Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:14
Zjada prąd.
Autor Wiadomość
 Tymbark


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 20 Maj 2012, 22:53   Zjada prąd.

Witam.

Szybko i na temat ;P .

Ok. 2tyg temu robiłem pasek klinowy (przy okazji wymiany rozrządu). Na drugi dzień po naprawie wcięło mi napięcie. Zgasło radio, zegary zdechły silnik zaczął szarpać i nierówno chodzić. Oddałem auto na warsztat gość podciągnął pasek naładował aku. i git. Wczoraj znowu to samo. Powiedział żebym podciągnął pasek z tym że nie mam jak. Śruba do napinania nie chce ruszyć (naciągnięte na max'a 'skala się skończyła'), a pasek piszczy i widać jak silnik kreci że pasek ma luzik. Dzisiaj wyczaiłem że pasek to 10x925 a z tego co czytałem powinien być 10x913. Myślicie że wymiana paska na '913 pomoże?

Ps. Chodzi o Corsę B 1.4i z '97
Ps2. Nie radzić sprawdzania woltomierzem itp. bo jestem na wyjeździe ponad 800km od narzędzi :/
 
 
     
 Kadzio


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Maj 2012, 17:53   

Sprawdziłem u siebie i mam jak w katalogu czyli 10x913
10 to szerokość 913 to długość w mm więc wymieniaj pasek i powinno być ok
sprawdź jeszcze stan koła pasowego czy się nie przytopiło
 
 
     
 Tymbark


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Maj 2012, 14:44   

Pasek wymieniłem na tym 913 smiga aż miło :) Gość u którego zamawiałem pasek powiedział że moge powoli mysleć o wymianie koła w alt. ale chyba wrzuce cały nowy od Vectry mocniejszy bo ponoć pasuje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Zjada prąd.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.