Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
ECU wymiana i problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
 dropthebomb


Informacje
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 18:14   ECU wymiana i problem z odpaleniem

Witam i na wstepie przepraszam za brak polskich znakow...jestem w UK i nie mam polskiej opcji klewiatury.

Znalazlem te strone bo juz od kilku dni probuje wymyslec co zrobic z moja corsa i nie moge do tego dojsc, jestem laikiem, ale moze wy mi pomozecie.

moja korsa to 2003 Twinport Active polautomat...jeszcze w tamtym tygodniu smigala pieknie, ale pewnego poranka pojawil sie na desce symbol F i nie da sie jej odpalic. Czytalem, ze moze o byc wszystko poczawszy od swiatel stop skonczywszy na glowicy silnika. Moje pytanie brzmi czy jak wymienie caly ECU kit problem zniknie, mam na mysli komputer, licznik kluczyki i cala reszte, mozna tu takie zestawy kupic z samochodow ktore poszly na czesci. Wydaje mi sie, ze problem nie lezy w mechanice bo nic na to wczesniej nie wskazywalo wiec moze to byc cos z komputerem...jak myslicie?

dzieki za pomoc i konstruktywna krytyke...pozdrawiam
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 18:57   

ja na twoim miejscu pojechał bym do jakiegoś elektronika żeby to zobaczył podpiął pod kompa i będziesz wiedział co jest dokładnie mu po co wymieniać jak czasem może być jeszcze całkowicie co innego , ale mi tu też podpowiadają że jak wyskoczyło F to może być że sterownik od skrzynki się zepsuł albo skończyła się skrzynia
 
 
     
 dropthebomb


Informacje
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: 15 Sierpień 2012, 19:30   

no wlasnie mysle, ze to nie skrzynia bo nic nie stukalo nie pukalo...poprostu jakby nagle przestal zyc
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 16 Sierpień 2012, 11:22   

to może sterownik do wymiany jednak
 
 
     
 ilovemaluch



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Bielsko-biała
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 19:38   

Ja tak miałem .Wymieniałem sterownik od silnika. Silnik ten sam ale skrzynka jedyna słuszna
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » ECU wymiana i problem z odpaleniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.