Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:13
Wejscie podłączenia pod komputer
Autor Wiadomość
 winio20


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: płock
Wysłany: 10 Czerwiec 2011, 16:30   Wejscie podłączenia pod komputer

Witam jestem nowy to mój pierwszy post od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem corsy :) . Chciałbym sie dowiedzieć gdzie jest w corsie wejście podłączenia pod komputer , jaki kabel najlepiej kupić i jaki program pod to zainstalować.??
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 13 Czerwiec 2011, 10:29   
   Moje auto: ASTRA G


Złącze diagnostyczne znajduje się w dolnej części konsoli środkowej - nad lewarkiem zmiany biegów. Trzeba zdjąć czarną zaślepkę. Kabel i program- jest kilka Opel Tech 2, Opel Scanner, Op Com .... Każdy kabel jest dedykowany do konkretnego programu.- bez możliwości stosowania zamiennie.
 
 
     
 Robert_C


Informacje
pomorskie

Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Tczew
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 13:34   

A jaki to jest typ złącza?
Czy jest to OBD II ?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 14:47   

Tak.
 
 
     
 rycho2309


Informacje
Wiek: 76
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Dębno
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 13:23   

Wszystko ra ale jaki program do corsy B z 1993 r.?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 14:58   
   Moje auto: ASTRA G


jest kilka Opel Tech 2, Opel Scanner, Op Com ..
 
 
     
 rycho2309


Informacje
Wiek: 76
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Dębno
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 15:40   

Zgadzam się są takie programy ale nic nie mogę zrobić. Mam kabel OBDII i adapter na 10 pin i tak podłączam do kostki przy tablicy bezpieczników.Jedak przy Tech 2 prosi mnie o przełączenie albo na pin 7 albo pin 3 a jak mam przełączyć jak nie ma żadnego przełącznika. W pozostałych wywala jakieś błędy na które nie znam odpowiedzi. Mój wiek to 65 lat i już angielskiego się nie nauczę.Może jest jakiś prościejszy programik.Pozdrawiam
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 29 Styczeń 2012, 21:09   
   Moje auto: AG Z14XEP


rycho2309 napisał/a:
Jedak przy Tech 2 prosi mnie o przełączenie albo na pin 7 albo pin 3 a jak mam przełączyć jak nie ma żadnego przełącznika. W pozostałych wywala jakieś błędy na które nie znam odpowiedzi.


Tech2 przyjmuje opcję że w corsach jest gniazdo OBD II (w CB były ODB II i 10-pin oplowskie)
odnośnie przełączania to chodzi o przełączenie linii diagnostycznej K. W kablu na pewno masz K i L w pinach 7 i 14 na stałe- jest to standardowe rozmieszczenie linii diagnostycznych w VAGach, Oplach, Reno i wielu innych markach.
Adapter zapewne to nic innego jak przejściówka pinu 7 z OBD II na pin zdaje się G złącza 10-pin Opla.
W 10-pinowym od strony auta na 99% masz wszystko do pinu G podpięte (jutro w pracy sprawdzę czy to na pewno pin G ma być, a nie jakiś inny), więc na moje oko połączenie interfejsu i adaptera powinno dać pozytywny rezultat - niezależnie czy program woła o pin 7(np. silnik), czy 3 (chyba ABS). Jeśli nie zadziała, to może być inny problem.

napisz jakie błędy Ci wywala
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 14:21   
   Moje auto: ASTRA G


rycho2309 jakie masz złącze Usb czy rs ? jeśli USB to zapomnij ze Tech 2 się połączy bo to jest port virtualny a program potrzebuje port fizyczny
 
 
     
 rycho2309


Informacje
Wiek: 76
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Dębno
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 14:56   

Złącze USB a laptop to acer aspire.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 18:53   
   Moje auto: ASTRA G


No to niestety to nie będzie funkcjonować. Trzeba inny kabel i inny program np. Opel scanner (osobiście używam i sobie chwalę) lub Op com,.
 
 
     
 rycho2309


Informacje
Wiek: 76
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Dębno
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 19:52   

Dzięki. A może jakaś przejściówka z usb na rs? : :smutas:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 21:09   
   Moje auto: ASTRA G


rycho2309 napisał/a:
Dzięki. A może jakaś przejściówka z usb na rs? : :smutas:

nie próbowałem ale z opinii na necie jest tylko wniosek że szkoda kasy.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 3 Luty 2012, 18:06   
   Moje auto: AG Z14XEP


z przejściówkami to jest tak:
w chwili obecnej najczęściej stosowany jest do tego układ FT232RL - widziany w kompie jako wirtualny port COM. Scalak jest o tyle fajny że jest możliwość emulacji wszystkich sygnałów używanych w fizycznym porcie COM (a jest ich 6 lub 7), ale wymaga to odpowiedniej konfiguracji tegu scalaka. Dwa najważniejsze sygnały, to Rx (odbiór) i Tx (nadawanie). Oprócz tego jest jeszcze kilka sygnałów sterujących. Bardzo możliwe, że programy używają któryś z sygnałów sterujących. I teraz tak: 90% albo i więcej przejściówek emuluje tylko Rx i Tx (w zdecydowanej większości przypadków to wystarczy, więc oszczędzają na 2 czy 3 scalakach MAX232 i kilku elementach dodatkowych... ). Nikłe szanse że trafisz na przejściówkę, która będzie działać z tym.

Inna opcja dlaczego przejściówki nie działają z takimi programami:
1) obsługa wirtualnego portu COM odbywa się na poziomie API windowsa, ale więc mówiąc bardzo obrazowo: 'najogólniejszymi zaklęciami' - tak jakbyś powiedział do dziecka 'podejdź do telewizora' - nie ważne dla Ciebie jak ono to zrobi, byleby znalazło się obok TV...
2) Programy typu Op-com i inne mogą zaś sterować portem COM na poziomie ASSEMBLERA, czyli stricte sprzętowo. Mówiąc obrazowo: bardzo precyzyjnymi zaklęciami. To tak jakbyś powiedział dziecku: "odwróć się w stronę telewizora, podnieś lewą nogę 5 cm nad ziemię i przesuń ją do przodu o 50cm, teraz postaw lewą nogę na ziemi, itd. - każdy najmniejszy ruch jest ściśle sprecyzowany. A co jeśli dziecko nie ma lewej nogi ?? - nie podejdzie do telewizora, a w pierwszym przypadku może podjechać na wózku i będzie si - dziecko znajdzie się tam gdzie chciałeś ;)
Podobnie może być z Op-com: próbuje mówić do urządzenia, którego tak na prawdę w komputerze nie ma...

Biorąc pod uwagę obie powyższe możliwości, szanse że wydasz kasę na przejściówkę niepotrzebnie są bardzo bliskie lub równe 100%

zamiast kombinować, to poszukaj kogoś kto ma działający interfejs lub poszukaj warsztatu gdzie mają system diagnostyczny. Myślę że w promieniu 30km od domu znajdziesz co najmniej 3 warsztaty z możliwością podłączenia auta pod kompa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Wejscie podłączenia pod komputer
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.