Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:22
Nie dziala na desce wskaznik temperatury w Corsie B
Autor Wiadomość
 barf0105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Październik 2008, 13:16   Nie dziala na desce wskaznik temperatury w Corsie B

nie wiem od czego zacząć ale nie pokazuje mi mimo długiej pracy silnika temperatury. strzałka leży i nic. silnik się nie przegrzewa bo raczej bym zauważył. ale nie wiem jakie to może mieć konsekwencje. spala chyba normalnie ani za dużo ani za mało jest chyba ok ale martwi i denerwuje mnie to jak to? cz3emu nie działa? mam wersje 1.4 benzyna z klima i nie wiem mimo poszukiwań w książce napraw gdzie jest u mnie czujnik od tego. czy szukać w termostacie czy w tym czujniku który chyba udało mi się zlokalizować w chłodnicy po stronie paska. drugi element jak termostat nie mogę zlokalizować wzrokiem tak ze niestety nie wiem gdzie on jest i jak się zabrać do wymiany. poza tym dalej nie mam pewności co jest zepsute proszę o jakakolwiek pomoc. i może ktoś wie jak dowiedzieć się jaka mam wersje silnika?



    ++++++++++++++++++++++++++++++
    TO POLSKIE FORUM WIĘC PROSZĘ UŻYWAĆ POLSKICH LITER
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    junior admin dudu
Ostatnio zmieniony przez dudu 4 Listopad 2008, 16:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 26 Październik 2008, 13:25   
   Moje auto: Opel Astra G


Może być strzelony termostat- najlepiej odpalić auto i po jakimś czasie dotknąć przewodów idących do chłodnicy- jak są zimne to wina termostatu.
Chociaż gdy jeździ się agresywnie lub po mieście to silnik mimo awarii termostatu powinien nabrać wyżej temperatury- u Ciebie wskazówka leży nieruchomo więc może padł czujnik...

Termostat w Corsie schowany jest tam gdzie rozrząd, dlatego lepiej nie wymieniać go samemu bo najpierw trzeba zdjąć rozrząd...
 
 
     
 skald54
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Październik 2008, 20:13   

czesc ja mam w corsie ten sam problem kazdy mechanik mówi inaczej nie wiem co robic wymiana termostatu jest dosc kosztowna
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 26 Październik 2008, 20:50   
   Moje auto: Opel Astra G


Wymiana termostatu nie jest aż tak kosztowana jakby się mogło wydawać...
Do silników 8V termostat kupimy za około 30zł.
Tu macie nawet za niecałe 20zł: http://allegro.pl/item466...sa_1_2_1_6.html :mrgreen:

Za wymianę elementu zapłaciłem 100zł (ale trzeba było zdjąć rozrząd i mechanior zrobił mi jeszcze zbieżność) ;-)
 
 
     
 barf0105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Październik 2008, 21:25   

osobiscie to nie wierze w takie cos jak warsztat... ale niestety chyba faktycznie nie ma co liczyc na lepsze jutro trzeba bedzie oddac i za jednym zamachem wymienic ten termostat i odrazu rozrzad akoro i tak trzeba go zdjac... szkoda bo liczylem na lagodniejsza pomoc typu... tu puknij tu stuknij i bedzie git... :-) ale widze ze lipa ok nic puki co wstrzymuje sie z pytaniami i czekam konca jak mi zrobi to co mysle to napisze czy oby napewno byl to termostat.
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 4 Grudzień 2008, 21:09   

Hej! ja mam to samo wszystko działa tylko ta wskazówka temp leży nie ruchomo, przymierzam się do wymiany termostatu, ale jakbyś mógł napisać jak najprędzej czy u ciebie jego wymiana pomogła to był bym bardzo wdzięczny
 
 
     
 ptica6
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 22:37   

w mojej leży dość długo,nawet jesli dmucha już ciepłe powietrze,potem minimalnie sie ruszy-z 5mm i tak już jest,ale jak stoje w korku to działa jak należy i załączy gdy 3a,nie wiem dlaczego ale mnie to nie martwi - dopóki działa. powodzenia
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 13:34   

mi nie drgnął nawet po przejechaniu ponad 200 km
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 14:02   
   Moje auto: ASTRA G


Panowie sprawdziliście ten czujnik w kolektorze ssącym? Zobaczcie czy połączenie nie jest zaśniedziałe lub czy przewód nie jest przerwany. Ewentualnie podłączcie czujnik inny czujnik w pełni sprawny.

 
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 14:29   

To jest ten z pojedynczym przewodem odpowiedzialny za wskazania temperatury na desce rozdzielczej, jeśli tak to go wymieniłem koszt jakieś 13 zł i nic nie pomogło. Ja podejrzewam ze to wskaźnik walnięty.
ten temat jest już szerzej omówiony na forum:
http://www.klubcorsa.pl/t...sie-b-vt378.htm

Dzisiaj pytałem w sklepie z częściami do opla i koleś stwierdził ze brak wskazań jakichkolwiek na wskaźniku to na pewno nie wina termostatu gdyż nawet jak by był walnięty to wskazówka choć trochę by drgnęła. Obie rury dochodzące do termostatu tj dolna i górna mi się nagrzewają już po krótkim odcinku jazdy więc termostat mi przepuszcza i i tak polecił mi wymianę. stwierdził ze może mam porostu popsuty wskaźnik temp lub walnięty przewód i kazał mi podłączyć go do masy i sprawdzić czy wskazówka się wychyli no i sie nie wychyla

[ Dodano: 21 Grudzień 2008, 21:49 ]
Witam ponownie termostat wymieniony własnoręcznie ale to żadna sztuka mam wersie 1.0 12V wiec nie trzeba demontować rozrządu tylko trzy śrubki i po sprawie, niestety wskaźnik nadal nie drga ani troszkę. Czujnik wymieniony wcześniej też nie pomogło, próbowałem dotknąć kabelkiem od czujki do masy pojazdu by sprawdzić czy wskaźnik się wychyla ale tez nie drgnął. Może to któryś bezpiecznik albo kabel wie ktoś jak nie to będę kombinował dalej. :co:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Nie dziala na desce wskaznik temperatury w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.