Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:27
Filtr paliwa - kiedy wymienić?
Autor Wiadomość
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Kwiecień 2011, 10:44   Filtr paliwa - kiedy wymienić?

Hej wszystkim!

Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć kiedy wypada wymienić filtr paliwa? Pytam dlatego, że zalałem moją 1.7D BIO100 (bioester) i wszędzie czytam, że to przeczyści mi układ paliwowy. Teraz się zastanawiam kiedy wymienić ten filtr i jak wymieniać go później? Czy po pierwszym zalaniu przejechać 50?100?1000km i wymienić na nowy? Czy może czekać na jakieś oznaki? Tylko jakie ;P?

I jak później? Co ile w takim 1.7D powinno się zmieniać filtr paliwa na zwykłym ON a co ile na bio paliwie?

Z góry dziękuję za odpowiedz!

Pozdrawiam:)
 
 
     
 krisu87


Informacje
malopolskie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 33
Skąd: gorlice
Wysłany: 3 Kwiecień 2011, 10:56   

Witam.wszystko zależy ile masz juz przejechane na obecnym filtrze.ale pomijając to moim zdaniem wyjeździj sobie bak bio i wymień filtr.a później raz do roku najlepiej przed zimą.a jeszcze spytam czy jeździsz na czystym bio czy mixtura z ON.
 
 
     
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Kwiecień 2011, 12:48   

Filtr zmieniałem jakieś 500-1000km temu. Jakiś chiński tanio wiec nie żal;P Zatankowałem prawie cały BIO czyli pewnie tak z 90% teraz go tam jest. Zatankowałem do pełna bo chce sprawdzić ile pali. Wydaje mi się jednak, że na początku może mi pomiar nie wyjść właśnie przez filtr czy coś podobnego...
 
 
     
 krisu87


Informacje
malopolskie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 33
Skąd: gorlice
Wysłany: 3 Kwiecień 2011, 14:19   

nalej pod korek pojeździj z 200 300 km i znowu pod korek i dokładnie sprawdzisz,a co do filtra to nie powinien miec wpływu na spalanie tylko bio wymiecie Ci wszystkie syfy z baku i dlatego jest zalecana wymiana filtra po przejściu na b100
 
 
     
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Kwiecień 2011, 14:26   

No jak nie ma wpływu na spalanie to ok. Jak zaleje pod korek to dam znać tutaj jaki wynik. W zimie mi paliła Corsa 6-6,5l/100km oczywiście sprawdzane z laniem pod korek. Zobaczymy jak bio w lecie;)
 
 
     
 Patras60



Informacje
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 3 Kwiecień 2011, 23:53   

Też się zastanawiam nad zalaniem swojej Corsiny BioDieslem, jednak troszkę się boję o nią że się rozszczelni, zamuli albo coś innego. Pisz swoje obserwacje na bieżąco, spalanie, moc itp. U mnie średnie spalanie z 10.000km wynosi nie całe 4,7l/100km na zwykłym ON więc teraz trzeba by zrobić pomiar z Bio i przekalkulować czy jest sens je tankować.
 
 
     
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwiecień 2011, 15:19   

Z 10000 to raczej pomiaru nie zrobię:P Jak narazie jeździ się normalnie ale to 200 km dopiero ;) Niestety nie robię tysięcy kilometrów miesięcznie więc chwile trzeba poczekać;)
 
 
     
 Patras60



Informacje
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 22:43   

Na 10tyś trzeba troszkę pojeździć:P Ja akurat tyle zrobiłem odkąd prowadzę swój "raport spalania" dlatego podałem tyle km aby był on jak najbardziej wiarygodny. Pierwsze w miarę dokładne obliczenia można podawać już po pierwszym baku, tak więc będę śledził watek, i czekał na wynik testu.
 
 
     
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Kwiecień 2011, 06:23   

Po pierwszym tankowaniu (400-500km) spalił mi 5,7l/100 teraz wydoje do 0 bak i zaleje ON i zobaczę jak w lecie na ON jeździ bo w zimie bylo 6-6,5l/100.

Wracając do filtra. Zrobiłem te 1000km i tak jak pisaliście wymieniłem filtr. Nie jestem tylko pewien czy dobrze. Stary filtr miał uszczelkę czarną na środku i taki plastikowy "krążek" na niej z dwoma zaczepami które wchodziły w te dziurki od filtra. Wszystko to było wkręcone i OK. Nowy filtr który kupiłem też miał uszczelkę ale różniącą się lekko rozmiarem i bez tego plastiku... wziąłem ten plastik przełożyłem na nową uszczelkę (trochę większy był na nią niż na poprzednią która idealnie pasowała do niego) i tak to dokręciłem (jeszcze na tej śrubie na która nakręcam filtr jest jakiś mleczno karmelowy element plastikowy nakręcony ale go się chyba nie ściąga).

Czy dobrze to wykombinowałem czy zaraz się okaże, że ten plasticzek mały to nie wiadomo co to jest i mi teraz filtr źle filtruje?

Auto pali i jeździ tak jak przed wymianą filtra czyli dobrze. Chociaż przy hamowaniu z górki i pod górkę coś "zarzuca" pod samochodem ale to pewnie całkiem coś innego do naprawy:P

[ Dodano: 3 Maj 2011, 15:23 ]
Dane z przejechania 870km . Corsa spalila srednio 5,5l bio100 . Teraz Diesla bede testowal...
 
 
     
 Patras60



Informacje
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 4 Listopad 2011, 14:52   

I jak tam autko, są jakieś różnice w pracy silnika - nic się nie dzieje? No i jak z tym spalaniem w stosunku do zwykłego ON? Jeśli wszystko OK to po zimie też zaleję Bio do mojej Corsiny:)
 
 
     
 lukaspost



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Listopad 2011, 19:28   wymiana filtra

Cześć kolego, ja bym bez wachania wymienił filtr.Podam Tobie zasady. Filtr wymienia się z Olejem. To że silnik możesz sobie niszczyć po cichu to swoją drogą. LICZY SIĘ BEZ PIECZEŃSTWO. NIE WYOBRAŻAM SOBIE TAKIEJ SYTŁACJI IŻ FILTR ZAPYCHA SIĘ PRZY WYPRZEDZANIU , PRZY DUŻEJ PRĘDKOŚCI. POZDRAWIAM.
 
 
     
 Patras60



Informacje
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 5 Wrzesień 2012, 16:42   

No i zatankowałem moją Corsę Biodieslem (teraz drugi bak) i muszę powiedzieć, że na razie silnik zachowuje się bardzo dobrze. Spalanie wyszło niecałe 4,4l/100km więc porównywalnie do zwykłego Diesla. Tak więc jeżeli jest jakaś różnica cenowa (ostatnio było 60gr. taniej od ON) to opłaca się na tym jeździć. Teraz wyjeżdżę ten bak i wymienię filtr paliwa - zobaczymy czy faktycznie tak bardzo go zamuliło) Dalej zaleje go zwykłym Dieslem, aby mnie czasami nie zaskoczył gdy temperatury zaczną spadać:(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Filtr paliwa - kiedy wymienić?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.