Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:03
Kontrolka silnika ponownie
Autor Wiadomość
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 8 Sierpień 2012, 19:13   Kontrolka silnika ponownie

Witam , mam takie pytanie jakiś czas temu byłem u elektronika bo zapaliła się kontrolka silnika wyszło że sonda miała winne usunął błąd jezdziłem 2tygodnie było ok do dziś kiedy chciałem przełączyć bieg nie szło troche mocniej szarpnąłem no i patrze a tu kontorlka silnika znowu coś z sonda? czy coś innego może to być?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 8 Sierpień 2012, 19:54   
   Moje auto: AG Z14XEP


to chyba pytanie do wróżki lukrecji ? ;)
podłączysz auto do kompa, odczytasz błąd to będzie wiadomo. Tak to możesz jedynie się domyślać czy to znowu sonda czy nie...
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 8 Sierpień 2012, 21:04   
   Moje auto: ASTRA G


Błąd sondy pojawił się z jakiegoś powodu - penie nadaje się do wymiany. Samo skasowanie błędu nie załatwia sprawy.Trzeba usunąć przyczynę.

Milion jesteś już tyle czasu na forum i jeszcze nie wiesz że my tu wszyscy wróżymy hehe :gutpost:
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 20:07   
   Moje auto: AG Z14XEP


Powiem w ten sposób: za miesiąc minie rok jak pracuję tam gdzie pracuję i naprawiam interfejs diagnostyczny. z początku szokowało mnie jak mechanicy dzwonili że urządzenie nie działa bo skasowali milion błędów silnika a silnik dalej nie chce odpalać... albo że urządzenie nie kasuje błędów z pamięci sterownika pomijając w ogóle jakąkolwiek naprawę czegokolwiek (dla niewtajemniczonych - przy niektórych typach usterek błędu nie da się skasować do momentu usunięcia jego przyczyny)...
Wielu mechaników traktuje interfejsy diagnostyczne jako sposób na szybką kasę: błędy skasowane, kasa wzięta, klient zadowolony - 'proszę spojrzeć, już lampka nie świeci...' A jak sama nazwa wskazuje interfejs diagnostyczny ma ułatwiać diagnozę usterek, a nie w cudowny sposób 'naprawiać' auto -> kasowanie błędów i już naprawione ;)
Na Twoim miejscu wróciłbym do tego samego mechanika i domagał się naprawy auta, a nie tylko skasowania błędu jak po przednio. chcąc kasować tylko błędy to taniej Cię wyniesie kupno jakiegoś kabelka do kompa i samemu kasować , ale przecież nie o to chodzi.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Kontrolka silnika ponownie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.