Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
Bardzo duże problemy z odpaleniem zimnego silnika
Autor Wiadomość
 slavo_s2k


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2 Listopad 2012, 23:14   Bardzo duże problemy z odpaleniem zimnego silnika

Od jakiegoś czasu mam spory problem z moim Combo 1.6 87KM, gdy silnik jest zimny bardzo trudno go zapalić, kręci, kręci, ale nie może zapalić, jak próbuję odpalić w trybie awaryjnym na LPG z reguły się udaje, popracuje parę sekund i potem mogę zgasić i już na Pb normalnie odpala i wszystkie następne odpalania już bezproblemowe do momentu dłuższego postoju i wychłodzenia silnika. Pod komputerem brak błędów, znajomy mechanik szuka rozwiązania, ale jakoś nie może nic znaleźć, niby wszystko ok, a co rano kilkuminutowa walka by odpalić auta, bo niestety robi się zimno i nie zawsze w trybie awaryjnym na LPG odpala :( ( Zauważyłem również, że problem się nasila wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2012, 02:03   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik temperatury silnika, podaje błędne dane o rozgrzanym silniku w wyniku czego sterownik zaniża dawkę paliwa.
Czujniki są dwa, jednoprzewodowy łączy się ze wskaźnikiem temperatury na zegarach zaś drugi ten prawdopodobnie uszkodzony, jest dwu przewodowy i łączy się ze sterownikiem silnika.
Najprościej będzie podłączyć pod program diagnostyczny i sprawdzić temperaturę odczytywaną przez sterownik silnika.
 
 
     
 slavo_s2k


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Skoczów
Wysłany: 4 Listopad 2012, 10:25   

Właśnie czujniki podobno dają prawidłowe odczyty.
 
 
     
 elmer32


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 13:33   

Witaj. Nie wiem czy ogarnołeś już temat do tego czasu ale podobny przerabiałem sam zeszłego roku. Problem z paleniem się nasilał wraz ze spadkiem temperatury i dłuższym postojem samochodu. Problemem była kompresja na czwartym cylindrze. Sprawdz może to Ci pomoże. Pozdrawiam.
 
 
     
 slavo_s2k


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 3
Skąd: Skoczów
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 14:09   

Właśnie problem jeszcze nie ogarnięty, jest słabsza na 3 i 4 cylindrze, ale jeszcze w normie, generalnie z reguły problemem jest temperatura, ale nie zawsze, ostatnio było -5 i zapalił bez problemu, a czasami +2 i jest problem, kręcę, kręce i nic, dopiero przełączenie na awaryjny tryb odpalania z LPG i łapie. Dodatkowo występuje efekt jakby słabego akumulator, rozrusznik potrafi się przyciąć jakby z braku prądu podczas kręcenia, akumulator wykluczony (ładowałem ,sprawdzałem na innym), rozrusznik też dałem do sprawdzenia , poza tym jest prawie nowy, na wiosnę zmieniany. Przeglądaliśmy i czyściliśmy też masy, jest lekka poprawa , ale to jeszcze nie to co ma być :( już nie wiem gdzie szukać problemu.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 5 Grudzień 2012, 22:16   
   Moje auto: AG Z14XEP


sprawdź egr czy nie jest czasem niedomknięty i przez to spaliny od razu lecą z powrotem w dolot i stąd trudności z odpalaniem. akurat sam przerabiam problem zaciętego egr, ale u mnie błędy wywala, niemniej warto sprawdzić.
 
 
     
 jurkrzy



Informacje
lubelskie

Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Grudzień 2012, 21:39   

poprowadź dodatkową masę z "-" akumulatora na blok silnika (na próbę możesz zrobić prowizorkę ale pamiętaj aby ta "prowizorka" miała dobry styk
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Bardzo duże problemy z odpaleniem zimnego silnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.