Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:36
Ekonomiczność
Autor Wiadomość
 Ralf007


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 23:09   Ekonomiczność

Witam wszystkich klubowiczów.
Od niedawna jestem posiadaczem Corsy B 1.4i 60km oczywiście bez gazu.
Chciałbym dowiedzieć się waszych opinii jak jeździć tym autkiem najekonomiczniej, na jakim biegu przy jakiej prędkości spalanie jest najmniejsze dotyczy to głownie jazdy po mieście ponieważ do pracy mam tylko 3km.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 13:48   
   Moje auto: Porshe 911


3 km to nawet nie rozgrzejesz auta. Najbardziej ekonomicznie?
a) nie bytować
b) starać się jak najszybciej wrzucić bieg "5" i nie przekraczać 80-90km/h.
c) hamować silnikiem

inaczej się nie da, zwłaszcza na tak małym odcinku.
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 6 Wrzesień 2012, 15:44   

dokładnie jak kolega wyżej ja tam jak mam jechać oszczędnie nie przekraczam 2500 obrotów , tylko że ja mam prostą trase i 17km w jedną strone do pracy
 
 
     
 Ralf007


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 21:37   

Pierwsze tankowanie tego auta to 150zł to wyszło jakoś 27l. około zrobiłem na tym 314 km aż do momentu jak się zatrzymałem i już nie odpalił wtedy od razu nalałem z karnistra tylko pytanie czy te 314 to aż tak dużo do ilu da się zejść spalania na 100km ? Aha no i z kąd ja mam wiedzieć jakie mam obroty jak nie mam obrotomierza ?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 23:52   

Ralf007,

Powiem Ci tak jeździłem Corsa B 1.2 z rocznika 1993 i po zalaniu baku do pełna robiłem koło 700km także Ty masz nie co większy silnik ale powinno być w miarę podobne spalanie. A co do braku obrotomierza to zapewne wymiana zegarów na te z obrotomierzem by zaradziła na Twój problem.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 10:16   
   Moje auto: Porshe 911


Ralf007 napisał/a:
27l. około zrobiłem na tym 314 km

8,5L=100 to w/g mnie dużo, jeżeli staramy się jeździć ekonomicznie. Tyle to nie kopci moja CB z takim samym silnikiem i to w LPG!!!!!
sprawdź działanie sondy lambdy, może jest szturchnięta a Ch.E tego nie sygnalizuje. No a druga sprawa czy zapinasz 4-5 bieg jak najszybciej bo jeżeli nie to sytuacja zostaje wyklarowana.
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 12:26   
   Moje auto: AG Z14XEP


Ralf007 napisał/a:
Aha no i z kąd ja mam wiedzieć jakie mam obroty jak nie mam obrotomierza ?


masz 2 opcje:
1) wymiana zegarów na takie z obrotomierzem, tym samym indeksem K i od auta z taką samą ilością cylindrów co Twoje auto
2) zamontowanie np zamiast TIDa elektronicznego komputera pokładowego - nawet na alledrogo są takie uniwersalne za ok 200 - głównie do wyliczania spalania, ale obroty też często powinny być.
 
 
     
 Ralf007


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 22:54   

Pomyśle o tych zegarach z obrotomierzem, 4 bieg wrzucam przy 50km/h ,a 5 już jakoś przy 60km/h, więc chyba robię to optymalnie, spróbuje jeszcze wymienić sondę może to coś da.
Aha i jeszcze jedno pytanie co oznacza " nie bytować" ?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 23:19   
   Moje auto: VW Golf 4


Ralf007 napisał/a:
nie bytować
koledze wdarła się mała literówka czyli miało być "nie butować" - czyli nie cisnąć na max przy zimnym silniku jak i na ciepłym ;) Co do tego silnika to nie jest on bardzo ekonomiczny ( mam ten sam tylko z gazem)
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Wrzesień 2012, 23:55   

Ralf007,

Teraz dodatkowo wieczorami jest zimno także pewnie z ogrzewaniem jeździsz a te 3km do pracy to naprawdę bardzo mało i auto nawet optymalnej temperatury nie złapie. Ogólnie jeśli chcesz naprawdę ekonomicznie jeździć to polecił bym Fiata Uno Fire 1.1 w gazie i masz spalanie na poziomie 6 litrów no ale masz Corsę i pewnie zmiana auta Ci nie w smak.
 
