Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 19:08
PROBLEM Z CZUJNIKIEM TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ
Autor Wiadomość
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 1 Kwiecień 2011, 09:31   PROBLEM Z CZUJNIKIEM TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ

Problem jest następujący. Jakiś czas temu czujnik temperatury zewnętrznej zaczął szaleć - przy temperaturze przykładowo takiej jak dzisiaj pokazywał +60 stopni. Po jakimś czasie przestał pokazywać jakąkolwiek temperaturę i widoczne były tylko poziome kreski. Kupiłem nowy czujnik, po wymianie wszystko było w porządku przez tydzień a potem znowu zaczął pokazywać temperaturę jak na Saharze. Co jakiś czas to się zmienia i pokazuje to co powinien ale taki stan nie trwa długo i wraca do +60 stopni.

Czy to wina wadliwego czujnika czy też coś innego??????
 
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Kwiecień 2011, 04:49   

Proponuję posprawdzać przewody idące do czujnika czy nie są nigdzie przetarte i np zwierają się lub czy się gdzieś nie rozłączają.
 
 
     
 Krzysiek1509


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: Kędzierzyn-koźle
Wysłany: 28 Marzec 2012, 14:22   

czy ma może ktoś zdjęcie gdzie dokładnie ma znajdować się czujka od temp. zewnętrznej za zderzakiem??
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 28 Marzec 2012, 16:50   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Krzysiek1509 napisał/a:
czy ma może ktoś zdjęcie gdzie dokładnie ma znajdować się czujka od temp. zewnętrznej za zderzakiem??


Między dolną beką (na której opiera się chłodnica), a pasem przednim (na którym jest tabliczka znamionowa) idzie pionowa, metalowa listwa, jest w niej otwór na wysokości kratki w zderzaku, tam powinien być osadzony czujnik.
 
 
     
 Krzysiek1509


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: Kędzierzyn-koźle
Wysłany: 28 Marzec 2012, 22:05   

dzieki wielkie kolego.teraz pozostaje mi tylko zlokalizować kabelek do czujnika i powinienem mieć temperature
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Marzec 2012, 11:52   

Mam niemal identyczny problem, z tą tylko różnicą, że mi na ogół wskazuje "-35" stopni. Kable zdają się być w porządku, chociaż dostęp utrudnia nieco chłodnica klimatyzacji. Dodatkowo mam chyba fabryczny potencjometr przy desce rozdzielczej, który umożliwia sprawdzenie temperatury wewnątrz auta, co również może mieć wpływ na usterkę.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 30 Marzec 2012, 12:05   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


mumei napisał/a:
...Dodatkowo mam chyba fabryczny potencjometr przy desce rozdzielczej, który umożliwia sprawdzenie temperatury wewnątrz auta, co również może mieć wpływ na usterkę.


O czym piszesz? Wrzuć jakąś fotke tego "potencjometru".
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Marzec 2012, 16:24   

Kiedy nieco się ogarnę wstawię zdjęcie. Mam dodatkowo w języku niemieckim kartkę, która instruuje które położenie owego pokrętła pokazuje daną temperaturę. Ta kartka również wygląda na fabryczną, ale mogę się mylić. Kiedy wymieniałem podświetlenie kokpitu nie widziałem żadnej rzeźby przy przewodach, więc może...
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 31 Marzec 2012, 11:49   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


mumei napisał/a:
Kiedy nieco się ogarnę wstawię zdjęcie. Mam dodatkowo w języku niemieckim kartkę, która instruuje które położenie owego pokrętła pokazuje daną temperaturę. Ta kartka również wygląda na fabryczną, ale mogę się mylić. Kiedy wymieniałem podświetlenie kokpitu nie widziałem żadnej rzeźby przy przewodach, więc może...


Wstawiaj czym prędzej wszystkie szczegóły, bo może masz coś co będę mógł sobie dołożyć.
Ostatnio myślałem, jak tu dołożyć termometr z temperatura wewnętrzną :)
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31 Marzec 2012, 12:32   

"Nasz klient, nasz per pan..." :plff: Nie wiem tylko czy da się to domontować samemu, ale już zamieszczam. Wszelkich dodatkowych wyjaśnień co do działania owego systemu również nie poskąpię...
Mam chyba problem z internetem i nie wiem czy coś pójdzie. Jeśli się nie uda wyślę zdjątka jutro lub pojutrze.

[ Dodano: 31 Marzec 2012, 13:44 ]
Jeszcze mała uwaga, bo widzę, że niczego nie zamieściło, a ja dysponuję jedynie ;-( przeszybkim internetem bezprzewodowym. Jeżeli komuś zależy na szybszym obejrzeniu, to poproszę o adres na priv i wówczas postaram się wysłać mailem. To jakieś rozwiązanie.
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Sierpień 2012, 22:03   

A mógłby ktoś być tak uprzejmy i zamieścić zdjęcie gdzie konkretnie zainstalować ten czujnik bo z opisu sQcha i tak nie orientuje się gdzie to jest a czujnik u mnie sobie po prostu wisi i wskazuje błędne pomiary temperatury :ojj:.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » PROBLEM Z CZUJNIKIEM TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.