Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Lampy ksenonowe dla corsy b
Autor Wiadomość
 iizzi
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 1 Grudzień 2008, 02:50   Lampy ksenonowe dla corsy b

Hej:)

Chciałam się Was zapytać czy ktoś nie ma w swojej corsie Ksenonów albo jak kto woli Xenonów ;p Jeśli ktoś posiada to niech pisze interesuje mnie jakich modyfikacji lampy potrzebują i co się z tym wiąze...jednym słowem wszystko o ksenonach:)


Może ktoś z was słyszał, że od tanich ksenonów auto może się zapalić?

Pozdrawiam:)
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Grudzień 2008, 10:20   

moim skromnym zdaniem montowanie xenonów w starszych autach jest nieopłacalne jeśli mówimy o zamontowaniu zgodnym z przepisami. Dosyć wysoki koszt. Lampy xenonowe wymagają układu samopoziomującego i spryskiwaczy na reflektory. Poza tym szkło reflektorów musi być gładkie przezroczyste. Trzeba pamiętać, że "xenon" jest ostrym światłem i jeśli nie spełnimy tych warunków można oślepić innych kierowców i tym samym doprowadzić do wypadku. Jeśli po wypadku biegły wypowie się, że była to wina źle zamontowanych lamp, to mamy "pozamiatane". Jest na ten temat w necie sporo ciekawych artykułów.
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Grudzień 2008, 12:50   

iizzi napisał/a:
jakich modyfikacji lampy potrzebują i co się z tym wiąze...

Przede wszystkim musisz się uzbroić w zestaw lamp z gładkim szkłem - prawdziwe xenony mają inną charakterystykę świecenia. Dodatkowo musisz zastosować system samopoziomowania i spryskiwacze do lamp. No i oczywiście żarówki xenonowe i przetwornice.
W praktyce - taka przeróbka jest nielegalna. Każdy patrol policji ma prawo zabrać Ci dowód rejestracyjny, nie przejdziesz też np badań technicznych. Nie będziesz również w stanie odpowiednio ustawić świateł, będziesz oślepiać innych kierowców.

Polecam artykuł :
Kod:
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/nielegalne-ksenony,521573
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Grudzień 2008, 17:14   
   Moje auto: ASTRA G


Tak jak chłopaki piszą w 100% racja. Poza tym trzeba było poszukać bo ten temat był już wałkowany. ;)
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Grudzień 2008, 19:03   

Na każdym reflektorze są oznaczenia. Nie pamiętam już dokładnie jakie ale dla zwykłych lamp jest chyba H. Oznacza to że te lampy mają homologację tylko na zwykle żarówki. Gdzieś czytałem że nawet jeśli szkło będzie czyste ale nie będzie na nich homologacji na xenony to po dowodzie.

Jeden ze znajomych ma w golfie IV założone xenony "no name" Mówi że ładnie świecą, widać z daleka policję bo lepiej widać odblaski, ale..... jak tylko zaczyna padać to nic nie widać. Pozdro :yooo:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Grudzień 2008, 19:33   
   Moje auto: Porshe 911


Dzieki Spidy za linka!

http://www.klubcorsa.pl/t...rsie-b-vt86.htm

tutaj sobie poczytać i wałkować

/ west grożący palcem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Lampy ksenonowe dla corsy b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.