Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
LED CORSA B
Autor Wiadomość
 licha89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 22:06   LED CORSA B

Witam :)

Nudziło mi się szperałem po allegro i znalazłem fajne paski diodowe po 15 diód na jednym pasku postanowiłem kupić, i............. ? Efekt poniżej na fotkach :) mam nadzieje, że wam sie spodoba :) czekam na wasze opinie :) )) pozdrawiam :) ))

zapalone są tylko światła pozycyjne











+++++++
zmieniłem z linków na fotki
Ostatnio zmieniony przez dudu 18 Grudzień 2008, 23:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 22:11   

Hej nic nie widac chyba fotki ci sie nie zaladowaly :ahatej:
 
     
 licha89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 22:20   

juz poprawione :)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 22:29   
   Moje auto: Opel Astra G


widać, że wydajniejsze od seryjnych świateł ;p
 
 
     
 licha89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 22:34   

mam tylko pozycyjne zapalone :P
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 00:00   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Ładne to jest, ale podejrzewam, że miśkom się to nie spodoba.
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 08:37   

dudu napisał/a:
że miśkom się to nie spodoba.


Mi też się to nie podoba :bam:

Chłopie coś ty zrobił ? Za to masz dowód zabrany i masę nie przyjemności. Widać to pewnie z kilometra! Użyłeś barw niebieskich, zarezerwowanych dla pojazdów uprzywilejowanych.

Ściągnij to lepiej, bo po co sobie problemy robić? :co2:
 
     
 licha89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 09:04   

aha zapomniałem dodać to nie jest niebieski tylko zimny biały na fotkach to tak wyszło a policja nic nie moze powiedziec bo to jst uzyte jako obryśnik samochodu dodatkowy :)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 10:31   
   Moje auto: Opel Astra G


a ja gdzieś kiedyś czytałem, że dodatkowe obrysówki na aucie są niedozwolone :co:
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 10:33   

Kurde fajna sprawa z tymi diodami :japa: tez zastanawialem sie nad nimi na allegro ale tez pomyslame o policji cyz sien ie dowala do tego :devil:
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 11:11   

licha89 napisał/a:
a policja nic nie moze powiedziec bo to jst uzyte jako obryśnik samochodu dodatkowy :)


Aha, to dziwne że mojemu kumplowi za diody na spryskiwaczach, podświetlony na niebiesko grill zabrali dowód i wlepili mandat. Obrys obrysem, jedyne elementy świecące na samochodzie to reflektory przednie, lapty tylne, ew. 3 lampa stopu o odpowiednich wymiarach oraz ew. boczne migacze. Wszelakie inne świecidełka są zabronione i karane, nawet jak świecą na czarno.
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 11:21   

Mi tez się to bardzo nie widzi :rofl: podzielam zdanie CWIRUSA ,ale nie ukrywam ze efektywność pomysłu niezła :lolki:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 12:55   
   Moje auto: ASTRA G


po pierwsze Obrysówki mogą być tylko barwy żółtej selektywnej, inna barwa nie wchodzi w grę.
po drugie masz przyklejonie za nisko - poczytaj sobie PRD i nie mogą być bliżej siebie niż 60 cm.
Wygląda to średnio a napewno przeszkadza innym użytkownikom w nocy, szczególnie gdy jest mokra nawierzchnia. I ostatni problem światło z diód odbija się zderzaku. na 100% w krótkim czasie masz kontrolę drogówki lub innych służb które mogą za takie wykroczenia karać :bam:

Co do niebieskiego światła to musi być błyskowe, żeby uznać za "uprzywilejowany". W każdym razie niebieskie światło jest zabronione, bo wymienione w PRD światło skierowane do przodu jest : białe i żółte selektywne, a do tyłu czerwone i żółte selektywne.
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 14:43   

No i spidan wyjaśnił wszystko :D
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 15:53   

Tak jak to napisali moi przedmówcy. Dowód do zabrania :ra: . Może to i efektownie wygląda, ale do zastosowania na zlotach lub pokazach, a nie do jazdy po drogach publicznych. Spidan dokładnie opisał przepisy dotyczące świateł obrysowych.

Stosowanie świateł obrysowych reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. "w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.) Dokładnie załącznik nr 6.
Kod:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm


Z tego co wiem rozporządzenie od ogłoszenia do chwili obecnej uległo nieco zmianie, jednak jeśli chodzi o światła obrysowe, to chyba :co2: nadal jest aktualne. Nie mogłem znaleźć informacji na ten temat.
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Grudzień 2008, 12:46   

Pomijając już aspekty ;p prawne mi ta przeróbka nie przypadła do gustu. Tak wiem idą święta ale po co i z samochodu robić choinkę :lol3:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » LED CORSA B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.