Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:00
[ Corsa D] nie działające tylne głośniki
Autor Wiadomość
 wilow


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Lipiec 2012, 23:35   [ Corsa D] nie działające tylne głośniki

Witam,

Od niespełna tygodnia jestem posiadaczem nowej corsy. Przy zakupie wydawało mi się, że wszystko sprawdziłem, jednak... Nie działają tylne głośniki zamontowane w drzwiach. W instrukcji obsługi radia nie znalazłem opcji, która odpowiada za balans głośników przód/tył. W opcjach radia namierzyłem opcję lewo/prawo, ale tej drugiej już nie. Czy opcja ta jest gdzieś ukryta, a ja przez nieuwagę nie mogę jej znaleźć, czy może jest to wada instalacji?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 11 Lipiec 2016, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 13:17   

A sprawdziłeś czy posiadasz w ogóle głośniki z tyłu??
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 13:22   

Wychodzi na to ze nie masz z tyłu głośników, ponieważ w radiu jest opcja przód ,tył. Jaka wersje corsy posiadasz?? Jakąś bogatszą wersje czy tzw golasa? Bo jak to golas to pewnie z tyłu wiszą same kable bez głośników.
 
 
     
 wilow


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 22:19   

Jest to standardowa corsa: abs, wspomaganie kierownicy, poduszki powietrzne przód, radio bez mp3, klima manualna. Z tymi głośnikami, to mnie zaskoczyłeś, ponieważ mam w tylnych drzwiach takie ładne krateczki na głośniki. Przyłożyłem do nich ucho, ale nie wpadłem na pomysł, że mogą być puste :D Jutro to sprawdzę i nie omieszkam napisać, czy coś w tych krateczkach siedzi :D
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 05:53   

prawdopodobnie nic:P nic tylko zakupić i włożyć jeśli oczywiście jest instalacja
 
 
     
 wilow


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 13:53   

No i wyszło szydło z worka. Kratki w drzwiach służą tylko jako poprawa wentylacji. Nie wiem, czy jest chociaż instalacja w środku, gdyż samochód jest na gwarancji i nie jestem pewien, czy mogę cokolwiek rozbierać bez serwisu. Tak więc dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :D
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 21:58   

obawiam się że instalacji nie ma - wprawdzie mój jest dużo starszy ale zdejmowałem tylne boczki i kabelka nie znalazłem:(
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 1 Sierpień 2012, 14:17   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


To jest pewnie wersja ESSENTIA, tam jest strasznie dziwna instalacja, w wiązce tylnych drzwi nie ma kabla do głośnika ale już w kostce którą przypina się drzwi do nadzwozia te kable są. Kolejnym suprajsem jest brak kabli do tylnych głośników w wiązce deski rozdzielczej, jak ktoś uparty i rozumie o co chodzi w elektyce to znajdzie gdzie podłączyć żeby użyc fabrycznej instalacji. Dodatkowo w radiu CD30 nie ma w ogóle obsługi tylnych głośników. Jak chcesz mieć "FADER" to musisz zymienić radio na conajmniej CD30 MP3. W radiu CD30 można sobie co najwyżej podłączyć tył pod przód ale to nie będzie to samo.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Sierpień 2012, 09:22   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
W radiu CD30 można sobie co najwyżej podłączyć tył pod przód ale to nie będzie to samo.
nie podłącza się pod jedno wyjście więcej niż jeden głośnik.
Jak podłączysz szeregowo, spadnie ci efektywność.
Jak podłączysz równolegle, to nazbyt mocno obciążysz radio i może pójść stopień końcowy mocy.

Wyjątkiem są głośniki wysokotonowe.
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 3 Listopad 2012, 19:36   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Chciał bym zaktualizować trochę temat braku głośników z tyłu w wersji essentia. Da się je tam dołożyć bez wielkiej filozofii i męczenia się z przeciąganiem kabli przez całe auto. W moim oplu były fabrycznie kable do głośników w nadwoziu, brakowało kabli w drzwiach i odcinka radio-->nadwozie. Wystarczy dociągnąć przewody od radia do wtyczki łączącej wszystkie głośniki która znajduje sie w lewym progu w okolicy klamki do otwierania maski oraz dobudować odcinki w drzwiach tylnych. Ponadto radio CD 30 ma możliwość podłączenia tylnych glosników, nie ma jedynie możliwości regulacji przód tył. Jak kogoś interesuje jak to zrobić to mogę zrobić fotostory krok po kroku.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa D » [ Corsa D] nie działające tylne głośniki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.