Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
Tylna półka - brak zawiasów
Autor Wiadomość
 RMK


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 12 Luty 2012, 12:04   Tylna półka - brak zawiasów
   Moje auto: Ford Mondeo MK3


Witam, w rodzinnej Corsie C (rocznik 2002) przez ostatnie 6 lat nie mieliśmy tylnej półki, bo coś się połamało - prawdopodobnie zawiasy. Chciałbym to naprawić. Jeżeli chodzi o gumowe linki przytrzymujące półkę do drzwi bagażnika to one akurat są OK.
Ostatnio tę tylną półkę chciałem zamontować i zauważyłem z boku wciśnięty jakiś kołek/zawias/zaślepkę. Nacisnąłem to i element ten wpadł do środka (tam gdzie są kable od głośnika) i tyle go widziałem. Teraz po obu stronach bagażnika mam okrągłe dziurki. Zamieszczam foto, które pokazuje to miejsce:



Na tym zawiasie powinien jakoś opierać się ten element półki (półka jest cała, nic nie jest połamane):



Bez podpórek/zawiasów po obu stronach półka lata i blokuje się podczas zamykania drzwi bagażnika.
Jak to naprawić? Czy te elementy jakoś się odpowiednio nazywają i czy można je dokupić? Czy trzeba samemu jakieś kołki drewniane na poksyline prowizorycznym sposobem przylepić?
:)
Pozdrawiam
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Luty 2012, 15:37   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Najprościej to naprawisz w taki sposób:

1. Zajrzyj na stronę www.opel.pl
2. Znajdujesz najbliższego delera opla na twoją okolicę.
3. Jedziesz do ASO
4. Zamawiasz części, w Oplu będą wiedzieli jak to się nazywa.
To kwadratowa kostka wielkości paczki zapałek z kołeczkiem który mocuje się przez dziurę w okolicy tylnego głośnika.
5. Szykujesz gotówkę 2 x 23 zł/szt.
6. Element jest wciskany co znaczy, że znowu wypadnie i będzie nie do wyciągnięcia z tylnego nadkola. Smarujesz element jakimś klejem typu "kropelka" wciskasz w dedykowane miejsce i jest nie do ruszenia
 
 
     
 RMK


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 13 Luty 2012, 10:12   
   Moje auto: Ford Mondeo MK3


Ok, wielkie dzięki za szybką i szczegółową odpowiedź! Najbliższy dealer jest w Szczecinie (ok. 100km), więc jak kiedyś tam będę to z pewnością zastosuję się do Twoich rad. Pozdrawiam!
 
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 20 Luty 2012, 11:24   

u mnie też tego brakuje, ale poprzedni właściciel wstawił tam kołki rozporowe, ja je tylko trochę lepiej umocowałem (bo wypadały) i teraz jest super :)
 
 
     
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2012, 19:30   
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Ja także zrobiłem sobie na kołki i jest ok:))
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2012, 20:54   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Też mi informacja. :)

Jeśli piszecie już, że włożyliście kołki, podajcie wymiary, typ kołka etc. Bez tego wiadomo, że jakieś kołki podejdą tylko co z tego jak będą wypadać.
 
 
     
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Luty 2012, 18:13   
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Mi jakoś nie wypadają i trzymają się całkiem niezle.Co do rozmiaru to sprawdzać i dobrać odpowiedni.
 
