[Corsa B] CB GSI R&B
Autor Wiadomość
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 27 Październik 2010, 10:11   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


tnj86 napisał/a:
ale wtedy nie wiem czy nie musiałbym oddać elementów do lakiernika jeśli wcześniej ta corsa była malowana, także jak na razie te elementy wolę zostawić a drugi powód jest taki że jak wiadomo na naszych parkingach nie brakuj "idiotów" którzy nie patrzą jak otwierają drzwi niestety.

Z podobnego powodu ja mam jeszcze swoje u siebie bo nie wiem co może mnie tam spotkać.


hmm felga fajna a ile cię wyniosło malowanie :>?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 27 Październik 2010, 10:20   

No Hakus wiadomo budżet skromny to trzeba było coś wymyślić ;]. Więc malowanie wyniosło mnie na razie kolo 40 złotych (koszty farby 21 zł, plus papier ścierny do zmatowienia i spolerowania rantów plus taśma do obklejenia) ;] . Na razie mam zrobione dwie felgi (muszę jeszcze je wypolerować pastą autosol i tempo) jeszcze dwie czekają na pomalowanie i idą do wulkanizatora na wyważanie i pompowaniem azotem i na wymianę zaworków na chrom lub ukryte wentyle.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 27 Październik 2010, 10:38   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Cytat:
Z podobnego powodu ja mam jeszcze swoje u siebie bo nie wiem co może mnie tam spotkać.


A mnie tam się takie listwy podobają jakoś przełamują dużą powierzchnie drzwi można pomyśleć nad pomalowaniem w kolor auta albo na głęboki czarny
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 27 Październik 2010, 11:40   

Rozważałem w kolor auta ale boję się że lakier będzie się łuszczył bo te listy są jakby gumowe :/ a nie plastikowe jak w cc
 
 
     
 Wiscoo


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Luty 2011, 20:40   

Hej, mam do Ciebie prośbę. Możesz ze dwie fotki pstryknąć od przodu auta, chodzi mi o te reflektory - w trybie daylight i z włączonym mijania?
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 21 Luty 2011, 10:19   

Masz tu fotki : CB GSI Dayline

a tu masz dodatkową nieco po ciemku ;]
DAYLINE po ciemku nieco

[ Dodano: 7 Marzec 2011, 11:04 ]
No i Wiosna już tuż tuż więc pora na lekkie zmiany ;]
Do auta zawędrowały już felgi 15 cali et 38 z oponkami uniroyal rainsport 195/45, maskę dźwigają siłowniki firmy JOM, kierunki boczna Black marki JOM, lampy przednie szklane firmy FK z jednym ringiem a na nich brewki JOM.
Wymienione zostały okładziny hamulcowe, gdyż stare popękały i rozleciały się w środku bębna :/ . Nie wiem dlaczego ale miały rowek po środku i w bębnie fabrycznie też był rowek. Bębny zostały zebrane na tokarce i zamontowane zostały nowe okładziny firmy JURID, oraz odpowietrzony układ hamulcowy.

W planach podróż do wuja (mechanika) i wymiana uszczelki wału od strony rozrządu ;] no i czakanie aż wkońcu się gdzieś znajdzie dokładka (guma) pod przedni zderzak, jeśli nie znajdzie się ori to bedę zmuszony adaptować dokładkę od golfa vr6 lub astry II

A z tego co nie widać to wymieniłem podświetlenie licznika na białe i wskazówki od audi a4 bodajże

Co po zmianach CB wygląda następująco:






[ Dodano: 15 Marzec 2011, 08:29 ]
No i mały update - brewki OUT i na zderzaku zawitał wkońcu hokej ;]
A oto fotki:




[ Dodano: 5 Sierpień 2011, 12:25 ]
Co do Auta to trochę zostało porobione, wymienione świece na Boscha 4 elektrodowe, kable na oryginalne BERU, wymienione lampy przednie na Soczewki firmy ABM (w końcu zakupione nowe) - czeka je zmiana koloru tylko. No i w środku zawitało radyjko Pioneer MVH 7300 SD - muszę przyznać że jakość dźwięku jest naprawdę rewelacyjna, ale na przód zamiast odseparowanego Clariona planuję wstawić HERTZA HSK.

Poniżej foty z wnętrza ;] Później wstawię fot y auta z zewnątrz.





A oto obiecane zdjęcia auta




tu link do zdjęć : http://www.fotosik.pl/pok...2d9f1e4e6c.html
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Sierpień 2011, 20:23   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Corsa Się zmienia raz na lepsze raz na gorsze... Ale cały czas :) Powiem ci szczerze jedną rzecz nie podoba mi się lakierowany przód na czarno.. Zalatuje Audi... Ale Ogolnie to bardzo dobrze wygląda ta twoja Corsa
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 09:58   

Damian przód nie jest lakierowany tylko oklejony folią 3m carbon, w każdym razie mogę to odkleić w każdym momencie ;].

Zapomniałem dodać że lampki już mają zmieniony kolor
(rozklejane suszarką) a oto fotki lampek.





