Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:53
Wzrost spalania na gazie i benzynie 1.2 80km
Autor Wiadomość
 mlodyabc


Informacje
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Wrzesień 2011, 21:41   Wzrost spalania na gazie i benzynie 1.2 80km

U mnie w corsie C silnik 1.2 80KM założyliśmy instalację gazową BRC sequent 24. Wcześniej na benzynie autko paliło 7 na gazie 7,5 l. PO 2 miesiącach wzrosło spalanie gazu na 9-10 l i benzyny tez wzrosło na 8,5-9 bo zrobiłem litrazowanie na benzynie. Na desce nie wywala check engine czyli sonda nie padła w takim razie co może byc przyczyną? Dodam że ten wzrost pojawił się latem czyli nie przez zmiane temperatury na dworze.
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 18:37   

mlodyabc,

Skoro uważasz, że nie jest to sonda choć nie zawsze jej uszkodzenie będzie pokazane na desce rozdzielczej to druga przypadłość może być kwestia ustawienia tego gazu na komputerze tzw. mapa. Instalacja BRC ma to do siebie że jest super ale do czasu gdy coś jej nie wyskoczy. Możliwe że mapa się zresetowała i czasy wtrysków się pozmieniały i stąd masz takie a nie inne spalanie, a prze okazji mapa benzyny również dostała. Kończąc moją wypowiedź podjedź do gazownika niech podłączy pod komputer i sprawdzi w programie o co chodzi i już powinno być wiadomo czy kolega z forum pisał na temat czy buja w obłokach.
 
 
     
 mlodyabc


Informacje
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Wrzesień 2011, 21:37   

okk dzięki za info, to sonda lambda też może być popsuta mimo że na desce nie wyskoczyła? Zrobie tak jak kolega pisze najpierw gazownik.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 09:58   
   Moje auto: ASTRA G


mlodyabc napisał/a:
sonda lambda też może być popsuta mimo że na desce nie wyskoczyła?


też tak może być. Żeby określić czy jest sprawna to trzeba zobaczyć jak ona pracuje - miernik albo lepszym wyjściem jest podpięcie pod komputer i odczyt parametrów na bieżąco.
Mozliwe że sonda jeszcze pracuje ale dane które podaje są już przekłamane i stąd wzrosło spalanie.
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 12:26   

spidan napisał/a:
Możliwe że sonda jeszcze pracuje ale dane które podaje są już przekłamane.


Dokładnie u mnie jest taka sytuacja po zamontowaniu gazu się ujawniła. Sonda pracuje bo widać jej parametry pod komputerem lecz czasem zapali się check co świadczy, że ona już kończy swoją pracę. Na szczęście sonda od GM to cena około 50zł więc nie ma tragedii.
 
 
     
 mlodyabc


Informacje
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Wrzesień 2011, 13:30   

U mnie nigdy ani na sekunde nie zapalił się check no poza sytuacja przy zapalaniu.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 23 Wrzesień 2011, 10:37   
   Moje auto: Porshe 911


mlodyabc napisał/a:
U mnie nigdy ani na sekunde nie zapalił się check no poza sytuacja przy zapalaniu.


jesteś pewien że żarówka nie jest spalona? :zyzio:
 
     
 mlodyabc


Informacje
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Wrzesień 2011, 15:34   

No jak zapala sie po przekręceniu kluczyka check a pozniej nie to chyba nie jest spalona
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ paliwowy » Wzrost spalania na gazie i benzynie 1.2 80km
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.