Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:27
Wskaźnik paliwa - jak dokładnie odczytywać.
Autor Wiadomość
 ogrod87


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 18:40   Wskaźnik paliwa - jak dokładnie odczytywać.

Witam.
Mam opla corsę B od kilku dni i mam problem z dokładnym odczytem ze wskaźnika paliwa.
Dziś jak wracałem z pracy, to wskazywał mi 20, potem 10, 15, za chwila rezerwa, by znowu wskoczyć na 10-15 l. Kiedy najlepiej sprawdzić stan, żebym był najpewniejszy? Pracuje poza miastem, do najbliższej stacji benzynowej mam kawałek i nie chcę, by mnie zaskoczył w najmniej oczekiwanym momencie.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 18 Kwiecień 2012, 23:05   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Najlepiej odczytywać, gdy stoisz na równym (auto nie przechylone w żadną stronę), pod przekręceniu kluczyka do zapłony (włączone kontrolki) i odczekaniu chwili. Wskaźnik poziomu paliwa Corsie B ma to do siebie, że potrafi przekłamywać np. na zakrętach, dlatego najlepszy pomiar jest podczas postoju, na równym terenie.
 
 
     
 swistak87



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Sebastian
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 25
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 22:40   Re: Wskaźnik paliwa - jak dokładnie odczytywać.
   Moje auto: Corsa B X12SZ


ogrod87 napisał/a:
Witam.
Mam opla corsę B od kilku dni i mam problem z dokładnym odczytem ze wskaźnika paliwa.
Dziś jak wracałem z pracy, to wskazywał mi 20, potem 10, 15, za chwila rezerwa, by znowu wskoczyć na 10-15 l. Kiedy najlepiej sprawdzić stan, żebym był najpewniejszy? Pracuje poza miastem, do najbliższej stacji benzynowej mam kawałek i nie chcę, by mnie zaskoczył w najmniej oczekiwanym momencie.


Coś to dziwnie wygląda Kolego, u mnie podczas wchodzenia w zakręty, wjeżdżania pod górkę, zjeżdżania itp itd, wskazówka waha się +/- 2 litry maksymalnie i jak już stoi równo to szybko wraca do stanu rzeczywistego... Może masz uszkodzony pływak w zbiorniku? Nie wiem, może ktoś jeszcze się wypowie.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Kwiecień 2012, 09:24   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Również twierdzę ze przekłamania są stanowczo za duże... Po 3 kółkach na rodzie z pół baku zrobiło się jakieś 5 litrów więcej wiec Skok o 15 litrów jest nie realny... stawiał bym na wytartą miarkę pływaka wtedy się takie cuda dzieją
 
 
     
 sigaris


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 22 Kwiecień 2012, 17:55   

Chciałbym się podłączyć do postu z pytańkiem.

Po dłuższej jeździe, zgaszeniu silnika i po dłuższej przerwie zapaleniu, wskaźnik paliwa wskazuje mniejszą wartość niż przed zgaszeniem. Około 2-5 litrów.
Czy to jest normalne ???
Czy przy dłuższych jazdach lepiej co jakiś czas się zatrzymać, zgasić silnik i sprawdzić wartość , by nie być zaskoczony na trasie ???
 
 
     
 swistak87



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Sebastian
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 25
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Kwiecień 2012, 21:39   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


sigaris napisał/a:
Chciałbym się podłączyć do postu z pytańkiem.

Po dłuższej jeździe, zgaszeniu silnika i po dłuższej przerwie zapaleniu, wskaźnik paliwa wskazuje mniejszą wartość niż przed zgaszeniem. Około 2-5 litrów.
Czy to jest normalne ???
Czy przy dłuższych jazdach lepiej co jakiś czas się zatrzymać, zgasić silnik i sprawdzić wartość , by nie być zaskoczony na trasie ???


Zgodzę się z Tobą Kolego że po zgaszeniu silniczka i późniejszym odpaleniu wskazuje mniej ale przez pierwsze chwile jazdy (u mnie zaniża po odpaleniu max 2 litry na oko). Ale to normalka przejedzie się troszkę i wskazówka pokazuje "realne" napełnienie baku...
 
 
     
 ogrod87


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 23 Kwiecień 2012, 17:52   

U mnie dziś dziwnie było. Jechałem na płaskim to miałem 20 l, a za kilka minut już 10l... Sam nie wiem.
Za kilka dni będę u mechanika, to poproszę by zobaczył. W końcu to były właściciel tego samochodu ;)
 
 
     
 adam_cb


Informacje
lodzkie

Wiek: 48
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Maj 2012, 12:02   

Mam pytanie. Jeśli w zbiorniku jest benzyna 98, to czy przy następnym dolewaniu paliwa mogę wlać 95 oktanów bez uszkodzenia katalizatora, wtrysku itp.?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 1 Czerwiec 2012, 13:10   

adam_cb napisał/a:
mogę wlać 95 oktanów bez uszkodzenia katalizatora, wtrysku itp.?


Jasne, że tak. Ta różnica 3 oktanów wielkiej różnicy silnikowi nie zrobi także zalewaj śmiało 95 i szerokiej drogi życzę bez obaw o uszkodzenie części jakie wymieniłeś :graty: .
 
 
     
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 10:19   

ogólnie widzę ze Corsy mają predyspozycje do okłamywania trochę jeśli chodzi o stan paliwa , czyżby opel podpisał w tamtych latach pakt ze stacjami hehe ?:):):P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Wskaźnik paliwa - jak dokładnie odczytywać.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.