Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:14
Duże spalanie w Corsie B
Autor Wiadomość
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 18:04   
   Moje auto: Opel Astra G


Moje 1,4 jak kupiłem też dużo paliło- za 20zł potrafiłem zrobić niecałe 50km i znowu nar z paliwem. Dżola poradziła, żeby zmienić termostat bo był trafiony, co zrobiłem... miesiąc później wybrałem się nad morze- 630km w 1 stronę... Corsia spaliła 5,2 litra/100 km przy prędkościach 110-120 + przejazd przez całą Warszawę w korkach!!! Wg mnie wynik genialny!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 12:21   
   Moje auto: ASTRA G


lukbud napisał/a:
Moje 1,4 jak kupiłem też dużo paliło- za 20zł potrafiłem zrobić niecałe 50km i znowu nar z paliwem. Dżola poradziła, żeby zmienić termostat bo był trafiony, co zrobiłem... miesiąc później wybrałem się nad morze- 630km w 1 stronę... Corsia spaliła 5,2 litra/100 km przy prędkościach 110-120 + przejazd przez całą Warszawę w korkach!!! Wg mnie wynik genialny!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


nooooooo kolego to jest naprawdę supre wynik. Ja nie schodzę poniżej 6 litrów.
 
 
     
 wafel23


Informacje
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 18
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Styczeń 2011, 08:00   

moja kosiarka też dużo pali zalałem cały bak i po przejechaniu 200km wskazówka jest na połowie wymienilem termostat filtr paliwa sonde teraz bede testował od nowa ale moje pytanie z troche innej beczki chodzi o monowtrysk w mojej kosiarce 1,2 45 96 r jest on takjakby ując szybko cały mokry czy tak powinno być ?
 
 
     
 Canis Lupus


Informacje
podkarpackie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Agatówka
Wysłany: 30 Styczeń 2011, 11:40   

"Cały " ? Możesz napisać choć trochę dokładniej ? ( czy mokra jest obudowa przepustnicy na zewnątrz ? czy po prostu mokro jest w gardzieli itd...)
Nie powinno tam być " mokro " :) wtryskiwacz powinien podczas pracy silnika rozpylać paliwko w stożek przy czym nie ma być to stożek kropel lub czegoś podobnego a " mgiełka " . Oczywiście przy zimnym silniku wydatem paliwa jest nieco większy .
Pozdrawiam Rafał

ps jak wymienialeś cokolwiek to najpierw sprawdź efekty bo może już mokro nie być :)
 
 
     
 ogrod87


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 20 Kwiecień 2012, 18:08   

Mój samochód u poprzedniego właściciela palił 5-6 l. Ja nie mogę go wyczuć, przez co nie mogę ekonomicznie w miarę jeździć. Dopóki go nie wyczuję, mogę zapomnieć o m.in. hamowaniem silnikiem. Do tego podczas kursu źle mnie nauczyli i często niepotrzebnie trzymam sprzęgło, lub jeżdżę na luzie. Póki co widzę, że spalanie to 7.5-8 l / 100 km. A jeżdżę głównie po mieście, jak poprzedni właściciel.
Corsa B 1.2 silnik.
 
 
     
 luki


Informacje
lubelskie

Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: lublin
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 11:28   

Ten silnik po prostu tyle pali u mnie na trasie ciężko jest zbić poniżej 6,5 a w mieście normalne spalanie to ok 8-8,5. I jeszcze zależy to od stylu jazdy kierowcy.
 
 
     
 ogrod87


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 12:46   

No mój styl pozostawia wiele do życzenia.
Ale to mój pierwszy samochód, nie mam go nawet tygodnia.
Dlatego wiem, że jak zacznę jeździć lepiej, to spalanie również spadnie.
 
 
     
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 17:45   

ogrod87 ja też x12xe pomykam i na szerokich kapciuszkach i feldze 15" opór przy mojej ciężkiej nodze to 8,5 miasto na trasie podczas podróży do Darłowa w sierpniu (trasa przez Toruń a dokładnie zgubienie się w nim) corsinka podjadła mi 5,2
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Duże spalanie w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.