 
     
 Ralf007


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 9 Wrzesień 2012, 10:42   

No niezabardzo poniewaz dopiero co kupilem ta corse, ogrzewania staram sie nieuzywac dopuki auto sie nie nagrzeje czyli w przypadku jazdy do pracy lub z pracy to odpada. Powiedzcie mi jeszcze przy jakich predkosciach jakie biegi wrzucac?

Przepraszam ze bez polskich znakow ale w telefonie takiej opcji niemam.
 
 
     
 miszczuniu


Informacje
lubelskie

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Wrzesień 2012, 15:04   

Co do szeroko pojętego "ekodrajwingu" - to, co oszczędzisz na paliwie - wydasz na części, które prędzej czy później się zepsują poprzez taką jazdę (albo wyda kolejny właściciel, albo jeszcze kolejny). Bez obrotomierza to już w ogóle jest ciężko się "wstrzelić", dopóki się nie pozna samochodu. Według mnie pomysły z jazdą 50 - 60 km/h, na piątym biegu są bez sensu. Nie do końca jestem przekonany, czy auta są stworzone do tego, by je "męczyć". Na Internecie są ogólnodostępne uśrednione wyniki spalania, więc jeżeli ktoś chce dobierać samochód pod kątem oszczędności to warto tam zaglądnąć. Jeżeli kogoś nie stać na jazdę samochodem to można się przesiąść na rower. A rozmowy o "ekodrajwingu" na odcinku 6km (dom -> praca -> dom) są kompletnie bez sensu.

Pozdrawiam
 
 
     
 Ralf007


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Wrzesień 2012, 12:44   

Ale wiadomo, że nie poruszam się tym autem tylko do pracy to jest tylko przykład ze okolo 3-4 km mam to pracy. Na co dzień robię trochę więcej km dlatego chciałem przeczytać opinie innych kierowców jeżdżących tym samym modelem corsy.
 
 
     
 miszczuniu


Informacje
lubelskie

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Wrzesień 2012, 16:01   

Niestety cudów nie zdziałasz. To co miało być powiedziane już zostało. Jedyne co możesz zrobić to faktycznie wg mnie warto zainwestować w obrotomierz :piwko:
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 09:15   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Jeśli masz do pracy 3-4 km to nie ma sensu zakładać gazu !
Jak odpalisz samochód silnik musi ogrzać się do określonej temperatury aby była możliwa jazda na LPG. Akurat wtedy pokonasz na benzynie trasę do pracy.
Przy takiej odległości to miesięcznie 21dni x 8 km = 168km można jeździć na benzynie na bilet miesięczny wydasz więcej.

Natomiast ja osobiście gdybym miał robotę w odległości 3-4 km od domu to bym zainwestował w rower, skuter lub komunikację miejską.
 
 
     
 Szeliga


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 29
Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łosice
Wysłany: 17 Wrzesień 2012, 22:25   

Ale samochód to samochód ;) ja mam do szkoły 2km i jeżdżę. Jak chcesz zaoszczędzić na jeździe to zaproponuj znajomym z pracy ze mozesz ich podwozic za np 40zl miesięcznie i im sie będzie opłacać i Tobie będzie na rękę. Staraj sie nie jeździć na luzie i omijaj korki, zeby nie stać i zeby jazda była płynna=ekonomiczna.
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 15 Październik 2012, 13:38   

wprawdzie rozmowa się już tak jakby zakończyła, ale informacyjnie napiszę jak to u mnie wygląda.
Mam Corse 1.2i '94r. Spalanie mam na poziomie 6,0-6,25l/100km.
5 bieg wrzucam w okolicach 75-80km/h
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Ekonomiczność
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.