Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 11:32
Spalone świece , śiwy dym i ostra jazda.
Autor Wiadomość
 1wtf2


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 31 Sierpień 2012, 22:01   Spalone świece , śiwy dym i ostra jazda.

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum.

Moja pierwsza Corsa również.

Do rzeczy:

Wymiana świec żarowych (1.5 TD)
Filtr Oleju
Filtr Powietrza.
Filtr Paliwa.
Wymiana Bezpiecznika 80A.

To wszystko z powodu źle palącego samochodu. Problem dość szybki do wykrycia. Spalone świece przepalony bezpiecznik i dzieki temu strasznie długi i męczący rozrusznik start.

Po Całym przedsięwzięciu odkryłem , że sterownik który rozłącza podgrzewanie świec po odpaleniu samochodu z uporem maniaka załącza się znów i to na stałe i dąży do przepalenia żarników. Sterownik jak i przekaźnik znajdują się po stronie pasażerskiej pod plastikiem i idą wiązką do filtra paliwa, układu chłodzenia i silnika.

Moim pomysłem na to jest obejście przekaźnika na wyłacznik czasowy 12v

Moim podejrzeniem jest zła informacja podawana do sterownika z czujników.



Drodzy ludzie, jeśli macie jakieś doświadczenie w tym temacie serdecznie proszę o rady.

Jak sprawdzić czy czujnik działa prawidłowo? Czujnikiem rezystancji?

Na dziś dzień samochód odpalam grzejąc świece a po wystartowaniu odłączając przekaźnik.

Lecz nie dojeżdżam daleko, po wyżej 3 tyś nagle spadają mu obroty do zera.

Czy jest to możliwe , że przy wymianie filtra paliwa zapowietrzyłem układ? Jeśli tak to jak to sprawdzić i usunąć. Pytam ponieważ dolałem ropy do filtra lecz do połowy i od tamtej pory utrzymuje sie na tamtym poziomie. Gdy odkręcam śrubę na górze filtra to paliwo nie wycieka.

Może powinienem zalać go do pełna?

Co myślicie?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Spalone świece , śiwy dym i ostra jazda.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.