Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:00
Oznaczenie przekaźnika klimatyzacji
Autor Wiadomość
 audiofil


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Sierpień 2012, 16:22   Oznaczenie przekaźnika klimatyzacji

Witam
Mój problem.
Od tego roku w Corsa B 1996, 1.4 Pb+LPG, x14nz mojej żony przestała działać klima.
Pewne kroki w celu stwierdzenia usterki zostały wykonane, niemniej jednak usilnie próbuję namierzyć jaki przekaźnik obsługuje system klimatyzacji - stawiam na niego.
Jeżeli macie klimę w swoich cudeńkach poproszę o dokładne oznakowanie tego ustroństwa.

Od sąsiada mam przekaźnik klimy dla porównania od Astry F, ale żaden z tych co znajdują się w Corsie (w skrzynce z bezpiecznikami, pod maską i za schowkiem) nie odpowieda temu z Astry więc nie ma nawet co przymierzać.

Poproszę o pomoc
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 10:45   
   Moje auto: AG Z14XEP


w corsie masz czujnik ciśnienia, który rozłącza obwód klimy gdy ciśnienie czynnika jest za niskie lub za wysokie.
ja u siebie miałem podobny problem, po zmostkowaniu czujnika na parę sekund klima ruszała. Napełniłem klimę i wszystko śmiga teraz.

nie mam pod ręką schematów żeby podpowiedzieć które 2 piny należy zmostkować (czujnik 4 - pinowy)
 
 
     
 audiofil


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 12:32   

Tak zgadza się. Niemniej jednak ciśnienie w klimatyzacji jest w porządku. To była pierwsza rzecz jaką sprawdzałem.
Ale za uwagę i podpowiedź dziękuję. Faktycznie tego czujnika nie mostkowałem. Może określisz bliżej jak to wykonać, aby nie uszkodzić klimy. Bo jeżeli ciśnienie jest w porządku - a jest to są teraz 2 opcje:
- wskazywany przekaźnik
- zepsuty czujnik ciśnienia o którym piszesz.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 17:02   
   Moje auto: AG Z14XEP


tu masz fragment schematu z zaznaczonym czujnikiem

czujnik ciśnienia klimy

pin 1 -2 odpowiada właśnie za detekcję prawidłowego ciśnienia.
na początek:
- sprawdź czy do pinu 1 dochodzi +12V po załączeniu przełącznika klimy - jeśli jest, to przekaźnik powinien być w porządku.
- sprawdź miernikiem czy na odpiętych kablach z czujnika jest przejście między pinem 1, a 2

- jeśli na 1 jest 12V, a nie ma przejścia między 1, a 2 to albo czynnika brak (wchodzi 900g, przy 600g też powinno chodzić), albo czujnik wadliwy - wtedy podepnij kable, włącz klimę i na chwilę zewrzyj 1 i 2 i zobacz czy klima ruszy. jak ruszy, to wiadomo gdzie szukać (ciśnienie za niskie lub za wysokie, uszkodzony czujnik). Tylko jeśli zadziała na zworce, to nie zostawiaj jej, bo możesz uszkodzić sprężarkę jeśli okaże się że z ciśnieniem coś jest nie tak.

piny 3-4 załączają wiatrak chłodnicy.
 
 
     
 audiofil


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Sierpień 2012, 18:10   

Super.
Dziękuje za podpowiedź. Jak tylko wrócę z urlopu zabieram Cosinkę na warsztat i pakuję się na kanał.
Na bank odpiszę jakie są poczynania z klimatyzacją.

Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Oznaczenie przekaźnika klimatyzacji
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.