Przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 24 Lipiec 2012, 19:01   Przyciemnianie szyb

Witam , tak od dłuższego czasu myślę nad przyciemnieniem szyb i teraz mam pytanie bo boczne chciał bym na maxymalna czerń wziąć ale pytanie jest takie czy tylną szybe tez mogę taka zrobić czy czasem policja się nie doczepi o to ?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 24 Lipiec 2012, 20:14   
   Moje auto: VW Golf 4


Witam, możesz nawet zaspawać tylną szybę im nic do tego.szyby boczne od kierowcy i pasażera mają oryginalnie przyciemnione w 30% czyli 70% przepuszczania światła i tak ma zostać, boczne i tył możesz przyciemniać bez żadnego problemu.Wiem bo mam :)
Pozdrawiam.
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 16:07   

Lucker20,

W poprzednim tygodniu w swojej Corsie B przyciemniałem szyby w firmie, która się tym zajmuję parę lat i mam następującą konfigurację - szyba tylna i dwie tylne boczne maksymalnie ciemne (5% przepuszczalności światła) oraz dałem jeszcze dwie przednie szyby najjaśniejszą folią jaką mieli (50% przepuszczalności światła). Oczywiście wszystko z atestem także w razie kontroli mam co pokazać xD . Usługa ta wyniosła mnie 400zł a czas wykonania to ponad 3 godziny ale efekt jest bardzo przyjazny.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 16:50   
   Moje auto: VW Golf 4


pokemon napisał/a:
Oczywiście wszystko z atestem także w razie kontroli mam co pokazać
będziesz drapać w 110% przednie szyby mają 70% przepuszczalności światła, nie wolno ich przyciemniać.Znajomy miał przyciemnione szyby w piecu (dymione) też miał atest i niestety nic mu to nie pomogło , na przeglądzie też się czepiają o przyciemnianie szyb z przodu i możesz nie przejść przeglądu chyba że masz znajomości i na przegląd jedzie sam dowód rejestracyjny :)

Pozwolę sobie wkleić znalezione na necie
"Akty prawne dotyczące przyciemniania szyb można streścić jednym zdaniem. Przepuszczalność światła szyb znajdujących się w polu widzenia kierowcy, czyli 180 stopni nie może wynosić mniej niż 70%.

W praktyce oznacza to, że w żadnym nowoczesnym samochodzie nie wolno przyciemniać przednich szyb - te szyby już są przyciemnione w dozwolonym stopniu. Można natomiast oklejać je folią bezbarwną antywłamaniową, na co otrzymamy atest, jednak efekt końcowy trudno nazwać przyciemnieniem. Ponadto żadna z metod dostępnych na rynku także nie pozwala przyciemnić przednich bocznych szyb poniżej przepisowych 70%. Natomiast widoczne i odczuwalne dla kierowcy oraz pasażerów jest przyciemnienie odpowiadające okularom przeciwsłonecznym czyli ok. 50%, co niestety jest już niedozwolone."
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 17:34   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W przypadku Corsy B jest jeszcze na to Scwany sposob... Jak by ktoś chciał ściemnić trochę przednie szybki to wymienia swoje zielone na 100% i okleja folią 25 % Wtedy może mieć zdymione Przednie szyby...

Inaczej Ni chu... chu... Drapanie ,mandaty i dowod u Gliniarza
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 17:34   

właśnie mi chodzi o przyciemnienie szyb tylnych bocznych i tylnej i też właśnie myślałem żeby jak już to brać najciemniejszą folie
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Lipiec 2012, 18:09   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Tylne Boczne i tylną z Klapy Możesz za spawać jak Ci Już ZYZIO wcześniej napisał.. Pan Policjant po sapie ale to tak zeby po sapać bo Dobrze wie ze możesz tak mieć ale nie daj się na to złapać ;)

Przednie szyby najlepiej nie ruszać...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wszystko i o wszystkim co związane z Corsą » Ogólne » Przyciemnianie szyb
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.