Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:41
ZMNIEJSZENIE ZUŻYCIA PALIWA
Autor Wiadomość
 jaro88


Informacje
opolskie

Wiek: 46
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Lipiec 2012, 19:40   

A czy silnik 1.4 16V odznacza się dużym spalaniem?Bo moja corsunia cosik dużo żre...
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 17:19   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja Ci powiem tak:
ja mam 1.0 i jest to moje pierwsze auto. zanim zrobiłem i uruchomiłem w niej 'komputer pokładowy' to myślałem że jeżdżę 'normalnie' i mimo to żre mi 8l/100km w mieście, a w zimę ponad 9, a nawet i więcej. Jak tylko zamontowałem kompa i na bieżąco mi pokazuje spalanie, to i noga lżejsza się zrobiła od razu... w prawdzie jeszcze potrzebuję niecały miesiąc żeby wyjeździć troche paliwa w mieście i potwierdzić na 100%, ale na tą chwilę wydaje się wysoce prawdopodobne, że zejdę poniżej 6l/100km lub zbliżę się do tej granicy :prysz:

musisz wyczuć to auto. nie ma co od razu panikować że żre jak smok.
 
 
     
 jaro88


Informacje
opolskie

Wiek: 46
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 17:37   

Wyczucie...wyczuciem...ale widzę jak jest w trasie,nie wspomnę o mieście...nie mogę jeszcze stwierdzić ile pali na 100 km,ale dla porównania-jadąc do teściowej ponad 200 km w obie strony zatankowałem 15 litrów i wracając musiałem dotankować jesccze 5 litrów...więc dosyć dużo spaliła w trasie...(a jechałem max 120km/h na prostych).Dla porównania(może to głupie porównanie)seicento tankuję za 70 zł(jakieś 12 litrów) i obracam w obie strony i jeszcze zostaje... :pff:
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 20:59   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Dla porównania moja tigra z silnikiem x14xe spala koło 6,5-7na 100, w trasie oczywiście.
Wydaje mi sie ,że troche dużo Ci spala
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » ZMNIEJSZENIE ZUŻYCIA PALIWA
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.