Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:15
CUDA Z LADOWANIEM ALTERNATORA JAKICH SWIAT NIE WIDZIAŁ
Autor Wiadomość
 speckom


Informacje
lodzkie

Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: Dobrzelin łodzkie
Wysłany: 15 Kwiecień 2012, 09:49   CUDA Z LADOWANIEM ALTERNATORA JAKICH SWIAT NIE WIDZIAŁ

Witam serdecznie.

mam taki problem i napewno nikt jeszcze czegoś takiego nie miał bo ja mając 8 samochodów jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

otuż mam corse B 1.7 zwykły diesel

wszystko niby działa ale wczoraj podłaczyłem miernik i sobie jechałem.
jak jechałem po drodze z wybojami to raz pokazywało ładowanie ze swiatłami 11.80v a raz 13,80v myślałem ze pasek alternatora ale jest nowy i dobrze naciągniety, wszystkie masy czy styki po poprawiałem jednak dalej to samo iiiiiiii akcja taka ,że jak uderze(lub pukne popielniczka) reką w okolice np : radia,stacyjki,zegarów i nawiewów to skacze ładowanie i jak pukne raz jest dobrze i ładuje 13,80v wiec w normie ,jak pukne ponownie lub najade na duża dziure to spada do 11.80v itp.

szukałem co to może być może jakiś przewód sie rozłącza czy coś ale nie znalazlem,

jescze czegos takiego niegdy nie widziałem a jest to bardzo irytujące w nocy bo raz są mocne światła raz takie sobie, dodam ze przez coś takiego jak mi padnie akumulator to nie dojade do celu i bedzie problem.

bardzo prosze o pomoc co to może byc i gdzie szukać przyczyny ?

może coś z masą ,czy jak pociagne dodakowe kable z alternatora wprost do akumulatora to sie polepszy lub problem zniknie ?
mam troche pojecia o samochodach ale na elektryce nie zbyt.
zdjecie silnika w zalaczniku
 
 
     
 Synu



Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 15
Skąd: Imielin
Wysłany: 16 Kwiecień 2012, 09:58   

Sprawdź sobie alternator czy zwoje są całe i regulator oraz kable wychodzące z niego. Jak światła ci słabną to możesz mieć też gdzieś przebicie i wtedy nie będzie podawany cały prąd na światła i będą gasnąć. masę też sprawdź. Jak mówisz przy wstrząsach ci nie podaje prądu to pewnie raz jest styk raz nie...to są przypuszczenia,ale najlepiej sprawdzić wizualnie od samego początku czyli od alternatora ...
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 08:03   

Jak to diesel isuzu, to jeszcze może wchodzić w gre dogrzewanie świec żarowych, raz ci się włącza, a raz nie. Bardzo częsta usterka automatu do grzania świec, lub czujnika temperatury, skąd automat pobiera sygnał do kiedy grzać. Jak świece grzeją to masz spadki napięcia duże na aku, nawet przy odpalonym aucie. Kwestia czy auto było nagrzane czy zimne. Podłącz sobie diodę do kabla od świec żarowych i do masy gdzieś i patrz czy świeci kiedy napięcie ci spada. Ja myśle że alternator masz ok, tylko gdzieś coś z kablami masz nie tak. Jednak sam alternator też warto sprawdzić
 
 
     
 TheMaciej


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Będzin
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 07:43   

Brzmi jakbyś dostawał gdzieś masy na kable plusowe (na stacyjkę?) i zwarcie wypina przekaźniki.

Miałem (ten sam silnik) problem że po wjechaniu w dziurę raz ładował raz nie, ale okładanie tapicerki pięściami nic nie dawało, za to przegazówa ponad 4000 obrotów "włączała" ładowania, a spadek poniżej 1500 wyłączał, nie dałem rady sam, wybuliłem 300zł i zregenerowałem alternator po tym jak mi powiedzieli że to mostek prostowniczy.
 
 
     
 kamilsitek1983


Informacje
podkarpackie

Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: samok
Wysłany: 21 Wrzesień 2012, 20:42   

Witam padło mi ładowanie(corsa 1.5td isuzu)Podjechałem do elektryka,wymienił regulator oraz szczotki !Po załozeniu altka ładowanie gasnie ale wynosi cały czas 11,5V.Gdzie szukac usterki,mówił coś o przekazniku pod nogami pasazera..
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Wrzesień 2012, 14:10   

kamilsitek1983 napisał/a:
Witam padło mi ładowanie(corsa 1.5td isuzu)Podjechałem do elektryka,wymienił regulator oraz szczotki !Po załozeniu altka ładowanie gasnie ale wynosi cały czas 11,5V.Gdzie szukac usterki,mówił coś o przekazniku pod nogami pasazera..


Odpal auto i sprawdź miernikiem pobór prądu podczas grzania świec żarowych. Plus do listwy gdzie są mocowane świece żarowe a minus do masy i sprawdź V. Świece w dieslach mogą grzać do 6 minut. Po takim czasie ładowanie na akumulatorze powinni wznosić miedzy 14V a 14,5V
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » CUDA Z LADOWANIEM ALTERNATORA JAKICH SWIAT NIE WIDZIAŁ
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.