Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 11:48
Pomocy- Corsa B
Autor Wiadomość
 Sou


Informacje
Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 08:36   

Corsa z 95 bez centralnego. Jak otworzyć drzwi bez kluczyka? Z tego co czytam to szprychą ale jak?! Pchać? Zaciąć i ciągnąć? Jak drzwi nie da się od środka otworzyć "wajchą" to tym sposobem pójdą? Jest gdzieś jakieś zdjęcie drzwi gołych i pokazane gdzie są te "cięgna"? Dużo siły trzeba użyć?
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 14:28   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja otwierałem drzwi szprychą rowerową i kawałkiem płota z takiego drutu. Lekko zagiąłem końcówkę na kształt litery U, włożyłem równo ponad klamką i musisz wyczuć w którym miejscu dokładnie znajduje się cięgło/linka- powinna być za klamką. U mnie jest ona połączona takim "czymś" grubszym i jak uda się Ci się to zlokalizować to zahaczasz i ciągniesz ku górze. Za 1 razem zajęło mi to 40 minut, za drugim już tylko 10 ;p

powodzenia ;p
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 14:34   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


 
 
     
 zalep1910


Informacje
lodzkie

Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Zgierz
Wysłany: 5 Wrzesień 2011, 20:55   

powiem wam ze gorzej jest otworzyć 5-cio drzwiowa corse :P Do trzy drzwiowej potrzebny jest klin i trochę sprytu przy wyciąganiu rygla ( ciężko to nazwać nawet) SPOSÓB SPRAWDZONY
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Październik 2011, 11:22   

Tu znowu pytanie z mojej strony co do awaryjnego otwierania. Padł mi akumulator i sam zawiniłem licząc na to że jeszcze raz uda się otworzyć drzwi. Przez 15 lat zamki w drzwiach były nie używane a jedynie sam centralny. Wiadomo czym to grozi. Czy można jakoś otworzyć np maskę bez otwierania drzwi? Bo z waszych tłumaczeń dalej nic nie wiem jak to z tym drucikiem, gdzie co i jak :(
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 18 Październik 2011, 11:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Masz demontowalny Grill?? jeśli tak to może się udać :)

Bo jak zdemontujesz grill -wepchniesz go do środka(jeśli masz tak jak statystyczny Corsiarz czyli Grill nie przykręcony) i masz dostęp do zamka maski wtedy śrubokręt i Cięgno lecące do lewej lampy musisz pociągnąć.. Się otworzy
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Październik 2011, 10:10   

to jutro będę kombinował w takim razie :)
mam nadzieję, że się uda... chociaż nie do końca jestem przekonany z tym grilem :P

... a ewentualnie inna metoda np na tzw. złodzieja? :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Pomocy- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.