Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:57
Drobne problemy z elektryką...Corsa B, 1996 rok.
Autor Wiadomość
 jamesik


Informacje
lubuskie

Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: lubuskie
Wysłany: 5 Październik 2012, 08:55   Drobne problemy z elektryką...Corsa B, 1996 rok.

Witam.

Zakupiłem właśnie corsę KAT 1.4 z 1996 roku w zaskakująco dobrym stanie (jeździła nim pani doktor wcześniej, więc nie ma co się dziwić ;) ).Zapłaciłem tylko 1000 zł, co zakrawa na cud. Auto nie ma korozji, posiada alufelgi i jest naprawde konkretne ...

Jedyne problemy jekie zauważyłem to:
- zegar elektryczny z przodu nie pozwala się ustawić. Za każdym razem jak odpalam stacyjkę jest on zrestartowany i wyświetla się na nim "0:00". Ustawię godzinę , a na nastepny raz znowu ten sam problem...

-inna sprawa że światełko nad głową wogóle mi się nie zapala. I nie wiem czy jest zapsute , czy gdzieś jest "ukryty" włącznik do niego. Bo obszukałem okolice światełka i zadnego przycisku chyba tam nie ma.Jak je zapalić??

- i ostatnia sprawa; pod kierownica dynda na kabelku taki czarny przycisk . Nie zmienia on nic , jeśli chodzi o odpalanie auta (na począstku myślałem że to zabezpieczenie przed kradzieżą). Do czego więc on służy... Kabelek jest zielony, a na jego końcu czarny włącznik (jak od lampki nocnej czy cóś).

Proszę o pomoc, poradę.
Z góry dziekuję
Jakub

[ Dodano: 5 Październik 2012, 08:57 ]
Tak , wyświetlił mi się Error 404 , więc...

A tak szczerze to wolę zadawac pytania, bo przeszukiwanie archiwum foróm to nie jest moje ulubione zajęcie...

Ps. Jest pani tu adminem?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Październik 2012, 18:40   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


ta pani to forumowy bot.
Odpowiedzi co do tida są na forum
jak znajdę to podam linka

[ Dodano: 5 Październik 2012, 18:48 ]
pin 1 lub pin 3 jest podłączony pod wyłącznik. A nie powinien. pin 1 musi mieć ciągle 12V, a pin 3 do masy.
tu schemat kostki tida
http://www.fotosik.pl/sho...520c3dcf8c6d91f
http://www.fotosik.pl/sho...690d5ca1752245e

a co do światła - w drzwiach masz łącznik, który po otwarciu zwiera obwód oświetlenia do masy i zapala oświetlenie.
Przeczyścić styki, sprawdzić połączenie do masy.
Sprawdzić, czy w ogóle podawane jest napięcie na lampkę - bezpiecznik, przewody itd.

A jeśli chodzi o ręczne włączanie oświetlenia, to wystarczy pociągnąć do siebie przełącznik świateł.

A co do wiszącego kabelka - na odległość to i Edison i Tesla by ci nie powiedzieli, do czego ten kabelek służy.
 
 
     
 jamesik


Informacje
lubuskie

Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: lubuskie
Wysłany: 5 Październik 2012, 19:17   

Bot :) .... a ja do niej oczko puszczam ;) .

Tego "tida" ani zdjęć nie rozumiem, nie wiem co to jest nawet "tid"...o radio nie zadawałem pytań...

Za ten trik z ręcznym zapalaniem świateł (nie znałem)- dzięki...ale lampka i tak sie nie zapala. Coś musi byc na rzeczy gdzieś indziej hmmmm.

Kabelek pokazuję na zdjęciu, może coś komuś zaświta co to ??..





 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Październik 2012, 19:53   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


obejrzyj dokładnie zdjęcia z linków. tam oprócz opisu kości ISO radia jest również opis pinów kostki TIDa.

Musisz zdemontować tida.
Z tyłu tida masz kostkę.
W tej kości są piny nr 1 i 3 - 1 to 12V, a 3 to masa.
Sprawdź, czy na pinie 1 jest ciągle 12V. Jeśli znika po wyjęciu kluczyka, to musisz wyjąć radio, dojść, który kabel z kostki od tida dochodzi przy kablach przy radiu. Musisz ten kabel połączyć na stałe 12V.
To samo sprawdzasz, czy na pinie 3 nieprzerwanie jest masa - sprawdzasz omomierzem lub badaczem zwarć.


Jeśli nie ogarniasz tematu, to oddaj to elektrykowi.
Dla ogarniętego to robota na parę/parenaście minut

Co to jest tid - wujek google ci odpowie.

[ Dodano: 5 Październik 2012, 19:56 ]
a z tym kabelkiem to jakaś niewiadoma modernizacja/pseudo bajer w instalacji.
Oryginalnie nie ma na wyposażeniu takiego "czegoś" pod kierownicą w trudno dostępnym miejscu.
Z pytaniem - od czego to jest - wysyłam do poprzedniego wlaciciela.
 
 
     
 jamesik


Informacje
lubuskie

Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: lubuskie
Wysłany: 5 Październik 2012, 19:59   

Spoko dzieki, tak zrobię ..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Drobne problemy z elektryką...Corsa B, 1996 rok.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.