Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 09:38
Co powoduje nadmierne zużycie łożyska?
Autor Wiadomość
 Xongiver


Informacje
podkarpackie

Wiek: 35
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Oleszyce
Wysłany: 13 Październik 2011, 08:46   Co powoduje nadmierne zużycie łożyska?

Tylne prawe łożysko było wymieniane już ze trzy razy ale zawsze po ok tygodniu, może dwóch znowu zaczyna szumieć. Problem na pewno jest w łożysku bo po jego wymianie jest cisza. Pozostaje tylko kwestia co powoduje jego szybkie zużycie? Już po przejechaniu 100km łożysko zachowuje się tak jak stare, głośno huczy. Co może być tego przyczyną?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Październik 2011, 12:40   
   Moje auto: Porshe 911


- krzywo nabite, wprasowane czyli wciśnięte,
- jajowaty bęben
- wada fabryczna łożyska
Ostatnio zmieniony przez 82yeti 15 Październik 2011, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 13 Październik 2011, 12:42   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Przyczyny można szukać (moim zdaniem) w :
- Za mocno dokręconym łożysku
-.. bądź za słabo ale to by trzaskało
- za szerokich kołach, które bardzo obciążają geometrie piasty i łożysko cały czas idzie pod dużym obciążeniem..
-Może być też zanieczyszczony smar, bądź jego brak

Ale jak mówię to moim zdaniem...
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 13 Październik 2011, 13:36   
   Moje auto: GSI 94'


Wszyscy macie racje: ) ale ja obstawiam dwie najczęściej przyczyny to jest jak mówił west : źle nabite,albo słaby smar. : ) zmień miejsce gdzie je zmieniasz, chyba ze pojedź do kogoś jeśli sam zmieniasz bo to normalnie niemożliwe żeby po takim czasie siadały.Powinny spokojnie z rok wytrzymać.pozdro

[ Dodano: 13 Październik 2011, 14:37 ]
No chyba że te łożyska jakiejś firmy xxx która produkuje plastikowe tacki do jedzenia:D
 
 
     
 MTO


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 13 Październik 2011, 14:16   

Miałem identycznie, wymieniałem 2 razy łożysko w 3 miesiące (lewy tył) i okazało się, że miałem krzywy czop piasty. Mechanik przyjrzał się temu dokładniej ponieważ koła z tyłu powinny być lekko nachylone do środka, ewentualnie na pomiarze geometrii, dobry mechanik powinien to wychwycić. Możliwe, że auto uderzyło w krawężnik tylnym kołem i czop się skrzywił lub w innej podobnej sytuacji.
Nie możliwe, żeby kilka łożysk pod rząd miało tak niską trwałość. Ja teraz mam spokój od czasu wymiany tego na wiosnę.

Nowy czop na allegro:
http://allegro.pl/bolec-p...1866227314.html
 
 
     
 Xongiver


Informacje
podkarpackie

Wiek: 35
Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 13
Skąd: Oleszyce
Wysłany: 13 Październik 2011, 16:24   

Pewnie to będzie ten czop piasty, będę musiał podjechać do mechanika niech to sprawdzi.

[ Dodano: 24 Październik 2011, 19:16 ]
MTO napisał/a:
Miałem identycznie, wymieniałem 2 razy łożysko w 3 miesiące (lewy tył) i okazało się, że miałem krzywy czop piasty. Mechanik przyjrzał się temu dokładniej ponieważ koła z tyłu powinny być lekko nachylone do środka, ewentualnie na pomiarze geometrii, dobry mechanik powinien to wychwycić. Możliwe, że auto uderzyło w krawężnik tylnym kołem i czop się skrzywił lub w innej podobnej sytuacji.
Nie możliwe, żeby kilka łożysk pod rząd miało tak niską trwałość. Ja teraz mam spokój od czasu wymiany tego na wiosnę.

Nowy czop na allegro:
http://allegro.pl/bolec-p...1866227314.html



Byłem dzisiaj u mechanika i dokładnie jak mówisz, przyczyną okazał się czop piasty. Dzięki za info.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Co powoduje nadmierne zużycie łożyska?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.