Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:15
Sygnał włączonych świateł
Autor Wiadomość
 Xongiver


Informacje
podkarpackie

Wiek: 35
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Oleszyce
Wysłany: 23 Październik 2011, 08:10   Sygnał włączonych świateł

Szperając po innych tematach na forum dowiedziałem się, że potrzebuję mieć specjalny przekaźnik aby był ten sygnał. U mnie takiego nie było więc kupiłem na allegro:
http://allegro.pl/opel-co...1855613221.html
Na pewno chodzi o ten model bo akurat szukałem trochę informacji na ten temat. Wszystko byłoby dobrze bo już go mam ale po zamontowaniu go dalej jest lipa, tzn żadnego sygnału.
Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy działa ten przekaźnik? Od razu zaznaczam, że nie mam dostępu do innej corsy, ewentualnie jeśli w vectra b jest tak samo to tam mógłbym tam sprawdzić jeśli się da.
 
 
     
 SuckerPunch



Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd: Janowiec wlkp.
Wysłany: 12 Maj 2012, 10:45   

Ja zamontowałem coś takiego
http://allegro.pl/akustyc...2333735385.html
 
 
     
 Xongiver


Informacje
podkarpackie

Wiek: 35
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Oleszyce
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 12:54   

@ SuckerPunch

Kupiłem sobie taki sam brzęczyk ale mam problem z jego poprawnym podłączeniem. Czerwony kabelek wpiąłem pod bezpiecznik od świateł a czarny do wtyczki przy drzwiach, tej która włącza lampkę w środku po otworzeniu drzwi. Gdy silnik jest wyłączony a światła włączone i zostaną otworzone drzwi to jest sygnał dźwiękowy, czyli to co chciałem. Brzęczyk włącza się również po otwarciu drzwi pasażera ale to akurat nie jest problemem. Brzęczyk włącza się również gdy silnik jest włączony i zostaną otwarte drzwi prawe lub lewe a także po włączeniu lampki do czytania. Jak należy podłączyć ten brzęczyk?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 20:23   
   Moje auto: AG Z14XEP


nie wiem jak są połączone wyłączniki drzwiowe w corsie (nie sprawdzałem nigdy tego), ani nie pamiętam jak to z tym brzęczykiem jest w oryginale, ale mogę Ci podpowiedzieć taką rzecz na ominięcie Twojego problemu:
wstawienie diody w obwód wyłącznika drzwiowego drzwi kierowcy - tak jak podałem na rysunku dolnym:
schemat
dioda zablokuje przepływ prądu do brzęczyka z wszystkiego innego prócz drzwi kierowcy.

--
przypomina mi się że kiedyś chwilę jechałem mając włączone światła i lampkę do czytania i brzęczyk mi nie dzwonił, więc w oryginale nie ma takiego problemu. może pod niewłaściwy pin się wpiąłeś.
 
 
     
 Xongiver


Informacje
podkarpackie

Wiek: 35
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Oleszyce
Wysłany: 5 Czerwiec 2012, 18:46   

Kupiłem już taką diodę ale nie za bardzo wiem, w które miejsce mam ją wstawić. Może być w ten kabelek, który idzie od przycisku/czujnika otwartych drzwi?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 09:37   
   Moje auto: AG Z14XEP


Xongiver napisał/a:
Może być w ten kabelek, który idzie od przycisku/czujnika otwartych drzwi?


tak. zaraz za przyciskiem/czujnikiem przetnij kabelek, diodę wlutuj 'kreską' w stronę czujnika. Odejście do 'piszczyka' zrób od przycisku/czujnika - jeszcze przed diodą.

[edit]
sprawdziłem na schemacie. wygląda na to, że niczego nie musisz rozcinać
http://www.flickr.com/photos/e-milion/7162510129/
oznaczenia:
H19 - brzęczyk
S47 - wyłącznik drzwi kierowcy
X7 - złącze 50-styk przy nogach kierowcy
X22 - złącze 4-pin swiatlo do czytania

pewnie wpiąłeś się pod X22 -> błąd
pod X7 nie ma sensu się podpinać - za dużo kombinacji.
podepnij się pod S47 który ma 3 przewody - kabelek WSGR (biało zielony) - wówczas dioda jest wtedy zbędna.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Sygnał włączonych świateł
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.