Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:46
corsa 1.3 cdti błąd p253f jak usunac ???
Autor Wiadomość
 memek


Informacje
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: bielsko
  Wysłany: 17 Maj 2011, 23:11   corsa 1.3 cdti błąd p253f jak usunac ???

Witam koledzy jeżdźe corsą d 1,3 cdti 70km silnik z13dtj z filtrem PDF 09r
Mam problemy z skasowaniem błędu p253f (olej silnikowy złej jakosci)
jestem świezo po wymianie oleju i filtrów (mobil 1 5w30 esp)
niemogę skasowac inspekcji ani błędu ....
filtr dpf jest ok 27%
prosze o pomoc ,szukałem już wszedzie i wiem że wiele osób miało z tym problem ale nikt jednoznacznie nie napisał co zrobić.
ps.To mój piewszy post wiec proszę o wyrozumiałość
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Maj 2011, 21:34   

Musisz posiadać cztero cyfrowy kod (cardpass) do auta i dopiero skasujesz błąd. Na pewno nie zrobisz tego bez podłączenia auta pod komputer. Musiałeś przerwać parę raz wypalanie dpfa i dlatego ten błąd Ci wyskoczył. Umiesz rozpoznawać kiedy Ci się dpf wypala bo jeżeli nie to szybko na tym oleju wyskoczy Ci podobny błąd.
 
 
     
 memek


Informacje
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: bielsko
Wysłany: 19 Maj 2011, 07:44   

Być może tak jest, bo błąd wyskoczył po regeneracji turbiny i wymianie oleju itd.Turbina zaś padła na trasie która mogła być przez komputer potraktowana jak wypalanie Pdf. a wiec dziś dopale PDF podepne się pod Tech i zobaczymy co będzie ....
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Maj 2011, 16:29   

Ten błąd wyskakuje w momencie gdy olej ma złą wartość musiałeś albo parę razy przerwać wypalanie dpf wtedy ropa cofa się do oleju albo faktycznie przyczyną jest padnięta turbina.

Rok temu się tym zastanawiałem zaraz po kupnie auta mając minimalna wiedzę na temat dpfa.
 
 
     
 memek


Informacje
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: bielsko
Wysłany: 19 Maj 2011, 21:44   

niestety dziś nie zdążyłem się podłączyć ....
turbina jest już po regeneracji i chodzi w miare cicho i wydajnie :)poleca firme z Mielca(ogłaszają sie na allegro) 500zł + koszta wysylki Co do oleju to wlałem zalecany przez producenta. no nic zobaczymy jutro na tech.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Maj 2011, 10:25   

Powiem tak wiesz co to jest dpfa , jak się go użytkuje i co się dzieje z silnikiem jak przerywasz proces wypalania dpfa? bo zalecany olej nie ma nic wspólnego z tym błędem
 
 
     
 henio23


Informacje
Wiek: 68
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2 Luty 2012, 20:13   

Witam.Właśnie mam podobny problem,i nie wiem jak poznać kiedy dpf się wypala wiem tylko że nie można gasić silnika i trzymać obroty w granicy 2000.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Luty 2012, 12:30   

Jak wypala się dpfa skaczą lekko obroty silnika do góry, i spalanie chwilowe rośnie. Ja zawsze rozpoznaje po spalaniu chwilowym z reguły na postoju na rozgrzanym silniku jest 0,5, a gdy wypala się dpf po wyżej 2,2.

Albo pomyśl nad usunięciem tego ustrojstwa ja rozważam to rozwiązanie.
Jak jeździsz dużo w mieście to będzie najlepsze rozwiązanie.

[ Dodano: 3 Luty 2012, 20:40 ]
Jako że podejrzewałem że mój dpf umiera i tak się stało dziś.
Mogę dać Ci namiar na firmę w Częstochowie gdzie ja będę usuwał.
W miarę dobrych pieniądzach.
 
 
     
 henio23


Informacje
Wiek: 68
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 4 Luty 2012, 21:36   

Dzięki Przeemmek.Moja Corsa jest z 2008r.Ma przejechane 86tys.Myślę że jeszcze trochę przejadę na tym wynalazku dpf.Już dwa razy migała kontrolka w tym tygodniu ale pojechałem na trasę i po 17min zgasła.Jeżeli możesz to bardzo chętnie skorzystam z namiaru warsztatu .Daj znać czy jesteś zadowolony po usunięciu dpf.Iile kasy cię to kosztowało.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Luty 2012, 23:24   

Nie chce straszyć ale jak już migała kontrolka świec żarowych to nie było dobrze.
Mi za dwa lata przydarzyło się raz miganie kontroli ostatnio.
 
