Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:33
[ Corsa B] jakie zmiany w silniku x12xe miedzy CB 65KM a CC
Autor Wiadomość
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
  Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 10:04   [ Corsa B] jakie zmiany w silniku x12xe miedzy CB 65KM a CC

Takie o to pytanie mnie męczy. Wiem, że 10 KM to niewiele ale przy miejskiej jeździe robi różnice. Tak więc co się zmieniło że ten sam silnik generuje 10 koników więcej??
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 10:45   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Znalazłem na ciecie tylko taką wzmiankę o tych dwóch silnikach myślę ze zmiany objęły tylko elektronikę

X12XE to 4-cylindrowy silnik o poj. 1199 cm3 powstał w 1998r. na bazie 3-cylindrowego X10XE o poj. 973 cm3. Należy do rodziny ECOTEC. Posiada on 16 zaworów i dwa wałki rozrządu w głowicy napędzane łańcuchem. Kolektor dolotowy (plastikowy) o zmiennej długości kanałów. Regulator ciśnienia paliwa umieszczono w baku, dlatego silnik nie posiada przewodu powrotnego paliwa. Dzięki zastosowaniu trójfunkcyjnego katalizatora i recyrkulacji spalin silnik jest zgodny z normą emisji spalin EC’96. Sterowaniem zajmuje się hybrydowy sterownik Motronic 1.5.5. Przez to zastosowano m.in. elektrycznie sterowaną przepustnicę i moduł indywidualnych cewek zapłonowych dla każdej świecy. O pomiar ilości zasysanego powietrza dba przepływomierz z rozpoznawaniem wstecznego przepływu i zintegrowanym czujnikiem temp. powietrza.
Moc maks. 48kW (65KM)/5600 obr/min.
Moment maks. 110Nm/4000 obr/min.
Wykres X12XE

W 2000r. silnik X12XE został zastąpiony przez Z12XE. Modernizacja miała na celu spełnienie norm emisji spalin Euro 4. Dokonano tego przez zintegrowanie katalizatora z kolektorem wydechowym i dodanie drugiej sondy lambda. W związku z tym zamieniono sterownik na Motronic ME 1.5.5.
Moc maks. 55kW (75KM)/5600 obr/min.
Moment maks. 110Nm/4000 obr/min.

http://www.astra.auto.pl/content/view/253/108/ - żródło
 
 
     
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 16:43   

I o to właśnie mi chodziło, dzięki śliczne
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 10 Październik 2011, 20:05   
   Moje auto: AG Z14XEP


rozumiem, że w przypadku silnika 1.0 X10XE jest analogicznie ( moc 54 w CB i 60 w CC ).
Czy istnieje możliwość "upgrade'u" silnika 1.0 54KM by odpowiadał temu z CC 60KM? jaki byłby szacunkowy koszt tego zabiegu i co trzeba by było wstawić/przerobić/wymienić ?
wiem o sterowniku, ale co z resztą? czy taka przeróbka w ogóle się opłaca?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] jakie zmiany w silniku x12xe miedzy CB 65KM a CC
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.