Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
Parowanie szyb.
Autor Wiadomość
 Trilak


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Łowicz
Wysłany: 11 Styczeń 2012, 23:10   Parowanie szyb.

Nie wiem gdzie umieścić ten temat a ten dział wydaje mi się odpowiedni. Mam w moim samochodzie spory problem z szybami... Mianowicie ciągle mi parują... Jedyny sposób to jest wziąć grzanie na szyby na 4 prędkość przy ustawionym maksymalnym cieple. Inaczej szybciej lub wolniej ale i tak zaparują... Da się coś z tym zrobić? Z tylnią szybą mam jeszcze większy problem ponieważ odparowywanie czy jak się to nazywa działa mi tylko na takim małym pasku 20-30 cm. Reszta szyby ciągle jest za mgłą.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 08:53   
   Moje auto: Laguna II PHII


parowanie szyb przednich - wymień filtr przeciwpyłowy
parowanie szyby z tyłu w Twoim przypadku to uszkodzenie ogrzewania tejże szyby, są firmy które specjalizują się w takich naprawach, ewentualnie lakier grafitowy w łapę i uzupełniasz niedobory ścieżek
 
 
     
 ulabrzydula



Informacje
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 13:24   

ja stosowałam do tylnej szyby klej elektroprzewodzący na bazie srebra, tez działa.
 
 
     
 Trilak


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Łowicz
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 12:11   

Jaki był by koszt naprawy tylnej szyby? Dam radę zrobić to sam czy iść do tej firmy?
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 13:02   
   Moje auto: Laguna II PHII


jak masz zdolności manualne na jakimś przeciętnym poziomie to spokojnie to zrobisz,

1. odtłuszczasz i oczyszczasz powierzchnie
2. kleisz taśmę - tak aby stworzyć lukę między 2 kawałkami o grubości oryginalnej ścieżki
3. nakładasz lakier
4. zrywasz taśmę
5. przy grafitowych chyba się przeciera czymś to jesio - będzie w instrukcji do kleju (srebrny ma lepsze właściwości przewodzące)
6. po 24 godzinach jak wszystko ładnie wyschnie testujesz - lepiej poczekaj bo ja w poprzednim samochodzie stwierdziłem że to jakaś bzdura z tym czekaniem i dym się unosił z miejsc łączenia kleju z oryginalną ścieżką - naprawa nie zadziałała :D

enjoy :]

EDIT:
http://allegro.pl/naprawa...2046142436.html

2 minuty z allegro pokazują coś takiego, warto poszukać w necie opinii - może się okazać lepszym rozwiązanie od kleju
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 21:32   
   Moje auto: AG Z14XEP


w castoramie taki klej 22zł kosztuje.
przed użyciem porządnie odtłuść szybę, bo inaczej po miesiącu klej odpadnie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Parowanie szyb.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.