Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:43
Jak wymienić nakładkę na przedni błotnik?
Autor Wiadomość
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Maj 2011, 12:32   Jak wymienić nakładkę na przedni błotnik?



Urwało mi tą nakładkę na kałużach ostatnio. Za jedyne 14zł kupiłem nową i jak już miałem się zabrać za wymianę to zauważyłem że jest ona mocowana jakimiś prostokącikami, które się w nią wsuwa... wygląda to tak jakby najpierw się je umieszczało w nakładce a później mocowało do karoserii. Niestety widzę dostępu do nich od drugiej strony bo albo poprostu są gdzieś od strony silnika albo wychodzą na nadkolu i są przykryte plastikiem z nadkola. Plastik z nadkola też jest jakoś dziwnie mocowany jakby nitami plastikowymi czy czymś podobnym:/

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak się powinienem do tego zabrać? W pewnym momencie pomyślałem od odkręceniu tej części karoserii do której przyczepiony jest plastik ale to chyba nie jest najlepszy pomysł ( chociaż tutaj śruby widzę przynajmniej;) ).

Jak narazie to nie potrafię wyczaić w jaki sposób te "nity" powyciągać bez rozkręcania połowy samochodu;p
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Maj 2011, 14:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Musisz na pewno ściągnąć nadkole.. Te "nity" warto by było nabyć nowe bo może być problem z odzyskaniem.. A Jak pewnie zauważyłeś mają takie oczko... wbijasz je do środka i działa...

Co do samego Sierpa: pod nadkolem są śruby (nakrętki) do Tych śrubek z kwadracikiem... Dalej to już dasz sobie rade ;)
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 30 Kwiecień 2012, 17:09   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam dołączam się do tematu a co wstawić zamiast tych nitów potem i gdzie można dostać takie śruby z prostokątnymi łebkami pozdrawiam
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Kwiecień 2012, 19:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zamiast Tych Koreczków do Nadkoli?? Najlepiej to przykręcić ( wiem to nie zgodne ze sztuką ale za to trzyma zawsze Rozwaliłem Nadole a miejsca mocowania siedzą dalej ) na wkrętach

Co do Sierpa to poszukaj w sklepach moto w Okolicy są zestawy kosztują od 5 do 15 zł (zależy kto handluje) A Jak nie to Pozostaje allegro(albo jak potrzebujesz to zakrecimy trochę i zmontuje Ci a potem Wyślę)
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 30 Kwiecień 2012, 21:18   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


oki dzięki za radę w razie czego odezwę się muszę sierpy ściągnąć bo rdza lekka łapie pozdro i dzięki za pomoc będziemy w kontakcie
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Kwiecień 2012, 23:10   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeszcze dodam ze warto próbować ratować te "Nity"

A Ogólnie to ważne ze pomogłem ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Jak wymienić nakładkę na przedni błotnik?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.