Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
Corsa 1,3 CDTI świece żarowe
Autor Wiadomość
 Rafal1504


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Wola Droszewska
Wysłany: 11 Luty 2012, 13:12   Corsa 1,3 CDTI świece żarowe

Witam wszystkich

Postaram się dokładnie opisać mój problem z autem. Przy rozruchu samochodu zimnego, wszystko jest ok, silnik łatwo odpala, równo pracuje (temperatury minusowe). Problem pojawia się po około 2 minutach, najpierw silnik zaczyna czasami nierówno pracować i po chwili zaczyna dymić na jasno niebiesko oraz czuć niedopalony diesel. Po rozgrzaniu nie puszcza dymku, oleju, oraz płynu nie ubywa.

Moje podejrzenia skierowały się na świece żarowe, podłączyłem miernik i to co zaobserwowałem.

Pełne napięcie przy grzaniu świec, po odpaleniu silnika przez chwilę nadal około 14V, następnie napięcie 5V do 9V (moim zdaniem dogrzewanie komory spalania świecami, tak aby się nie przegrzały). Po około 2 minutach świece przestają grzać i silnik zaczyna nierówno pracować i kopcić na jasno niebiesko.

Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu tak długo jak świece grzeją jest wszystko ok, po wyłączeniu świec znów to samo, z tym że czas dogrzewania jest już krótszy. Po ponownym odpaleniu świece wyłączają się prawie natychmiast, i te same objawy.

Moje pytanie jak długo u was działają świece i co decyduje o ich wyłączeniu, bo ewidentnie komputer musi mieć jakąś informację na temat np. temperatury wody czy powietrza.

Byłem na komputerze ale silnik był ciepły, żadnych błędów. Szukam pomocy, byłem w ASO i mogę się umówić na diagnostykę auta zimnego ale boję się że nic nie wykaże, dlatego mam prośbę do kolegów, jeśli mogą sprawdzić miernikiem jak długo u was świece dogrzewają komorę spalania przy tych temperaturach minusowych.

Pozdrawiam Rafał
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa 1,3 CDTI świece żarowe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.