 
     
 henio23


Informacje
Wiek: 68
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 10 Luty 2012, 18:12   

Witam.Czy już po zabiegu z PDF w Częstochowie i czy autko jest zadowolone z zabiegu.Jeżeli możesz to daj namiary.Czytam różne wypowiedzi i nie wierzę że nikt oprócz nas nie ma problemu z PDF.Jak ktoś jeżdzi po mieście często to nie ma takiej opci żeby nie przytkało mu PDF-A.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Luty 2012, 21:16   

Tak autko już po zabiegu od poniedziałku jeździ bez dpfa a dokładnie bebechów bo sam filtr został ale bez środka:) (można oczywiście go usunąć i wstawić tłumik ja wybrałem opcje ze wycinamy środek)
Gość ma stronę www.juratuning.pl

Moje odczucie jest takie jakby auto nabrało mocy:)) Tak to się nic nie zmieniło.
Jeszcze obserwuję spalanie które mam nadzieje będzie mniejsze o cykle wypalania dpfa.
 
 
     
 henio23


Informacje
Wiek: 68
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 11 Luty 2012, 17:39   

Witam.Dzięki za namiary życzę żeby po zabiegu Corsa sprawowała się super.Piszesz że jest silniejsza to znaczy że jej na dobre wyszło i żeby tak pozostało.Gdy moja Corsa przejdzie zabieg to dam znać i opiszę jak się zachowuje.Na razie po trzech wypalaniach [3x zapaliła się kontrolka jechałem w trasę] jest spokój ale myślę nie na długo.Pozdrawiam.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Luty 2012, 10:50   

Zapomniałem dodać: mam wrażenie że turbina się wcześniej załącza albo mam jakieś zwidy. Ale ostatnio wydaje mi się że już przy 2000 słyszę świst kiedyś był od 2500.

Ale to takie pierwsze wrażenie do tego zimno jest i mało jeżdżę zrobi się cieplej będę resztę obserwacji prowadził.
 
 
     
 Adasko87


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Marzec 2012, 17:05   
   Moje auto: Fiat Bravo 1.9 M-Jet 09r 170KM


Witam
Panowie mam ten sam problem, posiadam op-com'a i próbowałem po wymianie oleju i filtra skasować owy błąd,,,,i błąd sie kasuje ale po chwili znowu go wywala...
próbowałem skosować jako INSPekcje ale pisze że nieudane:/

o co kaman?

wie ktoś jak sie pozbyć owego problemu i blędu
denerwuje mnie ta kontrolka auta z kluczykiem na desce;/

[ Dodano: 10 Marzec 2012, 17:07 ]
aaa dod jeszcze że auto już niema DPF'a więc to napewno nie przez to
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Marzec 2012, 16:00   

Kolego a dobrze CI zmodyfikowali oprogramowanie?? Mi za pierwszym razem coś zwalił gość i nadal się cykle wypalania uruchamiały mimo ze filtra nie było dopiero po poprawce jest chyba ok. Za krótki na razie czas minął bym się dowiedział ale chyba będzie ok.

Obserwuj czy czasem nie masz cykli wypalania mimo usunięcia.
W silnikach z corsy są problemy z usunięciem wielu fachmanów nie chce się za to brać bo są jaja.


Co do skasowania inspekcji z tym błędem potrzebny jest czterocyfrowy kod z card passu.
Ja pamiętam raz miałem ten błąd i op-com nie dawał rady dopiero tech i niestety kosztowało mnie to 50 zł.
 
 
     
 Adasko87


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Marzec 2012, 15:05   
   Moje auto: Fiat Bravo 1.9 M-Jet 09r 170KM


ja już zrobiłem 400 km po zabiegu i jak narazie nie widać aby zaczynał się proces wypalania, więc chyba już bedzie Ok
jedynie ten nie szczęsny błąd, op-com niedaje rady nawet po wpisaniu car passu, więc zostaje pojechać na techa
dzięki za odp
pzdr aLL
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Marzec 2012, 15:20   

Jesteś z sosnowca podjedź na naftową tam maja normalna cenę nie to co aso;)
 
 
     
 juniortp


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Dołączył: 24 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Listopad 2023, 22:54   
   Moje auto: Corsa D 1,3cdti


Panowie
Potrzebuje pomocy , ktoś zna fachowca który usunął by mi ten błąd. Najlepiej Warszawa. Z góry dzięki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » corsa 1.3 cdti błąd p253f jak usunac ???
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.