Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:15
szarpanie silnika podczas puszczania pedału gazu
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 19:40   szarpanie silnika podczas puszczania pedału gazu

witam, szukałem na tym forum i na innych ale nie znalazłem 100% odpowiedzi na mój problem. Otóż mam Corsinkę 1.4 16V ecotec. Zauważyłem, że od pewnego czasu autko szarpie podczas puszczenia pedału gazu. Dzieje się to na każdym biegu ale na niższych odczuwane jest mocniej. Przestaje szarpać gdy lekko wcisnę gaz. Poza tym na biegu jałowym chodzi ok ale czasem obroty delikatnie spadają na moment (silnik się nie dusi) a potem wracają do normy. Co może powodować objawy? Czy to będzie coś nie tak z zaworem EGR, czy może kable WN? dodam że wymieniałem świece jakiś rok temu na NGK.
 
 
     
 Carlos O


Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 26 Czerwiec 2012, 23:00   

Myślę że przepustnice masz do czyszczenia ewentualnie odmę poczytaj tu

http://klubcorsa.pl/forum...odmy-vt4946.htm
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 27 Czerwiec 2012, 14:21   

w którym miejscu mniej więcej znajduje się przepustnica?
 
 
     
 Carlos O


Informacje
Wiek: 37
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 6
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 07:44   

 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Czerwiec 2012, 12:53   

tylko że mój silnik wygląda tak: http://www.google.pl/imgr...01&tx=171&ty=37

nie ma tam żadnej kopułki na wierzchu..
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 20:19   

Odkręć osłonę tą z napisem ecotec, następnie kolektor ssący, i przepustnice masz z prawej strony kolektora (oczywiście patrząc na silnik z góry) bezpośrednio połączoną z kolektorem.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 12 Sierpień 2012, 18:40   

Dzięki, w takim razie będę musiał się tym zająć. Chyba nie powinienem mieć problemów. Chciałem już wymieniać kable ale okazuje się, że to jednak chyba będzie przepustnica, bo dziś zauważyłem, że obroty mi lekko falują na biegu jałowym i jak samochód odpalam to obroty strasznie skaczą tak jakby gasł ale nie gaśnie. Mam rację?

[ Dodano: 16 Sierpień 2012, 11:06 ]
Zrobione. Było ciężko ale dałem radę. Nie polecam nikomu robić tego samemu w tym silniku bez dobrych narzędzi. Dostęp jest naprawdę trudny. Udało mi się wyciągnąć silniczek krokowy i go wyczyścić WD-40 a potem benzyną ekstrakcyjną. Przepustnicy nie wyciągnąłem, nie dało rady, ale była na tyle dostępna że udało mi się ją przeczyścić benzyną za pomocą pędzla. Przeczyściłem też wężyki bo były pozapychane. po całym tym zabiegu składanie tego do kupy nie było już tak długie jak demontaż. Oczywiście wszystko robiłem na wyłączonym akumulatorze. Autko chodzi jak należy. Obroty nie skaczą, nie pokazuje się już"check engine" i nawet przestało szarpać. Wyczyszczę jeszcze EGR dla pewności, jak znajdę chwilę i wtedy już będzie idealnie czysto:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » szarpanie silnika podczas puszczania pedału gazu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.