 
     
 RMK


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Międzyzdroje
  Wysłany: 9 Wrzesień 2012, 19:33   
   Moje auto: Ford Mondeo MK3


Witam, minęło 6 miesięcy od czasu gdy założyłem ten temat i w końcu znalazłem czas, żeby dobrać się do każdego nadkola od wewnątrz - bo gdzieś tam wpadły te kołki od półki. Odświeżam temat, żeby pokazać jak sprawa się rozwinęła i zakończyła, oraz żeby w przyszłości naświetlić sprawę osobom, które będą miały podobny problem... Tak więc uzbrojony w torksy (gwiazdkowe imbusy) i cierpliwość rozkręciłem tył samochodu. Okazało się, że oba kołki leżały sobie w nadkolach i nie były na szczęście uszkodzone :hurra:
Do zdjęcia / odkręcenia były: tylna listwa od bagażnika (tam gdzie jest zamek od klapy bagażnika), tylnie pasy (a właściwie "zawias" pasa), jasne plastiki (montowane na zatrzaski) nad tylnym bocznym okienkiem i nadkola.
Czas pracy: ok 3h (rozebranie, sklejenie, złożenie i skręcenie wszystkiego).
Fotorelacja:


Zdemontowane elementy bagażnika:




Elementy do odkręcenia / zdjęcia (sorry jak coś za "niefachowy" język) :
1. Zaślepka od śruby pasa bezpieczeństwa.
2. Śruby od elementu przytrzymującego tylną kanapę.
3. Śrubki od tylnej listwy bagażnika.
4. Śrubki od nadkola (8 od lewego, 7 od prawego).
5. Element przytrzymujący tylną kanapę.
6. Kołki od półki.





Odkręcone lewe i prawe nadkole:




Miejsce na kołeczek od wewnątrz nadkola (widoczny mały zatrzask w dolnej części tegoż elementu):




No i nasz gwóźdź (a właściwie kołek) programu:





Kołeczek z dawką poksyliny:





Zamontowany kołek na swoim miejscu - zatrzask dodatkowo zalepiłem poksyliną:





Efekt końcowy:



A więc wyjazd do dilera był zbędny bo i tak aby zamontować owe kołki musiałbym zrobić całą procedurę którą wykonałem i udokumentowałem powyżej. Pojechałbym oczywiście gdyby kołki były uszkodzone, ale na szczęście zaoszczędziłem kasę a przy okazji poznałem kilka zakamarków Corsy :)
Pozdrawiam!
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Wrzesień 2012, 22:37   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Czyli zrobiłeś dokładnie o czy pisałem. Przykleiłeś oryginalne kołki do mocowania.
Jak ktoś ma czas aby demolować pół auta niech działa. Jeśli brak umiejętności/czasu, pozostaje zakup kołków po 23 zł/szt. i wklejenie.
 
 
     
 cante


Informacje
pomorskie

Imię: Aleksy
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29 Październik 2013, 22:57   
   Moje auto: Twinport 1.2


Szkoda rozbierać pół samochodu; ja wykorzystałem plastikowe śruby używane do mocowania deski sedesowej /3 zł/ , które włożyłem przez otwór pod lampka oświetlenia bagaznika / po prawej stronie jest taki sam otwór/ i przykręciłem nakrętką od potencjometru. Sprawują się tak samo dobrze jak oryginalne kołki. Nic nie trzeba kleić, cała zabawa trwa 5 minut. Pozdrawiam
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 30 Październik 2013, 08:08   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


W CB jest trochę inne rozwiązanie, u mnie poprzedni właściciel tak to zmasakrował wkrętami i klejem że przewierciłem na wylot i małe śrubki i jest git, nie ma prawa się urwać.
 
 
     
 skrzypol


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Listopad 2013, 23:29   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Mnie też powpadały. Jak byłem na działce to znalazłem taki pręt z progami na zakończeniu i okazuje się, że idealnie pasuje - wbite na siłę, i nie ma szansy, żeby wpadło do środka :D Jak tylko będę mógł to zrobię fotki i zmierzę.

Swoją drogą badziewie inżynieryjne.
 
 
     
 kucyto0


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 48
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: Będzin
Wysłany: 8 Lipiec 2020, 17:47   

Kołki rozporowe o 10 mm + poxylina 15 minut i po roboecie :) + doliczyć czas na stwardnie poxyliny ;P :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Tylna półka - brak zawiasów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.