Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
Problem z LPG, cewką i silnikiem
Autor Wiadomość
 dogberry


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 38
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Maj 2011, 13:41   Problem z LPG, cewką i silnikiem

Witam

Mam Opla Corsę, 1.2 z 2008r. przebieg 172.000km. Niecały rok temu przy około 55.000tyś. przebiegu założyłem instalację gazową BRC Sequent 24.

Po jakimś czasie zaczęły się problemy. Samochód zaczął ciężko zapalać po nocy. Dławił się i gasł. Trzeba go było trzymać na obrotach przez pewien czas aby się unormowało. Nie za bardzo było wiadomo o co chodzi. Zaczął chodzić na 3 gary. W końcu zostały wymienione wtryskiwacze gazu i pomogło na jakieś 20.000km. Po jakimś czasie znowu zaczął chodzić na 3 gary. Tym razem była to cewka i pomogło znowu na jakieś 20.000km. Potem wymienili mi znowu wtryski LPG i po 10.000km znowu cewka i znowu. Co jakieś 20.000km jakaś wymiana. Bo samochód chodził na 3 gary. Jakiś czas temu zrobiłem dziurę w katalizatorze i wydmuchało trochę syfu, znowu pomogło na jakiś czas. Potem znowu na komputer i sonda lambda. Pomogło na jakiś czas. Wykręciłem świece i zmniejszyłem przerwę. Pomogło znowu na jakiś czas. Teraz mam takie objawy, że na niskich obrotach zaczyna czasami szarpać i przechodzi na 3 gary. Jednak jak odpuszczę gaz i dodam znowu to wchodzi na obroty i jest OK. Dzieje się to tylko na niskich obrotach. Może za mała przerwa jest i go zalewa?

Dodatkowo mam problem z wskaźnikiem paliwa. Jadąc na LPG wskaźnik pokazuje, że znika paliwo. Podjechałem do gazowników, jest wszytko OK. Odłączyli pompę i tak samo. Jak zdejmę klemę z akumulatora to się resetuje i pokazuje, że paliwo jest. Raz jadąc samochodem wskazówka leżała na zerze. Po chwili wskoczyła na 1/4 i przez pewien czas się tak zostało. Jechałem wtedy do Niemiec. W drodze powrotnej znowu zaczęło ubywać.


Ogólnie mam tego samochodu dosyć. Miał mi posłużyć jeszcze 3 - 4 lata ale nie wiem czy mi wytrzyma. Ma 170.000km. A dzieją się z nim dziwne rzeczy. Samochód robi około 120.000km rocznie i nie wiem czy mi chociaż do 300.000km wytrzyma. A obliczałem, że pozbędę się go przy przebiegu około 650.000km teraz jest mało prawdopodobne.
 
 
     
 paweleczek666


Informacje
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań - okolice
Wysłany: 27 Sierpień 2012, 17:25   
   Moje auto: OPC


kolega zanazl pana rysia ze stodoly zamiast gazownika..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Problem z LPG, cewką i silnikiem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.