Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:03
Przy tankowaniu odbija-nawet przy pustym baku- Corsa B
Autor Wiadomość
 ryjek74


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Listopad 2012, 11:07   
   Moje auto: Jeep Cherokee 4.0


Krzysiek napisał/a:
Znalazłem chyba problem , po pracy zaświeciłem do wlewu paliwa a tam ta fajna klapeczka jest chyba oberwana bo jest umiejscowiona na samym załamaniu przewodu to jest około 15 cm od korka i odwrócona klapeczką do wlewu czyli wydaje mi się że się oberwała i ustawiła w niekorzystnym położeniu i dla tego cały czas odbija pistolet bo nie ma jak spływać paliwo .
Co mam teraz zrobić czy można jakoś tą blokadę wyjąć bez rozbierania układu .


Odgrzeję temat - ktoś wie jak tę przeklętą klapkę wydobyć z rury wlewowej?

Pozdrawiam
 
 
     
 metiu-20


Informacje
lubelskie

Imię: Mateusz
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 1
Skąd: Łęczna
Wysłany: 23 Sierpień 2013, 20:40   
   Moje auto: corsa b 1.2i


Ja dziś rozebrałem swoją corsę i co się okazało, że nie filtr oparów, nie odpowietrzniki, ale sam zbiornik był winien problemom z tankowaniem. Chodzi o to, że w rurze wychodzącej ze zbiornika(przy samym zbiorniku), na którą nasuwa się główną rurę wlewu paliwa jest jakaś guma. Nie wiem jakie ma ona zadanie, ale po latach tak się zbiegła, że zostawiła tylko niewielką dziurkę. Są dwa sposoby usunięcia tej awarii:
1. Demontujemy rurę wydechową, odczepiamy wszystkie przewody od baku i zdejmujemy go, po czym osuwamy ową gumę
2. Tak jak ja to zrobiłem, wkładamy rękę od środka przez dziurę w baku na pompkę paliwa, po uprzednim jej zdemontowaniu. Znajduje się ona za pasażerem pod tylną kanapą.
Pozdrawiam!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Przy tankowaniu odbija-nawet przy pustym baku- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.