Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:13
opel corsa c wariujące wskażniki
Autor Wiadomość
 jarko_f89


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Kętrzyn
  Wysłany: 2 Maj 2011, 20:14   opel corsa c wariujące wskażniki

Witam ,

Mam corse 1.0 . Od pół roku auto wariuje .Od czasu do czasu w trakcie jazdy wskażniki spadają do zera , nie działają kierunkowskazy i o dziwo zapala sie kontrolka hamulca ręcznego! Pozostałe wskaźniki, silnik, radio, wyświetlacz, wszystko inne - pracuje normalnie. Kiedy opadają wskazówki - silnik nie przygasa i można caly czas jechac., komputer się nie resetuje . Po wyłączeniu silnika jest problem z zapaleniem , na chwile zapali i gasnie, nie zapalają sie kontrolki . Na poczatku wskazówki wariowaly na jakies 0,5 sekundyi wracały do normy ,po wylaczeniu silnika nie było problemu z zapaleniem. Zauwazylem tez ze jak poruszam kable pod kierownica to kontrolki sie zapalają i wcześniej nie bylo problemu z odpaleniem ale niestety teraz już wogóle nie chce zapalić Jakieś pomysły ?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Maj 2011, 01:06   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Spoko to normalka w CC te objawy wskazują na wypinające się zegary narazie spróbuj docisnąć szybkę zegarów właśnie w miejscu gdzie pali się lampka ręcznego, w późniejszym czasie radze dobrać się do zegarów i pomaistrować przy wtyczce żeby się nie wypinała prosty ale drażniący problem niestety....ale nie masz się co martwić
 
 
     
 jarko_f89


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 3 Maj 2011, 09:41   

Myslisz ze to przez nie docisnięcie? no ok spróbuję. wczesniej bylo tak ze jak sie poruszało kable pod kierownicą to kontrolki sie zapalały i można było odpalić samochod a teraz kontrolki te co powinny sie palic to palą a samochod nie chce zapalić. zrobie tak jak pisales. dzieki
 
 
     
 Rudi1988


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 8
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Listopad 2011, 17:31   

Mam podobną sytuację, a raczej nawet identyczną. A pytanie jest też takie, czy temperatura może mieć wpływa na to zjawisko?

[ Dodano: 14 Listopad 2011, 17:33 ]
jarko_f89, i powiedz mi jakie rezultaty? Czy problem się dalej pojawia? :)
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Listopad 2011, 18:37   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Rudi1988 napisał/a:
Mam podobną sytuację, a raczej nawet identyczną. A pytanie jest też takie, czy temperatura może mieć wpływa na to zjawisko?

Powiem ze ja u siebie zauważyłem pewna zależność, a wiąże się to z właściwościami plastiku który w ciepełku robi się miękki i rozkurcza się a jak jest zimno kurczy (np. u mnie zima problem z rozłączającymi się wskaźnikami nie występował)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » opel corsa c wariujące wskażniki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.