 2012, 14:19   
   Moje auto: AG Z14XEP


w liczniku jest stabilizator napięcia, ale skoro inne zegary (zwłaszcza temperatura silnika) zachowuje się stabilnie, niezależnie czy silnik zgaszony czy zapalony, to regulator w porządku.

pobujaj autem i zobacz czy to ma związek z przechyłem auta. Nie jestem pewien czy w każdej corsie pływak powinien mieć 'tłumik' w pływaku.

a pływaka musisz poszukać na szrocie
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Pływak
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.