Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:11
CORSA B 1.2 16V 1998 Problem z odpaleniem samochodu.
Autor Wiadomość
 cb1216


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Lubin
Wysłany: 22 Kwiecień 2012, 13:48   CORSA B 1.2 16V 1998 Problem z odpaleniem samochodu.

CORSA B 1.2 16V 1998 Problem z odpaleniem samochodu.
Witam wszystkich pewnie nie raz pojawił się taki temat. Przeczytałem bardzo dużo różnych postów na podobne tematy ale żaden nie pomógł mi w diagnozie problemu.
Zacznę od początku – pojechałem samochodem do pracy. Po pracy wsiadam chce uruchomić samochód……. (holowanie pod dom :-P).
- rozrusznik kręci normalnie ,
- bezpieczniki sprawdzone,
- akumulator dobry ,
- nie mruga kontrolka od komputera jak by się ktoś pytał. (tzw. Helikopter pomarańczowy)
- paliwo jest.
- nie mam drugiego kluczyka zgubiłem , ten co mam oryginalny, transmiter jest w środku kluczyka. Immo fabryczny.
Teraz co ustaliłem : nie słyszałem pompy paliwa , wiec założyłem że to może być przyczyna znalazłem przekaźnik pompy paliwa po prawej stronie za schowkiem i podałem zasilanie pompa działa i ma się dobrze, zmieniłem na inny przekaźnik również sprawdzony i sprawny. Nadal jak próbuje odpalić nie załącza się pompa.
Po przekręceniu kluczyka nie mam prądu na przekaźniku a konkretnie , kabel który idzie prawdopodobnie do komputera.
Pytanie – czy może to iść jeszcze przez immo, czy raczej problem jest z komputerem.
Pytanie – czy ktoś zna w okolicy Legnicy\ Lubin elektromechanika , który mógłby podjechać i podpiąć się do komputera.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 24 Kwiecień 2012, 12:39   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


W Legnicy możesz podłączyć autko pod KTS na Bocianiej 13.
Ja bedę jakoś w "weekend" majowy w Legnicy i mogę ci podpiąć autko i sprawdzić błędy.
Twoja CB ma złącze OBDII czy Opel10-pin?
 
 
     
 cb1216


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Lubin
Wysłany: 26 Kwiecień 2012, 14:18   

dzięki za chęci z podpięciem go do komputera niestety nie miałem tyle czasu by czekać na długi weekend.
A okazało się, że zrobiło się jakiś zwarcie (prawdopodobnie podczas mycia na myjce), co spowodowało spalenie przekaźnika sterującego zapłonem po wymianie kilku przewodów i przekaźnika mogę dalej śmigać w Corsie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » CORSA B 1.2 16V 1998 Problem z odpaleniem samochodu.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.