Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
Ciężko wchodzi jedynka- skrzynia biegów Corsa C
Autor Wiadomość
 roman
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 23:34   Ciężko wchodzi jedynka- skrzynia biegów Corsa C

Źle pracuje skrzynia biegów. Ciężko wchodzi jedynka - gdy jest zimniej bardziej odczuwalne. Silnik 1200 - 75 km.
Ostatnio zmieniony przez lukbud 26 Marzec 2009, 23:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 23:52   

ogólnie w corsach jedynka wchodzi ciężko. Szczególnie na zimnym silniku więc taki chyba ich urok. ;)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 26 Marzec 2009, 23:54   
   Moje auto: Opel Astra G


U mnie tak samo- czyli chyba ten typ tak ma :niepewny: Ale ja mam Corse B :P

Kiedyś rodzice mieli Corsę C- i był problem z wrzucaniem 1 i 2 biegu- tata pojechał na regulację a potem się okazało, że mechanizm "wybierak" się wyrobił bo był plastikowy i trzeba było wymienić na nowy- koszt ponad 200zł w serwisie. Podobno to wada Cors C, ale firma Opel nie ogłosiła akcji serwisowej i nie przyznaje się do wad konstrukcyjnych :zdegustowany:
 
 
     
 Skubik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2009, 08:16   

Moja CC też to ma, pewnie wybierak... 1 i 2 są najczęściej używanymi biegami, ma prawo się wyrobić jak jest zrobione z plastiku. Radzę delikatnie się z tym obchodzić, nie szarpać na siłę.
U mnie pomaga wrzucenie 2 i puszczenie lekko sprzęgła, potem jedyna wchodzi jak w masło.
Czasem mam też problem ze wstecznym, bieg wchodzi ładnie, ale słychać walenie zębatek.
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 27 Marzec 2009, 09:30   
   Moje auto: Opel Astra G


Skubik napisał/a:
Radzę delikatnie się z tym obchodzić, nie szarpać na siłę.


racja, racja!! Mój tata zaniedbał wymianę i pech chciał, że ja jechałem autem... ani 1 ani 2 nie chciało wejść to z całą siłą wbiłem jedynkę i... cały wybierak się rozsypał, a ja zakorkowałem w piątkowe "zakupowe" popołudnie całe centrum miasta :przestraszony: - bezcenne :P - był to piątek 13tego przy okazji :rotfl:

Dlatego radzę wymieniać takie elementy za wczasu, żeby zaoszczędzić min. na lawecie ;)
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Luty 2011, 13:54   

U mnie biegi wchodziły z lekkim chrupnięciem i lekkim oporem, ale nie było problemów z wrzuceniem biegu. Po wymianie wybieraka wszystko było ok i teraz znowu zaczyna chodzić tak samo jak przedtem, a od tamtej pory zdążyłem przejechać zaledwie 5000 .
Czy można w tej sytuacji coś wyregulować albo nasmarować?
A może źle ten wybierak wymienili?
Czy jak będę tak jeździł to nie zniszczę skrzyni?
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 5 Marzec 2012, 20:14   

Witam, chciałem zapytać przy mniej więcej jakim przebiegu potrafi sie ten plastikowy wybierak zużyć ? Ja dopieru kupiłem autko, również mam do wymiany ten wybierak, jak tylko opłace auto i zarejestruje to muszę sie za to zabrać... Pozdro.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Marzec 2012, 22:24   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Cytat:
Witam, chciałem zapytać przy mniej więcej jakim przebiegu potrafi sie ten plastikowy wybierak zużyć ? Ja dopieru kupiłem autko, również mam do wymiany ten wybierak, jak tylko opłace auto i zarejestruje to muszę sie za to zabrać... Pozdro.


Nie ma konkretnego przebiegu co do którego wymieniasz wybierak ja u siebie np robiłem w tamtym roku przy około 50tys. prosta zasada jest problem z wbiciem wstecznego lub 1 wymieniasz
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 6 Marzec 2012, 22:19   

Rozumiem, chciałem tylko sie upewnić czy przy aucie z 50tys. przebiegu też to potrafi się wyrobić. Nie miałem nigdy corsy i nie wiedziałem o tej usterce. Szkoda że Opel nie podjął się akcji serwisowej, przecież to ewidentna usterka.

