Zamek na pilota - gdzie szukać centralki?
Autor Wiadomość
 WisniaWRC



Informacje
LPG: Tak
Wiek: 31
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Listopad 2011, 23:35   Zamek na pilota - gdzie szukać centralki?

Witam wszystkich, chyba trochę nie to forum ale może akurat ktoś coś będzie wiedział, w końcu schematy połączeń nie mogą się od siebie mocno różnić...
Zacznę od samego początku dokładnie opisując mój problem.
Otóż kupiłem Lancię Ypsilon, w wersji Cosmopolitan z 2000 roku.
Zamek centralny działa bez zarzutu, jednak z dowodem rejestracyjnym dostałem dwa takie same komplety: kluczyk + pilot. Zarówno kluczyki jak i piloty są identyczne.
Piloty nie są jednak oryginalne, o czym świadczy logo Peugeot'a na nich.
Nie było by to problemem, gdyby działały... Ale niestety jest inaczej.
Raczej nie sądzę aby do kluczyków ktoś przywiesił sobie 2 takie same piloty w roli breloczków więc najprawdopodobniej w aucie zainstalowana została centralka od innego samochodu.
Żeby móc zacząć myśleć nad wymianą mechanizmu (80 zł z 2 pilotami na allegro) lub ew. oddaniem istniejącego do naprawy, muszę wiedzieć gdzie on może się znajdować, albo chociaż gdzie zacząć go szukać bo ja nie mam o tym żadnego pojęcia.
(Chodzi mi tu oczywiście o sam "wichajster" odbierający sygnał z pilota.)
Z poprzednim właścicielem nie mam żadnego kontaktu także od niego nie dowiem się zupełnie niczego.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, coś zaradzić?
Będę wdzięczny za wszystkie sensowne odpowiedzi, chcę dowiedzieć się od was możliwie najwięcej na ten temat bo na porady (a zwłaszcza usługi) fachowców z serwisów, zwyczajnie nie mam pieniędzy.
Z góry, wielkie dzięki, pozdrawiam!
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 19 Listopad 2011, 15:35   
   Moje auto: AG Z14XEP


zapewne piloty z keeloq. być może zgubiła się synchronizacja między kodami w pilocie i centralce lub bateria padła w pilocie/ była wymieniana/wyjmowana. O ile wszystko jest sprawne, to użyj pilota 16 razy i na pewno załapie.

-> nie pamiętam czy 16 razy użycia pilota to liczba konieczna to załapania synchro, czy do jej zgubienia (np zabawa pilotem w domu, gdzie nie ma zasięgu auta), [może być też tak: 16razy poza zasięgiem = utrata synchro, 2 razy przy aucie = odzyskanie synchro - nie pamiętam dokładnie jak to jest] nie mniej jednak spróbuj tak zrobić.

przez utratę synchronizacji rozumiem tu używanie innego kodu przez pilota i innego przez centralkę - w małym uproszczeniu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Elektronika » Zamek na pilota - gdzie szukać centralki?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.