A to foto jak wyglądają na aucie


W między czasie odnawiam felgi ZENDERA 15 cali et 35, zakupione z allegro jakiś nie powiem kto pomalował felgi olejną farbą więc wszystkie felgi mają już ściągniętą farbę już są malnięte podkładem i lakierem metalic ;] zostanie mi polerka rantów no i ogumienie ;]

Fotki już niebawem
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Sierpień 2011, 13:14   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm W Każdym razie nie do końca to Pasuje Corsie... Co do Lampek ładne... A ty masz Jakiś Uraz do Brewek... Jak tak ci się podoba bad Look przebuduj maskę i bedzie 100% lepiej( to taka moja sugestia

Felgi Zendera brzmi dobrze :) Teraz Chętnie poczekam na Efekty :)
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 19:53   

A oto kolejny update.
fELGI 15 CALI ZENDER'a et 35 - odnowione czarny mat z lekkim dodatkiem brokatu i lakieru. Troche trwało odnowienie bo poprzedni właściciel pomalował je farbą olejną :/ . Ale wygląd felg myślę że warty był pracy ;]




A tu niespodzianka tzw MID - do ukończenia został mi tylko do pociągnięcia kabelek od sygnału wtrysku no i przeprogramowanie go pod moją CB (już mam gościa co mi to zrobi za odpowiedni casch :twisted: )


Do autka zawitały lusterka GM oryginalne w pełnej elektryce ;] alledrogo okazało się tanie bo jedno lusterko wyniosło mnie 19 złotych

W planach ogumienie na felgi zendera i dokończenie mida oraz zakup przekaźnika do podgrzewania lusterek jeśli ktoś ma to chętnie przygarnę ;]

Na chwilę obecną zamieszczam aktualne fotki z nowym felunkiem i gumami ;]



Sory za jakość zdjęć ale robione telefonem ;]
 
 
     
 Rabbit



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2 Wrzesień 2011, 09:00   

Ładna Corsa. Strasznie dużo razy kombinowałeś z tymi światłami. Zazdroszczę klimy ;p
Co to za przełączniki w tej popielniczce?
I kończ tego MID'a wreszcie :krzyk:
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
  Wysłany: 17 Luty 2012, 12:49   

No i witam kolegów po długiej nieobecnośći.
Żeby nie było z autkiem nadal coś się dzieje ;] niestety na chwile obecną jestem bezrobotny ale oto co jest przygotowane na zmianę i co już zostało zmienione :)

Otóż w aucie zawitały elektryczne i podgrzewane oryginalne lusterka, do których musiałem dokupić Joya i przekaźnik. Wszystko działa aż miło tym bardziej ze jest zima ;]

Autko na wiosnę otrzymało felgi DEZENTa 14cali przód 7 cali et 25 i tył 8 cali et 15. Na przodzie ogumienie dunlopa 185/50 a na tyle Uniroyal 195/45.

Oto wstępna przymiarka felg tylnych:




Co tego doszło gwintowane zawieszenie firmy JOM z czego tył już zamontowany został mi tylko przód ;]
Odziwo tył auta wygląda jak fabryka więc zakonserwowałem wszystko jeszcze raz i na tył wleciał gwint.



czekam na lepszą temperaturę i zabieram się za przód.

Dodatki z czarnego karbonu WYLATUJĄ z Auta na zawsze!!!
Na montaż czeka odnowiona przepustnica z nowym krokowcem i potencjometrem, oraz linką od gazu - wymienić ją to będzie lada wyczyn ;]


No i co najbardziej mnie ucieszyło na allegro pojawiła się dokładka do gsi oryginalna używana ale już dzis jest u mnie i czeka na wiosnę ;]


Oczywiście dokładka będzie odnowiona ;]

Auto chce zrobić w lekkim germanie bo niestety ale drogi u mnie nie pozwalają na całkowitą glebę :/
 
 
     
 Pit_Bull89



Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 70
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Luty 2012, 10:11   
   Moje auto: Rover 25 / Laguna II


Ładne zakupy :D Widać że wkładasz dużo pracy w corsine powodzenia :piwo:
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2012, 12:47   

tylne koła bardzo wypchane - poleci dowodzik jak trafisz na takiego JP :krzesłem:

a reszta :graty:
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 28 Luty 2012, 10:12   

No i mały UP na aucie w przodzie zawitał już zawias gwintowany JOM
a oto mały spy shot z pracy ;]



No i długo poszukiwana dokładka z GSI ;]
A tu foto z dokładką i na nowym zawiasie;] Niestety muszę wyregulować jeszcze tył a przód nieco opuścić ;]
Narazie jedno foto reszta niebawem ;]


[ Dodano: 29 Luty 2012, 19:25 ]
Krawężników unikam w ogóle nie uznaje ich ale koleiny itp a nawet wyjazd zmusza mnie aby auto stało tak jak stoi teraz. Przy wyjeździe już szuram dokładką o asfalt a tył musi tak być podniesiony aby sierpy nie były zjechane wraz z oponami ;]
Także oto ostateczne foty ustawionego zawiasu :


 
 
     
 damanzalesie


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Zalesie Wielkie
Wysłany: 2 Marzec 2012, 12:53   
   Moje auto: Corsa b


Bardzo ładne autko, fajny dodatek z tą naklejką na zderzaku:) :P ,a jak się sprawuje ten gwint?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] CB GSI R&B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.