Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:38
Używane opony zimowe dobre?
Autor Wiadomość
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
  Wysłany: 1 Listopad 2011, 11:21   Używane opony zimowe dobre?

Witam.
Jestem tu od niedawna i to mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich corsiarzy :)

Otóż mam takie pytanie? Jak wiadomo zbliża się zima i potrzebuje zimowe opony do mojej corsy 1.2 1993 rocznik. Rozmiar felg r13. Jaki rozmiar opon wybrać wiem dokładnie lecz chce zasięgnąć waszej specjalistycznej już raczej opinii na temat używanych opon zimowych. Czy według was jest sens w kupowaniu używanych już opon? Czy na używanych pojeżdżę coś jeszcze czy tylko jedną zimę? Polecacie dołożyć co nieco i kupić nowe czy używane jeszcze się sprawdzą w co najmniej 2 zimach. Dodam tylko że nie jeżdżę zbyt często i w dalekie trasy.
Za odpowiedz wielkie dzięki
Ostatnio zmieniony przez bestseba 1 Listopad 2011, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Listopad 2011, 11:53   
   Moje auto: Fabia I


Wszystko zależy od bieżnika więc tutaj głównie patrz. 13 nie są drogie więc pomyśl lepiej nad zakupem nowych. Lepsza guma = lepsze bezpieczeństwo.
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Listopad 2011, 12:50   

Jeśli masz zamiar trochę pojeździć na tych oponach to polecam nowe "13" nie są znowu takie drogie a nowa guma to nowa. W sumie możesz kupić też używane jeśli chcesz pojeździć 2 sezony jak napisałeś, tylko wtedy zwróć uwagę na rok opony bo bieżnik może mieć piękny ale co z tego jak będzie siedmioletnia, pamiętaj że w oponie zimowej liczy się to czy guma jest miękka. Jeszcze jedno jeśli znajdziesz ładne opony z młodym rocznikiem, to nie będą one dużo tańsze od nowych, za takie opony też krzyczą sobie ładnie, także wybór należy do Ciebie. Aha i nie kupuj za nic w świecie opon bieżnikowanych. Pozdrawiam
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Listopad 2011, 14:42   
   Moje auto: ASTRA G


jedras21xxx napisał/a:
Aha i nie kupuj za nic w świecie opon bieżnikowanych


swięte słowa i 100 % racji

Cytat:
bieżnik może mieć piękny ale co z tego jak będzie siedmioletnia


dokładnie, panuje opinia że używane kupuje się do max. 4 latki. Używane mają jeszcze jedną wadę - nie wiadomo czy nie pochodzą z auta powypadkowego, mogą być przehamowane, wyząbkowane albo wogóle z 4 różnych pojazdów.

P.S.
bestseba popraw byka w tytule: Używane a nie urzywane :wstyd:
 
 
     
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
Wysłany: 1 Listopad 2011, 15:26   

Byk poprawiony :)

Ok wielkie dzięki za odpowiedź na pewno zwrócę na to wszystko uwagę. Dużo racji macie w tych nowych oponach myślę że będzie bardziej się opłacało. W każdym razie popytam się teraz i pomyśle :)
Dzięki jeszcze raz!
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Listopad 2011, 00:32   

Swego czasu jeździłem na używkach w Calibrze za które dałem 65zł za sztukę i miały ponad 7mm bieżnika także bardzo dobrze. Ogólnie mam dobre zdanie o używanych oponach także i tym razem kupuję używki bo się nie zawiodłem. Koledzy wyżej piszą o bieżnikowanych i po aukcjach na allegro widać że te opony idą jak świeże bułeczki i naprawdę ciężko odróżnić czy ta opona była robiona czy jest nówka sztuka. Powiem tak że jeśli chcesz mieć Corsę jeszcze parę lat to kup nowe i miej pewność na czym się toczysz :gutpost:.
 
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Listopad 2011, 07:18   

Jak zamierzasz jeździć jeszcze parę lat corsą to kup nowe . Poszukaj opon na OPONY PL .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Używane opony zimowe dobre?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.