Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:17
Licznik zawyża oraz plany zmiany licznika
Autor Wiadomość
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2 Styczeń 2012, 20:25   Licznik zawyża oraz plany zmiany licznika

Witam serdecznie, pewnie kilka osób chętnie trzasnęło by mnie w łeb za kolejny temat o liczniku ale przejrzałem wszystkie dotyczące liczników na tutejszym forum i nie tylko i nie znalazłem satysfakcjonujących mnie informacji. Do rzeczy, krótki opis auta ;) Corsa B 93r. silnik 1,2i, koła 13'', joy bez obrotomierza. Pierwsza sprawa wygląda tak iż licznik zawyża mi prędkość o ok. 20 km/h, mam corse z pół roku i nigdy nie zaglądałem w głąb licznika, licznik na linkę, o co chodzi? Druga sprawa wygląda tak, iż chciałbym kupić licznik z obrotomierzem, troszke o tym czytałem i nigdzie nie doczytałem czy znajdę licznik z obrotomierzem na linkę? Wszędzie mowa o licznikach elektrycznych. Czy jest możliwość wsadzenia w mojej sytuacji licznika elektrycznego? Jeżeli nie czy znajdę licznik z obrotomierzem na linkę? Z góry dzięki, pozdrawiam.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 2 Styczeń 2012, 21:09   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Jaki masz indeks licznika? Podejrzewam, że W=1150, jeśli tak, to są takie liczniki z obrotomierzem, ale ciężko je dostać :)

Określenie "na linkę" oznacza, że do prędkościomierza idzie obrotowa linka, a nie kabel z impulsami elektrycznymi.

Co do zawyżania prędkości, to nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.
 
 
     
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2 Styczeń 2012, 22:43   

To że do prędkościomierza idzie linka to wiem, natomiast obrotomierz idzie już po elektryce? Obawiam się tego że kupie licznik z obrotomierzem z indeksem który rzekomo mam a okaże się że nadal zawyża... Bo właściwie jest taka opcja iż ktoś przy tym grzebał i wsadził coś z innym indeksem. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak to chętnie poczytam :P
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 3 Styczeń 2012, 18:56   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


No jedyna opcja jak ami przychodzi do głowy, to że masz nie oryginalny, nie pasujący licznik.
Sprawdziłeś jaki masz indeks?

Tak, obrotomierz dostaje sygnały po kablu.
 
 
     
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 3 Styczeń 2012, 19:55   

O tym samym myślałem, indeks W=1150

[ Dodano: 7 Styczeń 2012, 12:08 ]
Sorry że post pod postem ale nie chce specjalnie zakładać nowego topicku, zdecydowałem się jak na razie podłączyć obrotomierz "sportowy", "kubkowy" wyciągnięty z starego seata ibizy. Czytając różne poradniki pisze iż chcąc podłączyć obrotomierz należy podpiąć się pod +, masę oraz kabel z cewki, na jednym poradniku znalazłem iż kabel z cewki to zielony kabel przy komputerze. Dziś dostałem się do komputera i widok jest taki:

http://imageshack.us/phot.../abcd0004x.jpg/

Czy ktoś może mnie uświadomić który kabel jest z cewki? I jeszcze jedno pytanie, w obrotomierzu z ibizy mam trzy kable, niebieski, żółty i czerwony, domyślam się że czerwony to + natomiast jak z dwoma pozostałymi?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Licznik zawyża oraz plany zmiany licznika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.