Orientuje się ktoś ile kosztuje naprawa tych wybieraków a właściwie wymiana na nowe ?
Dużo kosztuje robocizna oraz te wybieraki ?
Pytam bo jestem właśnie po opłatach a jutro jeszcze czeka mnie wykupienie OC więc koszty są...
i wolałbym wiedzieć na jaką kwotę finansowo mam sie przygotować.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 7 Marzec 2012, 08:21   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


julo napisał/a:
Orientuje się ktoś ile kosztuje naprawa tych wybieraków a właściwie wymiana na nowe ?
Dużo kosztuje robocizna oraz te wybieraki ?

Jesli chodzi o sam wybierak to to jest koszt kilku setek ale jeśli to nie problem to weź orginalny bo zamienniki na allegro przeważnie śmierdzą ryżem(chinczyki) ja kupiłem swój za jakieś 250-300zł nie pamiętam dokładnie na alle i nie powiem mój mechanik nie był zadowolony zbytnio z tego i trochę się namęczył z dopasowaniem tego. A co do kosztu robocizny to wszystko zależy od uczciwości mechanika bo to nie jest skomplikowana robota
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 7 Marzec 2012, 19:55   

Byłem dziś pytać w pobliskim warsztacie i gościu po sprawdzeniu w kompie mówi że można też kupić zestaw naprawczy.


Ps. Corsinka już zarejestrowana i opłacona :brawo:
Jutro wymieniam olej. :hurra:
 
 
     
 luki788



Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Marzec 2012, 17:30   

Co do zestawów naprawczych to są tańsze od całych wybieraków ale po przejechaniu kilkuset kilometrów problem powraca, bo plastikowe elementy to nie aluminiowe więc się bardzo szybko zużywają ciekawe czemu konstruktorzy to zmontowali :krzesłem: wiem żebyśmy im kasy dawali i żeby nam się nie nudziło w popołudniowe dni :nocom: jedynym sensownym wyjściem jest :pomysl: chyba się łopić :P
 
 
     
 _mefius_


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Marzec 2012, 21:05   

U mnie wybierak wymieniony i biegi wchodzą lżej. Jest jednak metaliczny stukot przy jedynce i dwójce.
Wybierak 200zł + 100zł wymiana. Na warsztacie mówili, że średnio na 60 tys starcza.
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 20 Marzec 2012, 20:37   

A mój mechanik powiedział że nie będziemy wymieniać bo te są dobre, wyregulował je tylko i jest dużo lepiej. Może jeszcze czasami 2-ka cieżej wejdzie ale mówił że jak będzie miał chwile i będzie cieplej to może sie jeszcze z tym pobawić.
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 1 Lipiec 2012, 17:15   

Heh a u mnie będzie sprzęgło do wymiany, bo wsteczny mi nie wchodzi, ale nie wiem, czy tylko samo sprzęgło będzie trzeba wymienić bo corsa dusi mi się na jedynce( nie chce wogóle ruszyć) a jak już się uda ruszyć, to jak jej wrzucę 2 bieg to przy 50 na godzinę ma takie obroty jak normalnie ma na 4 biegu i problem jest też taki,że jak wrzucę wsteczny to auto jedzie do przodu. I coś mi się wydaje,że na samym sprzęgle się chyba nie skończy, może to być poważniejsza usterka skrzyni biegów.

[ Dodano: 1 Lipiec 2012, 18:26 ]
A i jeszcze takie jedno małe pytanko mam, czy jak będę wymieniać sprzęgło, to czy trzeba tez wymieniać dwumasowe koło zamachowe?

[ Dodano: 4 Lipiec 2012, 14:50 ]
Oddałem auto do mechanika, on stwierdził,ze uszkodzony jest wybierak i jakieś tam cięgna o sprzegle i dwumasie nic nie mówił,wiec chyba są ok:)
 
 
     
 julo


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: śląsk
Wysłany: 4 Sierpień 2012, 18:34   

Wymieniłeś na ory oplowskie wybieraki ? Ile płaciłeś za to ?
Z tego co sie orientowałem to koszt ok 300-350zł w serwisie za same wybieraki.

Jak ci sie jezdzi ? Pomogło ?
 
 
     
 minius81


Informacje
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 16 Wrzesień 2012, 21:03   

Ja się przypnę do tematu.A mianowicie czy ktoś mi może dać wskazówkę jak mam wymontować cały mechanizm wybieraka tzn jakie klucze są potrzebne i które śrubki odkręcić.Mile widziane jakieś fotki.Z góry dzięki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Ciężko wchodzi jedynka- skrzynia biegów Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.