Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:24
CORSA B HAMULCE
Autor Wiadomość
 evobrk


Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29 Lipiec 2012, 22:58   CORSA B HAMULCE

Witam,mam pewien problem,otóż stałem sie posiadaczem corsy B 97'r,silnik 1.4i. Po długiej jezdzie Renault Clio mam odczucie,ze hamulce w tym samochodzie są zbyt słabe. Jezdzilem wieloma innymi autami i hamulce w moim CORSHE wypadają najsłabiej. Moje pytanie brzmi czy to normalne,że hamulce nie porywaja? trzeba dośc mocno docisnąć pedał ( nie do podłogi,ale jednak mocno) żeby zaczęły skutecznie hamowac?. Hamulce przód - nowe,tył również,płyn hamulcowy w normie. Przy wymianie płynu hamulce były odpowietrzane.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 30 Lipiec 2012, 06:25   
   Moje auto: AG Z14XEP


jak bardzo są nowe? ja po wymianie tarczy i klocków z przodu odczuwałem lekki spadek siły hamowania przez jakiś czas. czytałem że po wymianie na nowe słabnie siła hamowania na okres:
- nowe tarcze : 1000km
- nowe klocki : 300km

ale nie była to jakaś duża różnica w hamowaniu, więc nie wiem czy to będzie to.
ABS posiadasz?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Lipiec 2012, 08:37   Re: CORSA B HAMULCE
   Moje auto: ASTRA G


evobrk napisał/a:
czy to normalne, że hamulce nie porywają?


niestety ale tak, Opel ma słabe hamulce i nawet nie ma co porównywać Renaulta. Złośliwi mówią że to spowalniacze a nie hamulce.
 
 
     
 evobrk


Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30 Lipiec 2012, 19:17   

Milion napisał/a:
jak bardzo są nowe? ja po wymianie tarczy i klocków z przodu odczuwałem lekki spadek siły hamowania przez jakiś czas. czytałem że po wymianie na nowe słabnie siła hamowania na okres:
- nowe tarcze : 1000km
- nowe klocki : 300km

ale nie była to jakaś duża różnica w hamowaniu, więc nie wiem czy to będzie to.
ABS posiadasz?


Tarcze i klocki nowe,hmm z 2,500 KM nie więcej. Nie posiadam ABSu. Hamować,hamują ale raczej tak jak powiedział Spidan,niema co porowynywac do Renault,roznica jest ogromna. W porównaniu do clio,to jest spowalnianie,nie hamowanie :) heh
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Lipiec 2012, 21:09   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


W moim przypadku założenie miękkich klocków (brembo) poprawiło nieco hamulce.
Swoją drugą znacznie mocniejszą corsę zaopatrzyłem w zestaw hamulców od kadetta GSI z wentylowaną tarczą 256.
Hamulce działają bez porównania do serii, niestety po takiej modyfikacji seryjna felga już nie wejdzie a jej minimalny rozmiar to 14.
 
 
     
 evobrk


Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Sierpień 2012, 08:47   

U mnie założone hamulce z wyższej półki : klocki i tarcze TRW,więc raczej powinno być dobrze. No cóz,zasięgnałem opini specjalistów w firmie i okazuje sie,ze rzeczywiscie hamulce w tym typie aut są raczej srednio dobre żeby nie powiedziec słabe..
 
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 11:57   

Ja też myślałem że to już tak ma byc bo u mnie jest tak samo - słabe hamulce a klocki,tarcze,płyn są ok.No niestety takie już opel ma
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 3 Wrzesień 2012, 20:37   

podkręć trochę rozpieraki w bębnach z tyłu, to hamulce będą łapać bardziej od góry pedału, tylko nie za mocno aby czasem cały czas nie hamowało koła, musisz to zrobić w obydwu bębnach i metodą taką, że podkręcasz, zakładasz bęben, jak czujesz opór taki leciutki to oki, a jak większy to musisz poluzować, potem drugie koło tak samo, następnie test na dwóch kołach, czy czasem jedno nie zblokowało się zbyt mocno po podkręceniu drugiego i śmigasz, od razu lepeij będzie hamowało... aha konstrukcja jest taka, że aby zdjąć bęben trzeba odkręcić śrubę łożyska, ważne jest potem dokręcenie go z odpowiednią siłą, na forum jest to gdzieś opisane
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » CORSA B HAMULCE
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.