Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:37
Opony bieżnikowane zimowe odradzacie?
Autor Wiadomość
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
Wysłany: 17 Listopad 2011, 16:27   Opony bieżnikowane zimowe odradzacie?

Witam,

Chciałbym zasięgnąć waszej opini na temat tych opon. Co o nich sądzicie, czy ktoś się na nich zawiódł? podobno sa wadliwe.
Pozdrawiam!
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Listopad 2011, 17:44   

To zależy na jakie nadlewki trafisz, jak będą słabe to już przy wyważaniu mogą być problemy. Jak chcesz zimówki do jazdy głównie po mieście to nadlewki jak najbardziej. Oczywiście nie ma co ukrywać ze opony bieżnikowane są jakościowo gorsze od nowych, ale to chyba jest logiczne. Jak nie masz kasy na nowe zimówki to szczerze mówiąc wolałbym w zimę jeździć na bieżnikowanych ale z porządnym bieżnikiem, niż kupować "mało używane" niemieckie 5 letnie zimówki od Pana Zdzisia z giełdy, albo ryzykować jazdą na letnich. Sam kiedyś śmigałem w zimę na nadlewkach, ale to było czasy innych cen opon, a i samochód w który się nie opłacało inwestować. Nie słuchaj bajek typu: odklejanie bieżnika, szczelaniu opon, bo to bujdy na resorach, stworzone przez ludzi słyszących o takich przypadkach w ciężarówkach, tylko że w ciężarówkach to i nowe opony potrafią wyszczelić.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 17 Listopad 2011, 19:01   
   Moje auto: ASTRA G


A ja mam diametralnie inne zdanie niż Finos.
Opony nalewane to ZŁO !!!!
Dlaczego? Bo różnica w cenie między nalewkami a oponami zimowymi używanymi w doskonałym stanie (nie dawno ktoś na forum srzedawał) jest praktycznie żadna. Natomiast różnica między właściwościami trakcyjnymi jest kolosalna - normalnie przepaść.
Cytat:
To zależy na jakie nadlewki trafisz, jak będą słabe

a co to znaczy? Chyba tylko tyle, że opony nalewanę będą miały rzeźbę bieżnika z nowych zimówek.
Jednak to mieszanka gumy z której jest opona decyduje o tym, że jest to właśnie opona zimowa a nie wygląd bieżnika.
Firmy oponiarskie wydają góry pieniędzy na badania nad znalezieniem właściwej mieszanki gumy na oponę zimową i raczej trudno uwierzyć, że jakaś niewielka firma zajmująca się recyklingiem opon użyje dobrego materiału.

Jeśli miałbym wybierać między nalewką a używką to wybiorę używkę.

Podsumowując należy zadać sobie pytanie - ile jest warte bazpieczeństwo moje, moich pasażerów i innych użytkowników drogi?
Czy róznica w cenie jest warta późniejszych problemów? - napraw albo jeszcze czegoś gorszego ....
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Listopad 2011, 20:26   
   Moje auto: Porshe 911


Bieżniki były w modzie w latach 80/90 jak nie można było dostać nowych opon. RAZ i TYLKO RAZ! kupiłem bieżniki do maluszka to było chyba z 11 lat temu! przy hamowaniu na pasach auto pływało z lewej na prawą, i sie wystraszyłem, potem się okazało że NOWE nadlewki zaczęły się odklejać :)

NIGDY WIĘCEJ!

Tak jak pisał Tomek, lepiej kupić 5mm używki niż 8mm nadlewanych
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Listopad 2011, 00:21   

bestseba,

Niżej podaję link na naszym forum gdzie też był poruszany temat opon bieżnikowanych oraz trochę zimowych hehe.

http://klubcorsa.pl/forum...t5833.htm#45834
 
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Listopad 2011, 20:55   

Jak ci śpieszno do ziemi to kup bieżnikowane
 
     
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
Wysłany: 19 Listopad 2011, 11:08   

Ok dzieki za wypowiedź w tej sprawie chlopaki ;)

pokemon juz przeglądałem to wcześniej ale wolałem jeszcze spytać tu więcej pojawiło sie stwierdzeń na temat tych opon.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Listopad 2011, 11:53   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeździłem różnymi Autami na bierznikowanych, na Letnich bieżnikach także i powiem ze tu trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania(optycznie) a do Tego przy wyważaniu jak mówi Finos jeśli będzie problem to trzeba by myśleć o zmianie tej opony...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Opony bieżnikowane zimowe odradzacie?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.